Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretnek gúnyolódni...

Miért szeretnek gúnyolódni azon az emberek, ha valaki pánikbeteg?

Figyelt kérdés

Érintett vagyok a dologban sajnos.

Vannak jobb és rosszabb periódusaim, mostanában minden rossz összejött, így gyakran vannak rohamaim.

Nem tudom, mit lehet abban nevetségesnek látni, ha valaki látszólag ok nélkül rosszul lesz, remeg, elveszíti a látását, majd elájul. Ugyanis nálam többnyire ez a forgatókönyv.

Ritkábban párosul hányingerrel, hányással, de az ájulás vagy aközeli állapot a gyakoribb.

Sajnos nálam is bármi kiválthatja, a napokban már attól is volt rohamom, hogy túl sokan voltak körülöttem a metrón, illetve hirtelen zajtól, erős fénytől, vagy csak simán rossz gondolatoktól.

Konkrétan erőt kell vennem magamon, hogy egyedül ki merjek menni az utcára.

Az emberektől személyesen eddig inkább csak pozitívat tapasztaltam, a többség nem figyelt annyira, hogy észrevegye, de amikor a legutóbb rosszul lettem a metrón, láttam, hogy többen is készek lennének segíteni, ha szükséges. Szerencsére a következőnél leszálltam, és kimentem az utcára, hogy újra kapjak levegőt.

Viszont nemrég ért egy elég fájdalmas dolog, ami miatt órákig nem bírtam abbahagyni a sírást, és a hányinger kb másnap reggelig nem múlt el. Azóta sem vagyok még teljesen jól, és kisebb sírógörcsök, ájulásközeli rohamok váltják egymást. Meg némi önutálat.

Amikor itt az oldalon egy kérdésből kiderült (elveszettem valakit, aki fontos volt, úgy, hogy nem tehettem semmiről), rögtön olyanokat írtak, hogy "Likvidáltak. Lehet menni hányni :)" illetve "Gondolom, még be is fostál, mikor megtudtad"

És ezt mind felnőtt, magukat intelligensnek valló emberek.


Komolyan ennyi eszük van, vagy most trendi elítélni a pánikbetegséget?


2019. febr. 21. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem divat. Gyökerek mindig vannak/voltak/lesznek :D Nem kell velük foglalkozni.
2019. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az emberek hülyék. Ne foglalkozz azokkal, akik nem érdemesek arra, hogy figyelj rájuk, és a véleményükre. Csak magadat idegesíted vele. Igaz, ezt könnyű mondani, de más amikor az embert személyesen bántják...

Amúgy közrejátszhat, hogy sok ember valószínűleg tudatlan a betegséggel szemben. Fogalmuk sincs, milyen érzés, ezért félvállról veszik.

Nekem is volt már pánikrohamom, szerencsére komolyabban csak egyszer, és hát nem kívánom senkinek... A legrosszabb amikor nem veszik komolyan a problémáid. Fordult már elő velem olyan, amikor a már remegtem az idegességtől, de a szüleim csak tovább cs*szegettek, sőt, rátettek egy lapáttal, hogy elhordtak mindenféle elmebetegnek, és azt hangoztatták, hogy rámhívják a mentőt...

2019. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a pánikbetegeken gúnyolódnak, hanem mindenkin. Csak azt nem veszed észre, mert azzal nem foglalkozol.

Akik ilyen durvákat írnak, azokat pedig trolloknak hívják, és magasról tesznek rá, hogy mi a bajod meg miről beszélsz, csak arra hajtanak, hogy megbántsanak és felbosszantsanak.

Ilyen emberek mindig voltak és mindig lesznek, és sokat fog javulni az állapotod, ha első lépésben megtanulod ezeket letojni.

2019. febr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Manapság menő másokat bántani. Sajnos ez van. Ne figyelj oda rájuk.
2019. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem még nem nevettek ki. Lehet, h azért, mert 190 centi és 105 kiló vagyok? Bunkóparasztok mindig voltak, vannak, és lesznek is, de te ne törődj velük!
2019. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem még sose csináltak ilyet hal istennek, osztálytársam is pánikbeteg, vele is mindenki kedves. Nagyon sokan vannak, akik úgy is aggódnak érte, hogy azt nem adják a tudtára, de szemmel tartják, tudomásul veszik, és készek segíteni, ha úgy látják, hogy tudnak is. Agorafóbiás ismerősöm is van, vele kevésbé elfogadóak az emberek, de nem azért, mert a betegsége miatt piszkálnák, hanem mert nem értik, mit jelent az, hogy nem tud kilépni egy lakásból. De azok, akik a betegség előtt ismerték, mellette vannak. Szóval ne hidd azt, hogy mindenki köcsög, talán csak nem ismernek eléggé, vagy parasztok, te normális vagy.
2019. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:
76%
A Gyakorin gyökerek gyakran gyűlnek.
2019. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem szeretnek.
2019. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!