Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit válaszolnátok egy olyan...

Mit válaszolnátok egy olyan ismeősnek, aki folyamatosan megkérdőjelezi a boldogságotokat, és mindent ami jó az életetekben?

Figyelt kérdés
Van egy férfi a társaságban. Onnan ismerem, hogy az egyik barátja 5 évig a párom volt. Nem működött, szakítottam. Nekem azóta rendben van az életem, jó férjem van, kislányunk és kisfiunk, helyes családi házunk, óvónő voltam, ahova majd visszatérhetek, őszintén boldog vagyok és ez sugárzik is rólam. Ez a férfi, aki közös ismerős, mindig beszúr valami bántót üzenetben. "Hogy persze, hogy boldog vagyok ha már a kocka el van vetve. Mást már nem is mondhatnék, mint hogy boldog vagyok. Biztos belül nem ezt érzem. Ha tükörbe néznél nem ezt mondanád." Ő nekem eléggé felszínes ismerős. A kicsit pszichopata-nárcisztikus ex" repülő majmának tűnik ez a férfi, aki engem nem is annyira ismer, csak egy társaságban voltunk, azt ki merem jelenteni, hogy nem akar tőlem semmit, szeirntem csak az exszel való sztorizgatás mozgatja és az ex mozgathatja a szálakat. De nem is ezt akarom megfejteni, hanem, hogy hogyan válaszoljak. Mivel eléggé empata vagyok, nem szeretném megbántani, elküldeni melegebb éghajlatra. Ő egyébként egy olyan férfi, aki mellett évek óta nincs nő, szüleivel is össze van veszve, nem szereti a munkáját, nagyon megkeseredett minden szempontból. Szóval visszatérve nem tudom mit válaszoljak, nem vagyok jó ebben. Ha ilyen témákra nem válaszolok, akkor azt hiszi megsértett, netán igaza van. Valami frappáns választ szeretnék, amivel le tudom szerelni. Hajlamos vagyok megmagyarázni,hogy mik tesznek boldoggá. Ez pedig a legrosszabb. Nem tartozom magyarázattal neki, mégsem tudom mi a legjobb válasz, ami egyértelmű, leszereli, nem bántom meg, esetleg belátja, hogy hagyjon már ezekkel.

2019. febr. 16. 20:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Card le:D Röhögd ki azt hagyd ott!:D Ha nem ért a szép szóból:D Majd legközelebb, ha nem lesz ilyen kötekedős hangulatban, beszélgethettek újra:) De neki ne küldj arra utaló jelet, hogy kiröhögted:) Na jó, talán még az egy szmájliból nem csinál ügyet. Bár , amilyen szinten van, még lehet, hogy mégiscsak:D XD Na mindegy, az ilyen emberek azért vannak , hogy kicsit megmosolyogtassanak bennünket, ez az ő feladatuk; ők is csak teszik a dolgukat. Őneki pont ez , hogy ilyen legyen; ezt a személyiségtípust tapasztaltassa meg másokkal.:)
2019. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ex felszínesen ismert távoli barátja vagy mi, ellenben te a munkáját és az ahhoz való hozzáállását, párkapcsolati státuszát, sőt a szűk családi körével fennálló konfliktusait is részletekbemenően ismered.

Csak nem ellentmondásos ez?

2019. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
"Anyádat oltogasd te gyökér, semmi közöd az életemhez, fordulj fel, vagy csak kopj le, de legalább az egyiket mindenképpen csináld meg, na csá" Én ezt válaszolnám neki, mert rossz néven veszem, ha ilyen figurák megpróbálnak a saját nyomorukban másokat bántani.
2019. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
12-es: nekem felszínes ismerős, az ex-nek barátja. Amiket írtál, ezeket pont tudom róla, de ennyit, mert az ex elmondta róla. Viszont ezeket nem részletekben menően, hanem nagyvonalakban, kb. mint a felsorolás, ennyi tartalommal.
2019. febr. 16. 22:00
 15/18 A kérdező kommentje:
Vagy ha mondjuk összefutottunk, akkor emlékszem egyszer sarkon fordult rögtön, azt mondta nem akar beülni sehova, elege van és közben szidta a szüleit.
2019. febr. 16. 22:02
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ez miatt miért kérdést írtál, miért nem likvidáltad az elején?
2019. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
#16-os, te biztos, hogy a likvidálásra gondolsz, és nem az ignorálásra?:) A likvidálás azért, ha nem csak átvitt értelemben van, akkor azért talán kicsit ide erős:):)
2019. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
16-os, nem vagyok az a nem válaszolós, offolós típus. Utána még képes vagyok én rosszul érezni magam. Szóval tényleg jó alanya vagyok az ilyen típusú embereknek, ezért gondoltam, hátha van olyan szó, mondat, amivel le tudom állítani, de nem mondja rám, hogy bunkó vagyok. Hogy ez miért zavar? Mert nem tudom kezelni és valahogy mindig normális akarok maradni másokkal szemben.
2019. febr. 25. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!