Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretem átadni másoknak...

Nem szeretem átadni másoknak a tudásom! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, ha elmondok valakinek valamit amit pl. az adott társaságból csak én tudok/én vagyok rá képes, akkor azzal hátrányos helyzetbe fogom magam juttatni emiatt. Mondok is példákat:

- borravalós szakmában dolgozom. 10/8 ember mindig szép jattot ad nekem, meg is van a trükköm, hogyan tegyem, hogy ne "én kérjem", hanem maga a vendég érezze szükségét. Ezt nem akarom a munkatarsaknak megmutatni mert akkor én is csak egy leszek a többiek között. Semmivel sem leszek extrább, ami miatt jobban kedvelnek engem a vendégek mint másokat.


-nagyon jó önéletrajzot tudok írni, nem egoista vagyok hanem tényleg tanultam, közepiskolaban nagyon sok olyan tárgyam volt, ami a tényleges életre is felkeszitett. Ahova beadtam eddig életrajzot, 90%-ban be is hívtak interjúra is.

Másnak nem akarok ebben segíteni (2 legjobb barátomnak segítettem eddig csak ebben), mert úgy hiszem, ha egyszer az életben szükségem lesz másik állásra, már nem lesz olyan ütős az életrajzom, hiszen mindenki így fogja már írni (neadjisten pont olyan valakivel fogok egy helyért küzdeni akinek korábban én írtam a cv-jét).


-egy feladatban adott egy rész, amit még a főnök szerint sem lehet teljesen megtanulni, sajnos vagy jegyzetből kikeressük, vagy megtanuljuk egyesével a kódokat. Kevesebb mint egy óra alatt megtalaltam a logikát, és fejből tudok 130 kódot. Magolás és jegyzet nélkül.

Ezt sem akarom megmondani senkinek, mert úgyis tudom hogy másnap már nekem fogják mesélni hogy "képzeld, tegnap Béla mire jött rá!" "aha.. A Béla, mi..?"


Szóval úgy érzem, amit saját magam szereztem meg, nem akarom másoknak odaadni, mert félek hogy abból hátrébb kerülök valamilyen szempontból.


Aki azt írná, hogy nárcisztikus és egoista vagyok, azt megnyugtatom; borzasztóan alacsony az önbizalmam, és véleményem szerint épp ezért féltem másoktól azokat a dolgokat, amikben úgy gondolom "ezaz, vegre valamiben jó vagyok, vegre tettem valamit saját magamtól is!"


Ti hogyan látjátok?

Mit gondoltok egy ilyen emberről?

Jöhet negatív, pozitív vélemény is, hiszen abból tanulok! :)


2019. febr. 21. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Mai világban jól teszed, hamar kicsinálnak egyes karrieristák, tapasztalat.
2019. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A jattos trükköt alap, hogy nem osztod meg. Mert nem vagy a magad ellensége. A többit viszont szerintem nyugodtan megoszthatod, ettől nem vagy több, de a munkafolyamatnak jó lehet amiből te is profitálhatsz.
2019. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kreténpali ***** válasza:
0%
Miért írtál ide? Kettősséget érzel?
2019. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Én is úgy gondolom, hogy a borravalós trükköt teljesen logikus, hogy nem akarod megosztani.

De a többi kicsinyesség. Főleg az önéletrajz, mert annak semmi köze a te munkádhoz, hogy a barátaidnak elmondod. Nyilván nem ugyanoda szoktatok csoportosan jelentkezni :)

A kódos sem szimpatikus, az a normális, hogy egy csapat egy munkahelyen segíti egymás munkáját, pl. a betanulásban.

Szerintem irigy vagy. Különlegesnek érzed magad egy-két trükktől, mert mást nem tudsz felmutatni.

2019. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Nagy ásznak és okosnak képzeled magad, de legbelül valójában tudod, hogy nem vagy kiemelkedő képességű, amit épp tudsz az is inkább a szerencsének köszönhető (pont jó iskolába jártál ahol önéletrajzot tanítottak írni) vagy mégse akkora dolog (a kódok megjegyzése) ezt mutatja az is, hogy nem professzor vagy ilyesmi vagy hanem egyszerű pincér vagy futár, akik között azért nem nehéz okosnak tűnni, és hogy ha pl pont egy jobb képességűnek adod at a tudásod, az rögtön jobb lesz benne, jobban tudja használni.
2019. febr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Tök jogos, én se avatnám be őket.
2019. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem gáz.
2019. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
A tudás: hatalom, pl szakmai titok. De attól függ, mikor mit érdemes tenni. A kisgyermekek fejlődését, érzelmi és értelmi intelligenciáját fejleszteni mindenképp szükséges. Nincs értelme minden esetben titkolni a tudást, mert adott esetben ez is visszaüthet. Nem kis felelősség ráérezni, mikor kell a tudást visszatartani és mikor kiengedni, átadni.
2019. febr. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Béla!


Mindig a körülmények határozzák meg, hogy az ember mit vél hasznosnak beáldozni és mit nem! Ha csak egy magadnak való, öncélú, egoizmusra épülő munkakörben szeretnéd eltengetni életedet, akkor minden titkodat őrizd nagy gonddal! Ám ha közösség tagjaként vagy kénytelen dolgozni nap mint nap számos emberrel egy közös célért, akkor azt kívánja a józan ész, hogy minél szélesebb kör ismerje a leghatékonyabb eljárásokat, praktikákat, - mert (logikailag) a te válladra is kevesebb teher jut a közös terhekből, ha nem egy kiválasztott, mással be nem helyettesíthető csodabogár szerepében tetszelegsz. Az én vállalkozásomban nem dolgozhatna olyan ember, aki nem járul hozzá semmilyen szinten a közösség sikeréhez, - lehetne akármilyen "faTYa gyerek"! Elmúlt már a "magányos hősök" kora!

2019. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj veled. Jól csinálod. Nekem sincs annyi eszem, hogy másoknak osztogassam. :'D


Én azt mondom, hogyha vmiben jó vagy, csináld pénzért.

2019. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!