Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szorongós dadogásra gyógymód?...

Lol béla 1213 kérdése:

Szorongós dadogásra gyógymód? (valami természetes összetevőkből álló gyógyszer, vagy logopédus, pszichiáter)

Figyelt kérdés

Üdv olyan dolog lenne nálam hogy hát mint ahogy fent is olvasható.. dadogok.. és szorongós is vagyok eléggé.

Ez mindent megnehezít nekem jelenleg, sok társalgást, jó beszélgetéseket.. Ugyan a dadogásom nem a nagyon súlyos fajta inkább egy alap-vagy talán közepes szintet lőnék be. De bizonyos szavakat alapból is már csak ugy tudok kimondani ha elnyelem a kezdőbetűjüket... ha pedig rá is stresszelek a beszédemre akkor ezeket eggyeltalán nem tudom kimondani csak erőlködök (arcmimika). Nagyon rossz ez így jelenleg nekem.. itthon aránylag jól beszélek dadogás nélkül (15mondatból azért megakadok egy 2x,3x) de például rokonokkal vagy idegen emberekkel már nagyon nehezemre esik.. és őszíntén szólva baromi kellemetlen mikor kérdeznek tőlem valamit és konkrétan nem tudok rá válaszolni mert olyan érzés mintha le lenne zsibbadva a nyelvem. Régen viszonylag enyhébb volt ez nálam.. akkor is volt beszédhibám de nagyon alap szinten.. ma pedig nagyobb méretek öltött és mivel még rá is stresszelek így konkrétan bizonyos emberekkel nem is tudok beszélgetést kezdeményezni. És előre félek attól hogy hogyan megyek majd állásinterjura vagy hogyan veszek jegyet a buszon vagy hogyan kérek kaját egy gyorsétteremben.. szóval értitek.. beszédhibám volt.. mindig is volt de egy ideje egy kicsit súlyosbodott de ez szorongos miatt lehet az 10001%. Valami megoldás kell hogy legyen rá. Azon kívül hogy járjak közösségbe sokat.



2019. febr. 13. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kognitív viselkedésterápia segíthet ezen, szakember segítségével. Esetleg általános technikák is, mint pl. a mindfulness, lényeg véleményem szerint, hogy ne stresszelj rá a szituációra.
2019. febr. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia Én nem közepes szinten dadogok hanem jobban :D Mostanában kb 3-4 hónapja elkezdtem "fejlesztgetni" magam apránkènt ami azt jelenti hogy elsőnek Rokonokkal beszèlgettem ( ők tudjàk hogy dadogom)

Ami nem nagyon riasztott ell mert tudták hogy dadogom és szerintem ez egy +:)utánna a kávèzókban ès a gyorskaja büfèkben (bàtyàmnak ès magamnak rendeltem mindent) màra elèrtem aztat hogy tudok több mint 100 ember előtt beszèlni,ugyan nem sokat de tudok...igaz hogy dadogok de nem annyira mint amikor ràstreszeltem...Nagyon nehèz nem rástreszelni de megszokod remèlem,soha ne tántoritson el semmitől mert akkor csak rosszabb lesz ;)

2019. febr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Pszichiáter túl sok lenne neked, mert ők súlyosabb problémákkal foglalkoznak, amik többnyire gyógyszerest kezelést is igényelnek. Szerintem keress egy pszichológust, aki segít oldani benned a gátat és gátlást. Mivel nem azzal van a baj, hogy nem tudod elsajátítani a helyes beszédlégzést, ezért így logopédust nem ajánlanék. A pszichológus tuti tud segíteni! :)

Üdv.: egy logopédus hallgató

2019. márc. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!