Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben hasonlít, illetve...

Miben hasonlít, illetve különbözik egy ESFJ és egy INFJ viselkedése?

Figyelt kérdés

Kérem, csak olyan válaszoljon, aki tudja is, miről van szó, mert nem kérek olyan válaszokat, hogy "ammegmiafene?" vagy "ez a teszt csak bulvárpszichológia"


Én most az ESFJ-k és INFJ-k közti viselkedésbeli hasonlóságokra és különbségekre vagyok kíváncsi.



#személyiség #MBTI #INFJ #személyiségtípus #ESFJ #kognitív funkció #Myers-Briggs típuselmélet #Carl Jung Gustav
2019. febr. 7. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Tudom miről van szó, rendkívül alaposan utánaolvastam és tanultam is a személyiségtesztekről, pszichológiából szigorlatoztam.

Lehet, hogy eredetileg tudományos volt és úgy került kidolgozásra, de ami netre felkerült, az valami zanzásított változat, ilyen módon semmit sem határoz meg, maximum arra adhat iránymutatást, hogy valaki általában alapból nyitott -e vagy zárkózott.

2019. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Az ESFJ-sek sokkal nyitottabbak, vezető típusúak, önzetlenek, komolyak, segítőkészek, míg az INFJ-sek nagyon zárkózottak, halkszavúak, de mindenről megvan a határozott véleményük még, ha azt nem is kürtölik szét a világnak, csendes extrovertáltnak is szokták őket nevezni, mivel a kapcsolatteremtésük könnyen megy, csak inkább azt várják, hogy a másik fél kezdeményezzen.
2019. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ESFJ valamilyen szinten... labilisabb. Az INFJ-nek az érző és a logikai funkciója egymás mellett áll, jobban kiegészítik egymást, míg az ESFJ-nek első az érző funkciója, és utolsó a logikai funkciója, tehát alapvetően minden más funkció ennek az érző funkciónak rendelődik alá.


Az INFJ-hez képest az ESFJ gyakran tűnhet soknak, az ESFJ-ben annyira buzgón az van, hogy ő segíteni, pátyolgatni akar másokat, annyira az a tudat ég benne, hogy "én tudom, mi a legjobb neked", hogy sokkal kevésbé hajlandó elfogadni, ha valaki nem kér a tanácsaiból, mint az INFJ. Az ESFJ múlton alapuló Si funkciója erre még jobban ráadhat, mert meggyőzi magát valamilyen szinten arról, hogy kellő tapasztalattal bír a témában ahhoz, hogy ő jobban tudja azt, bármiről van szó. Hajlamosak túlságosan átmenni tudalékosba, basáskodóba, beleártani magukat másoknak az életébe, pletykákat terjeszteni, alapvetően kavarni... - jó példa az ESFJ-re az Állj vagy lő a mamám! filmből a főszereplő anyukája. Míg az INFJ inkább belátja, hogy ha valaki nem szorul megmentésre idézőjelesen, jobban tiszteletben tartja a másik térre vonatkozó igényét.


Az ESFJ és az INFJ is könnyen ráhangolódik mások érzéseire, észrevesz olyan dolgokat is az embereken, amiket mások nem, amiket maga az alany se, és gyakran használják őket ingyen pszichológusnak, mert azt érzik a közelükben, hogy "ő tényleg figyel rám, ő tényleg megért engem". Bár ez a Fe-funkcióval van összefüggésben, így ugyanannyira igaz az ISFJ-re és az ENFJ-re is.

2019. szept. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Plusz az ESFJ-k hajlamosabbak ítélkezni mások felett, légből kapott előítéletek miatt utálni, kiközösíteni valakit, mert van egy elképzelésük arról, hogy "milyen egy normális lány, milyen egy rendes pasi, milyennek kell lennie egy anyának", stb. Az INFJ pedig nyitottabb, több szempontot is mérlegel, kevésbé földhöz ragadt, túllép a komfortzónáján.
2019. szept. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Plusz az ESFJ-k hajlamosabbak ítélkezni mások felett, légből kapott előítéletek miatt utálni, kiközösíteni valakit, mert van egy elképzelésük arról, hogy "milyen egy normális lány, milyen egy rendes pasi, milyennek kell lennie egy anyának", stb. Az INFJ pedig nyitottabb, több szempontot is mérlegel, kevésbé földhöz ragadt, túllép a komfortzónáján.


Az INFJ inkább akarja megváltani a világot, míg az ESFJ csak a saját környezetét akarja megváltani. A Ni-Si különbség ez; az NJ-k inkább gondolkoznak nagyban, az SJ-k pedig inkább kicsiben, a saját mozgásterükben. Az INFJ változtatás címszóval inkább felrúg egy rendszert, és teremt egy teljesen újat, míg az ESFJ inkább a meglévő rendszert toldozgatná foldozgatná.

2019. szept. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

követném ezt a kérdést, mert nagyon érdekes

Én magam INFJ vagyok, párom pedig ESFJ elvileg

2020. aug. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is követném #6.

ESFJ vagyok, mindenki más, de rám a pletyka szerencsére az nem igaz.

Nem szeretek ilyet hallani és nem szeretek légből kapott információt tovább adni.

Vagy, ha bizonytalan vagyok a forrásban, amit hallok, mondanak, hozzáteszem, hogy ezt XY mondta így, Én nem tudom mi igaz belőle.

Bár milyen értelemben vesszük a pletykát, ha olyan értelemben, hogy azonnal vissza mondani, ha tudom, hogy nem igaz a dolog, azt azonnal.

El lehet mobdani bizalmasan dolgokat Nekem, de ha teljesen fars infót hallok, egy mérlegelés után a szóban forgónak elmondom, hogy jobb, ha tisztában van Vele.

De úgy pletykálni nem pletykálok, hogy direkt fars infót valakiről, vagy a fars infót tovább adom 20 embernek, sőt nem is szoktam tovább adni, csak annak vissza, akit érint 🤔

De ezen kívűl szerintem majdnem minden teljesen stimmel.

De amúgy ez jó dolog, mert most elgondolkoztam és visszább fogok venni ezen az akkor is segítek segítési szándékomon.

Szerintem... Ahogy olvastam az INFJ-t is, van is egy feltehetőleg INFJ ismerősöm és így értem szegény miért próbálja kultúráltan valahogy ki back-elni, hogy " segítsek ".

Tényleg hagynom kell Neki megoldani vagy minimalizálnom.

Így érteném a monoton viselkedését, amikor fel hozom a segítést.

2023. jan. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva kérdező, Sakinorva teszt szerint ESFJ vagyok és illik is rám az olvasottak alapján.

Annyit tudok mondani Magamról, hogy tényleg rá vagyok szállva az emberekre, hogy segíteni akarok de próbálom mérsékelni és igyekszem figyelni a partneremet, kitalálni, hogy tényleg kell-e Neki vagy mit szól hozzá.

Valóban igaz, hogy hiányzik az intuivitás, nem érzem meg azt, hogy milyen a másik, csak kitalálni tudom a viselkedéséből, nincsenek megérzéseim.

Nagyon erőteljesen nyilvánulnak meg az érzéseim, nem rejtem véka alá és tényleg azonnal ki tudok csapni, de igyekszem kontrolálni és nem felidegesíteni Magamat.

Meg is fájdul a fejem, ha fel pörgetem Magam és kapom tovább az impulzust, ha tovább értetlenkedik az illető vagy húzza az agyamat.

De tényleg igyekszem nyugodt maradni, viszont ezt is évek alatt gyakorlom még mindig.

2023. jan. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!