Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire tudtok együtt...

Ti mennyire tudtok együtt érezni másokkal?

Figyelt kérdés

Velem az a helyzet, hogy a barátaimmal, és a rokonaimmal se tudok együtt érezni, hogyha valami rossz dolog történik velük vagy családtagjaikkal. Persze ha a közeli kis családomban(szülők, testvérek) meséli mondjuk valaki a múltját hogy hogy jutott ide...stb akkor már azon elérzékenyülök, és van hogy megkönnyezem, hogy milyen rossz gyerekkoruk volt. Ti hogy vagytok ezzel? Engem egyébként ez nem zavar, szóval csupán puszta kíváncsiságból írtam ki ezt a kérdést.


Köszönöm előre is a válaszokat(már ha lesznek)! :)



2019. febr. 10. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Semennyire sem. És emiatt utálom magam. Bármelyik közelebb álló személlyel ha rossz történik és ELMESÉLI, egyszerűen nem tudom sajnálni. Persze racionálisan fel tudom fogni a dolog súlyát és képben vagyok a dolgok következményeivel, de őszintén sose tudtam együttérezni senkivel sem. Ilyenkor sajnos mindig meg kell játszanom magam, mert ilyen téren embertelen vagyok.


VISZONT, ha senki nem szól semmit, hanem csak úgy kiderül, vagy valahonnan észreveszek egy szomorú sorsot, azt már annál inkább sajnálni tudom. Nehezebb helyzetekben el is érzékenyülök, ha úgy van. Pl. ha látok ilyen aranyosabb hajléktalan bácsikat akik nem tudnának senkinek sem ártani és tényleg csak a fennmaradás a céljuk. Vagy ha látok egy normális átlagos bácsikát üldögélni szomorúan nagyon bele tudom képzelni magam a helyébe.


Ha pedig örömről van szó, csak addig tudok más örömének örülni, míg át nem lép egy határt a nagyzolás felé.

2019. febr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon !Tényleg emberbarát vagyok ebbe az embertelen világba szerinted ez jó nekem ?Hát néhs nem az !

20f

2019. febr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Nemrég nagyon ráb×am azzal, hogy valakivel együttéreztem, bár ebben egy kevés túlféltés, túlgondolás is volt. Úgyhogy jelenleg nem vagyok hajlandó beleérezni a másik problémájába...
2019. febr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Én teljes mértékben bele tudom érezni más bajába magam, ha olyan hangulatban vagyok hogy erre befogadó képes vagyok.
2019. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
48%
Sajnos nem nagyon. Alacsony az érzelmi intelligenciám és megtanulnom sem volt kitől az ilyesmiket. Állatok felé empatikus vagyok, emberekkel nem, pedig próbálkozom.
2019. febr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez javul idővel. Sokan érzelmi alapon élnek, ami sok baj forrása. Ösztönösen az érzelmek arra lettek kitalálva, hogy a közeli hozzátartozókkal kapcsolatban extra erőfeszítésekre legyünk képesek. Másra nem is nagyon szabad használni. Úgyhogy nem csinálod rosszul. Amúgy meg a korrekt bánásmód sokkal fontosabb, mint az érzelmek.
2019. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Háát... belőlem az empátia legapróbb szikrája is hiányzik. Nem tudok visszaemlékezni, mikor éreztem egyáltalán sajnálatot valaki iránt. Az ilyet hívják önző pszichopata sz*rcsimbóknak :D

35/F

2019. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!