Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom úgy, hogy az...

Csak én látom úgy, hogy az INFJ lányok kétszínűek?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszára lennék kíváncsi, akik tudják, mi az az MBTI, és nem tartják "bulvárpszichológiának".


Én azt vettem észre, hogy az INFJ lányok, ha társaságban vannak, eljátsszák a kedves, aranyos, félénk lányt, viszont ha az ember jobban megismeri őket, rájön, hogy valójában sokkal cinikusabbak és számítóbbak annál, mint amilyennek mutatják magukat a nyilvánosság előtt. Afféle "Fake Cutie"-k. Ez a véleményem a saját tapasztalataimon alapul, illetve internetes fórumok beszámolóin, mert rendszeresen olvasok más emberek tapasztalatairól is MBTI témában.

Ráadásul köztudott tény, hogy a "stalker"-tendenciák is az INFJ-kre a legjellemzőbbek, vagyis az e típusba tartozók hajlamosak rá, hogy titokban és illegálisan zaklassák a kiszemetjüket, miközben úgy tesznek, mintha teljesen ártatlanok lennének.


Persze ez a leírás az "egészségtelen" INFJ-kre vonatkozik, de azért lássuk be, olyan, hogy "egészséges INFJ", a gyakorlatban nem igazán létezik. Egy átlag INFJ az őt ért csapások miatt elég megkeseredett, pesszimista és depresszióra, illetve az emberi kapcsolatokból való kiábrándulásra hajlamos, és nem olyan, mint Teréz anya.



#MBTI #INFJ #Myers-Briggs-típuselmélet
2019. febr. 16. 09:48
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
59%
Mi a célod a kérdéssel? Ha csak annyi, hogy megerősítést várj, akkor igen, részben igazak a leírtak. INFJ vagyok. Egyéb kérdés?
2019. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
9%

Te úristen!!! Van egy infj barátom, akire teljesen illik a leírás

Nemrég találtam rá erre a tesztre és kitöltötte ő is. Az egész amit írtál mintha róla szólna... Neked mi jött ki a személyiségteszten? 😃

2019. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 TR75 ***** válasza:
97%

Csupa INFJ lánnyal találkozol (akik bemutatkozáskor egyből elárulják, hogy INFJ-k), vagy találkoztál eggyel, aki(ről azt hiszed/gondolod, hogy) az, és akkor elkönyvelted, hogy mind számító cafka?

Szerintem a kiábrándult INFJ inkább kiégni hajlamos, visszavonulni és megkeseredni, de nem játszmázni meg másokat szívatni.

Végül is mindegy.

2019. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

#3: Több INFJ-vel is találkoztam már, többek között a baráti körömben is van ilyen személy, és az egyik családtagomnak is ez a típusa. Minden 100. ember INFJ, szóval azért mindenki találkozik jó néhánnyal élete során, még akkor is, ha ők elvileg a legritkábbak.

Egyébként nem konkrét játszmázásról beszéltem, inkább csak arról, hogy másnak adják elő magukat, mint amilyenek valójában és titkolóznak, hogy jobb színben tüntessék fel magukat.

2019. febr. 16. 10:19
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

INFJ lány vagyok.

Valóban kegyetlen tudok lenni érzelmileg, ha valaki rászolgál, de nem szoktam játszmázni, és kétszínűnek sem tartom magam.

Társaságban (ha a többség idegen) valóban zárkózott vagyok, de nem azért, mert jó benyomást akarok tenni a többiekre, hanem mert az esetek 90%-ában nem érdekesek számomra annyira, hogy megnyíljak, vagy éppen megfigyelek.

Zaklatónak katasztrofális lennék, ugyanis ha valakivel fel akarom venni a kapcsolatot, akkor vagy odamegyek hozzá, és kezdeményezek nála, vagy elérem, hogy ő tegye meg, helyzetfüggő. Nem tudom magam elképzelni, hogy loholok valaki után, aki nem kíváncsi rám. Olyan esetben meg aztán tényleg nem, hogy mondjuk szakítottunk, és utána én még zaklatom. Kizárt. Sajnos inkább engem szoktak zaklatni korábban a (nem INFJ) exeim.

Pesszimista nem vagyok, inkább csak túlzottan realista.

Az emberekből pedig nem vagyok hajlamos kiábrándulni, mert reményeket se tápláltam irányukba korábban sem, így nem volt miből.

Inkább csak óvatos vagyok.

2019. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 TR75 ***** válasza:

"másnak adják elő magukat, mint amilyenek valójában és titkolóznak, hogy jobb színben tüntessék fel magukat"

Ez játszmázás. Vagy manipuláció.

2019. febr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

INFJ-INFP hímnemű vagyok.


Nem vagyok félénk. Az látszik így, hogy a legtöbb felszínes, általános jópofizáshoz nem nagyon tudok hozzászólni. Nem is érdekel, hogy melyik focicsapat kivel mikor játszott, vagy hogy ki hogyan itta le magát a hétvégi bulikban. Ha ilyen helyzetbe kell kerülnöm, tökéletesen elvagyok a magam belső világában, kizárva a környezetet.


A "kiszemeltek" pedig. Oké, ha valaki esetleg tetszik, lehet, hogy utána nézek neten nem is egyszer. De nem fogom zaklatni.


Az emberiségből nagyrészt ki vagyok ábrándulva, van 10-15 sablonos viselkedésforma, amiből 1-1-et nagyjából bárkire rá lehet húzni, és ez nem feltétlenül derít jobb kedvre. És mindig örülök, ha összehoz valaki olyannal az élet, aki ezekre rácáfol és csak jól érzem magam vele, sablonok és általánosítások nélkül.


És igen, hajlamos vagyok néha becsavarodni az ilyesmik miatt, amikből végül pár nap alatt saját magamat szedem ki.


Amúgy meg az a véleményem, hogy nem szabad viszonzás nélkül hagyni az értem vagy ellenem tett dolgokat, erre való a hála és a bosszú.

2019. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
35%
Nőkbe férfiakba is mindig voltak alamuszi nyuszi természetű emberek.
2019. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágom már annyira ezeket a betűs emberrövidítéseket, de régebben megcsináltatták már 3 alkalommal velem is a tesztet. 3 különböző betű jött ki.

Ettől az egésztől függetlenül összességében rengeteg nőnél látni ilyet, a betűktől függetlenül. Sőt, a többségre sajnos jellemző. Társadalmilag próbálják a cukit mutatni, de igazából lazán hátba döfnek bárkit. Rengeteg lányt láttam már, akik a legjobb barátnőjüket fűnek-fának elszidták a másik háta mögött vagy épp sorban törték össze a férfi szíveket és léptek félre. Természetesen ők "nem olyan" lányok voltak és mindenki ártatlan kis tündérkének tartotta őket.

2019. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 TR75 ***** válasza:
71%

#9

"3 különböző betű jött ki"

Az MBTI rendszerben senkinek a személyisége nincs kőbe vésve, a tapasztalat, a kor, az élmények mind-mind formálják az embert, változik a személyiség. Ha megnézed a kérdéseket, amikre válaszolni kell egy-egy tesztben, láthatod, hogy sok olyan van köztük, amikre ma máshogy válaszolsz, mint mondjuk 10 éve.

2019. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!