Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legjobb módszer visszatérő...

Legjobb módszer visszatérő depresszió leküzdésére?

Figyelt kérdés
tudatosítottam a gyerekkori traumákat, mindazonáltal ez nem hatott a jelenkori következményekre. Időszakosan öngyilkos hajlamok törnek rám, ilyenkor pedg elszigetelem magam- önkénytelenül akár- a környezetemtől, lévén, hogy érzelmileg instabillá, akár apatikussá válok. Annak ellenére, hogy mindez tudatos, a nem tudom valamilyen oknál fogva kiküszöbölni. Tanácsok?

2018. dec. 25. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Új célkitűzések közép és hosszútávúak.
2018. dec. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Tapasztalatom szerint nincs rá megoldás, ha gyerekkorodban tudatosult benned, hogy semmi értéked nincsen. Engem még mindig nem tesz semmi boldoggá, csak a drogozás.
2018. dec. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

Ne szigeteld el magad, egyedül sokkal rosszabb ezzel megküzdeni, ráadásul véleményem szerint egyedül csak mélyebbre süllyedsz. Tudom, hogy azt érzed, hogy nincs kedved senkivel se beszélni, hogy úgyse ért meg senki, de hidd el, hogy azzal, hogy ellököd magadtól az embereket, csak még egy okot adsz magadnak arra, hogy depressziós legyél. A magány szar dolog.

És igen, célokat kell kitűzni, a szar gyerekkort meg elengedni. Megtörtént, pocsék volt, nem tudsz rajta változtatni. Vagy elengeded a múltban való áskálódást, azt, hogy minden jelenlegi problémád visszavetíted a traumádra, vagy összeszeded magad, célokat tűzöl ki, a jelenre és a jövőre fókuszálsz, keményen küzdesz az álmaidért, és meggyógyulsz. Ez persze nem megy egyedül, úgyhogy ne lökd el a barátaid, családod. Meg persze egy pszichológus se árt, helyzet súlyosságától függően.

Remélem helyre kerül az életed, minden jót!

2018. dec. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%

Foglald el magad valamivel a hétköznapokban, hogy ne a depresszión gondolkodj egész nap. Amikor pedig van egy kis időd magadra, elemezd ezeket a traumákat újra, és tudatosítsd azt is, hogy ezek a mostani életedre nézve lényegtelenek. Hagyd el az ezekből esetlegesen származó helytelen viselkedésformákat. Hagyd magad mögött a múltat, zárd ki az életedből azokat az embereket, akik nagyrészt negatívan hatnak rád.

Ha dolgozol rajta nap mint nap, el fog múlni. Lassan, kis lépésekben egyre jobban leszel.

2018. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!