Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban bánni fogom, hogy nem...

Valóban bánni fogom, hogy nem törekedtem többre?

Figyelt kérdés

Rossz körülmények közül jövök, otthon luxus volt a meleg víz, az édesség, a ruha (a turis is, nemhogy az új), nyaralásra/utazásra meg nem is vágytam soha, mert nem is tudtam, mi az.

Most egyetemre járok. Tudom, hogy ha sikerül is elvégezni, akkor is a karrierem csúcsa maximum a kávéfőzés és fénymásolás lehet egy irodában, de mivel eddig mindig ennél rosszabbul fizetett és megterhelőbb munkát végeztem hétvégékkel, volt, hogy egy hónapig szabadnap nélkül (2 helyen, ha az egyik helyen szabad voltam, mentem a másikra), mert kellett a pénz.

Tehát már annak is örülni fogok, ha a munkahelyemen munka végeztével letehetem, amit csinálok, és hazamehetek, nem pedig 7 órán át a mosdóba se, vagy miután szünet nélkül ledolgoztam 8-9-et, közlik, bent kéne maradni még 1,5-re.

Ha keresek annyit, amiből kijön a lakbér, az étkezés, meg némi stabil megtakarítás havonta, már jó.

Ruházkodni most is turiból szoktam, onnan is csak ha kell valami, a többi csajos apróságot meg olcsón ki lehet hozni.


Viszont sokszor látom a környezetemben is, ill itt az oldalon is, hogy mások hogy élnek/szeretnének élni.

Pl amikor egy lány írta, hogy havi 400€-t költ csak kozmetikumokra, csak designer ruhát visel, mert csak így érdemes élni, úgy kicsit elcsodálkozom.


Vajon azért nem vágyok én is ilyesmire, mert tudom, hogy sose tudnám rá előteremteni?


2019. febr. 8. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Elő tudnád terenteni ha akarod.

Nem akarod mert el sem tudnád képzelni, hogy milyen lehet másként élni.


Probáld meg.

2019. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy akarnál-e egyáltalán ilyeneket vásárolni, szükséged van e ilyenekre? ...nem hiszem. Olyan szomorú ez amúgy, hogy vannak emberek akik ennyire a fogyasztói társadalom csapdájába esnek, akik ennyit költenek kozmetikumokra meg ruházatra, mobilra, stb..persze gondolom van az a szint, hogy annyi pénzük van, hogy jódolgukban már nem tudják, mit kezdjenek vele. Félreértés ne essék, ezzel nem a jómódú embereket szidom.

Szerintem az, hogy valaki többre törekszik, nem ebből áll. Hanem sokkal inkább abból hogy képzed magad, kíváncsi vagy a világra, nem fásulsz bele a mindennapokba, nyitott vagy az új dolgokra, megragadod a lehetőségeket és a megoldásokat keresed a kifogások helyett.

Stb. Ha téged kielégít az, amit itt leírtál, hogy legyen egy szimpla stabil állásod, s boldog leszel tőle, akkor itt nincs kérdés. Mindig az a fontos neked ez elág-e, téged kiteljesít-e, ne másokkal törődj. Ha viszont elkezd érdekelni valami vagy szeretnéd képezni magad, vagy jobb munkát, akkor ne félj belevágni, tenni, dolgozni érte!

2019. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen diplomád lesz, amivel ilyen karriert céloztál meg?
2019. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyelvszakos vagyok (svéd-orosz), tudom, hogy ebből már ki lehetne hozni valamit, de esélyem nincs bejutni mesterre alapszak után sajnos (nagyon számít az átlag, nekem pedig van olyan vizsgám, ami másodikra lett csak meg, ezzel el is vágtam magam sajnos), tehát maximum egy szakma jöhet még szóba utána.

Ezért nem gondolom, hogy vihetném többre is.

2019. febr. 8. 11:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha nem csak egy papír lenne, hanem valamelyik nyelvet beszélnéd is akkor több mint jók lennének a kilátásaid.


#3

2019. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak papír lesz, oroszul már most perfekt beszélek, svédből is meglesz a felsőfok, mire végzek (most tartunk középfoknál, de már meg tudok nézni egy filmet angol felirat nélkül is, a szavak nagyobb részét értem, mint nem).
2019. febr. 8. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Hú, pedig ez rohadt jó, ne szivózz már, szerintem elég sok mindent lehetne kezdeni ezekkel a nyelvekkel... érted, ezek nem angol vagy német, amit kb minden 2. ember beszél valamennyire, és elég nagy a kereslet az oroszra de akár a svédre is, hát még egyszerre kettővel még több mindent csinálhatnál. Vagy nem annyira élvezed ezt, csak azért mentél egyetemre, hogy mégiscsak tanulj valamit?

Oké akkor gondolkozzunk csak "mi lenne, ha" szinten, milyen mesterre mennél, ha mehetnél? Tanár, fordító, vagy valami más? Szerintem ne írd le magad attól még, hogy nem túl jó az átlagod, nekem nem egy csoporttársam jár most mesterre, akiknek nem volt fényes átlaguk (ez is nyelvszak volt)! A mester felvételin soka számít a szakdolgozat, az államvizsga érdemjegye és a felvételi elbeszélgetés is.

2019. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szeretem, élvezem, csak nyelvszakon is vannak olyan tárgyak (a fő nyelveken kívül), amik nehezek, magolósak vagy épp nem kellenek, csak annak, aki konkrétan nyelvész vagy kutató szeretne lenni.

Fordítónak mennék, ha mehetnék, de sajnos elég rosszak a kilátásaim az átlagom miatt. Persze meglátjuk még.

2019. febr. 8. 11:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Tök jó, szerintem ne add fel, és amúgy ha esetleg nem is sikerülne bejutnod mesterre, de ilyen nyelvpárosítással anélkül is simán találsz egy jobb, jobban fizető nunkát, ahol orpszosz vagy svéd nyelvre van szükség. S ez bőven túlmegy a kávéfőzésen és fénymásoláson! Ilyen tudással ne érd be ilyesfajta munkával! :)
2019. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy pusztán extrém tájékozatlan vagy...


Nézz utána egy kicsit, hogy ha már az egyik nyelven tudsz normálisan kommunikálni (üzleti szinten meg tudod értetni magad szóban és írásban is) akkor elég komolyak a lehetőségeid.

2019. febr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!