Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Münchausen szindrómás lennék?

Münchausen szindrómás lennék?

Figyelt kérdés
Hosszú évek óta tart ez a dolog, de még sosem gondoltam arra hogy ez baj lenne, vagy hogy beteg lennék. Egyik rokonom vágta a fejemhez ezt a kifejezést tegnap, és elgondolkodtatott. Mindigis beteges típus voltam és évente minimum egyszer kórházban fekszek hosszabb időre is, de mindig élveztem,mert én voltam az akit sajnálni kell és mindenki velem foglalkozott, éreztem, hogy szeretnek. sőt kifejezetten kértem magamnak egy olyan műtétet is 3 éve amire semmi szükség nem lett volna, de mivel bizonytalanok voltak majdnem el is végezték. Az a bizarr hogy legtöbbször semmi bajom, majd ahogy kezdem " bemesélni " magamnak minden fájdalmam egyre valóságosabb.Sűrűn manipulálom a lázmérőt, ficamítottam ki a lábam és törtem el lábujjam is régebben. Szinte már akaratlanul és magától értetődően megy...ha valami probléma van , konfliktus családon belül, már szinte észre se veszem hogyan csináltam, de beteg leszek .

2016. jan. 15. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress fel mielőbb szakembert.
2016. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!


" A Münchausen szindróma kritériuma, hogy a páciens szándékosan idézi elő tüneteit (akár öngyógyszerezés, önsértés is) abból a célból, hogy az egészségügy rendszerében foglalkozzanak vele. " Én nem nagyon ismertem-ismerem ezt a betegséget, de utána olvastam most és ezt a mondatot találtam először. Ez szerintem igaz rád hiszen azt mondod,hogy manipuláltad a lázmérőt és direkt ficamítottad ki a bokád. Sajnos nem ismerlek és orvos sem vagyok így nem tudom 100%-ig biztosan azt állítani,hogy münchausen szindrómás vagy de szerintem mindenképpen keress fel egy pszichiátert aki kivizsgál és ő meg tudja állapítani,hogy ez-e a bajod valóban. És ha igen akkor biztos vagyok benne,hogy tud segíteni neked! :)

2016. jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, nagy valószínűséggel ez a gond.

Egy szakember nem fog ártani, mert az elég gáz, ha csak akkor érzed, hogy szeretnek, ha bent fekszel egy kórházban, vadidegenek között.

2016. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!