Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről, úgy...

Mit gondoltok erről, úgy őszintén?

Figyelt kérdés

[link]


Facebookon 1 ismerős osztotta meg, de nem akarok vitába szállni senkivel, viszont valahol ki kell adjam magamból, ami bennem van, és kíváncsi vagyok, hogy csak nekem szúrja-e a szemem néhány dolog.


Az itthoni munkabérek, a munkabeosztások függvényében látom, hogy nagyon sokan örülnek, ha zsemlét, kenyeret tudnak enni margarinnal, olcsó gagyi felvágottal, tésztát krumplival, stb.

Ez mind gyorsan felszívódó ch, szeméttel vegyítve, hamar éhes utána az ember, vagyis ezáltal sokat kell megegyen belőle, hogy le tudja dolgozni a 12 óráját. Utána meg kétlem, hogy még neki áll gyalogolni minimum 60 percet, sokuk örül, hogy él. Mi történik? Hízik.

Váltott műszak, család, egyebek mellett a 7-8 óra alvás fizikai képtelenség. Valószínűsíthető eredmény: Hízás.

A forintra kiszámolt kiadások, albérlet-árak, hiteltörlesztők mellett nem tartom valószínűnek, hogy valaki ne legyen stresszes, szabadidős programokra meg nem igen telik az átlag magyarnak.


(És többnyire nem az 5-ös pontban felsorolt dolgokkal élők vannak elhízva, az csak szimplán egészségtelen.)


Nem volt ennyi kövér ember itthon, amíg élhetőbb volt a helyzet.

Most nem az.


A "tenni kell érte, hogy ne így éljen", "akaraterő kérdése az egész", "mindenkinek arra van pénze, ideje, amire akarja" közhelyeket könnyű leírni. De a többség nem a McDonald's-tól meg a Burger Kingtől hízik el.

Nem magamról írok, próbálom az egészséges alternatívákat enni, de pontosan ezért tudom, hogy pl egy tk. zsemle 3x annyiba kerül, mint egy fehér, a zöldségárakkal is tisztában vagyok, és azzal is, hogy mi várna rám, ha erre se lenne keret.

Nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak, és nem azért mert "segílyre szültek 3 gyereket", dolgozó emberekre gondolok...


("meddig lesz hazánk az elhízás egyik európai éllovasa?" => Szvsz addig biztosan, amíg nincs lehetőségük normális életkörülményeket teremteni.)


Igen, szépen hangzik, ami le van írva, és valóban így lenne normális. De költői kérdés, hogy vajon 100 emberből átlagosan hányan tudják mindezt biztosítani a saját és a családjuk részére...



2019. febr. 11. 10:22
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"Említette a hogy azért vésznek fejér zsömlét mert nincs pénz a tk-ra, de mivel az nem tart sokáig esznek még. Tehát árban majdnem ugyanott vannak 3 olcsó szarral mint 1 jó minőségű kenyérrel." => Ha visszaolvasol, azt is említettem, hogy sokuk nem elég felvilágosult ahhoz, hogy ezt átgondolja, a mennyiségre megy, megveszi, mert egyszerűbb. És nincsenek sokan tisztába semmivel.

Na meg ahol többen vannak, gyerekek is, ott megint kicsit más a felállás, más az elsődleges, mert se ideje, se energiája ezzel foglalkozni. (Sajnos.)

Van, ahol lehetne másképp is.

De hogy hazánk meddig lesz a lista élén, hát az jó kérdés, amíg sokan örülnek, ha hazaérnek délután/este.


Más téma megint a nők hormonális változásai. Anyám egy ideje igyekszik egészségesen élni, már amennyire teheti. Nem eszik nagy mennyiségeket. Normálisan nézett ki még egy 10 éve. Aztán elmúlt a menzesze, jött a klimax, és 15 kg, mind felsőtestre, azóta se tudja leadni.

Fiatal nők tömegét érinti a PCOS, ami szintén hízást eredményez. Nem zárom ki, hogy összefüggésben van a sok módosított élelmiszerrel....

2019. febr. 12. 10:46
 22/27 Miss Endzsi ***** válasza:
Az, hogy nincsenek tisztában ezekkel a dolgokkal (olcsóbb az 1db tk. kenyér, mint 3 másik fehér). Azt csak nagyon tudom sajnálni, hogy ennyire buták, hogy még általános iskolára se futja. Ez már az önhibájuk. Akinek van egy kis csöpp esze, és nem akar elhízni, az nem is fog.
2019. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Nem erre értettem... Hanem csupán arra, hogy nem tudják, miért jobb a tk., a táplálkozási dolgokhoz nem értenek, nem világos, hogy egyszerű meg összetett ch, stb stb.

Szó nem volt arról, hogy nem tudnak egymásból kivonni 2 db számot.

A másik, amit még tapasztalok, szintén a naivitás, nem anyagi dolog:

Ha valamire rá van írva, hogy fitt, meg egyéb szarok, sokan bekajálják, megveszik. Nem olvassák el az összetevőket, hogy ezeknek a 90%-a ugyanúgy cukrozott, mint egy mezei sima termék....

2019. febr. 12. 12:26
 24/27 Miss Endzsi ***** válasza:
Pont erről beszélek. Ezek szimplán nagyon buta emberek, akik az általános tudás birtokát sem tudhatják magukénak.
2019. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
41%

Ezt az oldalt a tinik uralják, kérdező. Ők még javarészt nincsenek abban a korban, amikor kiütköznének rajtuk a minőségi éhezés következményei. Sokaknál igen, de javarészt még nem. A minőségi éhezés abból adódik, hogy a ma megtermelt élelmiszer beltartalmi értéke katasztrofálisan lecsökkent. Ebbe most nem megyek bele, mert egy teljes könyv kellene a kitárgyalásához. A lényeg, hogy a szervezet éhezik, és ezt éhséggel jelzi. A delikvens tehát eszik. És hízik. Mozogni nincs kedve, mert a minőségi éhezés másik következménye a krónikus fáradtságérzet.

Tehát nem lehet mindenkire ráhúzni a klasszikus okokat, amiket fiatal koromban magam is hittem. (Megjegyzem most sem vagyok túlsúlyos.)

A másik ok a mérgezés. Az élelmiszerboltok polcain olyan élelmiszernek csúfolt vackokat kínálnak, amik tele vannak mindenféle szarral. Konkrétan mérgekkel. Kis dózisban ugyan, de azt a jó isten se vizsgálta eddig, hogy ezek szinergikusan hogyan hatnak az emberre. Egy viszont biztos; a máj folyamatosan csúcsra van járatva, és nem győzi a munkát, mert egyszerre mindig csak egy méreg ellen tud harcolni. A többi marad. Hogy ezen segítsen, a máj zsírpárnákba csomagolva elteszi őket arra az időre, amikkor majd ráér. De soha nem ér rá. A zsírpárnák meg csak nőnek.

És akkor még nem beszéltünk a mindenbe belecsempészett cukrokról, és a szójáról.

2019. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Hülye vagy nincs mit tenni.
2019. febr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Neked is bölcsebb lett volna hallgatni, mint értelmetlen dolgokat belepofázni mások dolgába... Ennyi százalékkal csoda, hogy nem ba$ztak még ki...
2019. febr. 24. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!