Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon szeretem a nyers...

Nagyon szeretem a nyers fokhagymát és vöröshagymát, de már előre félek, mert minden esetben mindkettő úgy megmarja a szám belsejét, a nyelvemet, hogy utána 2 napig nem érzek ízeket. Másoknak miért nem marja meg a száját? Ez természetes?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a gyomromat készíti ki, pedig én is imádom. Ezért a fokhagymát gerezdekben belenyomtam mézbe, és hagytam benne állni egy hétig. Utána simán meg tudtam enni a mézes fokhagymát.
2009. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nemtudom nekem nem szokta...bár nem is eszem belőlük olyan sokat nyersen, én inkább párolva, főzve imádom!sózva szoktad enni? mert akkor azért marja ki.próbáld ki ugy,ahogy én szoktam
2009. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is kimarta múlt héten :( mondjuk, én voltam a hülye mert együtt ettem a hagymát és a fokhagymát XD nekem ez a hini oltás megfelelője :D
2009. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bár, lényegében nem derült ki, miért marja ki az ember száját a fok- és vöröshagyma nyersen, illetve, miért csak egyeseknek, másoknak nem.Valószínűleg egyéni érzékenység függvénye, mint az alkohol.Ezt a mézes dolgot már hallottam. Egy ismerősöm ugy fogyasztja nyersen a fokhagymát, hogy először fokhagymazúzóval összetöri, aztán ebből vesz egy kiskanálnyit mézzel, és egyszerűen lenyeli.Pedig én úgy imádom a pirítóst fokhagymával jó erősen bedörzsölve! Dehát: Valamit-valamiért! Ha lemarja majd regenereládódik, aztán kezdődik újra! Még egyszer: Kösz a válaszokat! (egy hagymakedvelő makói honpolgár)
2009. dec. 20. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!