Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy ennyire sok pánikbeteg fiatal van?

Figyelt kérdés
2018. febr. 2. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Azonnal a negyedére csökkenne a "pánikbeteg fiatalok" száma akkor, ha tudatában lennének annak, hogy mi is az a bizonyos pánikbetegség...


Meglátásom szerint ez a legfőbb oka a sok "pánikbeteg fiatalnak", hogy fogalmuk sincs arról, hogy igazából milyen problémával állnak szemben, és az a feltételezésük, (vagy esetleg a helytelen diagnózis, amit "megállapít" náluk az illető orvos) hogy ez az lenne. Szóval szerintem erről van szó, hogy olyanok is beállnak a "pánikbetegek sorába", akiknek valahol máshol kellene ácsingózniuk...

2018. febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a magas elvárások miatt, a megfelelési kényszer miatt ugyanakkor sehol nem készítik fel erre őket. Sem az iskolában nem tanulnak az égvilágon szinte semmi hasznosat (az élethez), sem a szülőktől, akiknek a sok munka mellett annyi idejük sincs hogy 1 órát beszélgessenek naponta a gyerekükkel. Így azok egyes-egyedül érzik magukat ebben a bonyolult, szomorú társadalomban, kirekesztve, magányosan, stresszesen élik a mindennapokat, így nem csoda hogy ez valahol előjön.
2018. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Az, hogy a telefonjukat nyomkodják és fogyasztói társadalomban élnek. A jó szocializmusban nem volt 1 fia pánik-beteg sem, nem is létezett ilyen, mindekinek volt jövőképe és jól játszottak a fiatalok egymással minden szaros telefon nélkül.
2018. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
#1 nagy f..zsagot írt, a #2 viszont mindent Leírt! Nevetséges ez a világ.
2018. febr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Az internet. Fiatal koromban én is pánikos voltam, csak nem tudtam róla, mert nem volt net, meg okostelefon, így diagnosztizálni sem tudtam magamat. Nem is volt ekkora divatja a pániknak, az orvos annyit mondott, hogy "kicsit ideges a gyerek, menjen bicajozni." Én meg mentem és nem lovaltam bele magam, hogy mennyire beteg vagyok. Időnként elájultam, akkor felmostak, oszt' szaladtam tovább. Amúgy nem vagyok cinikus a témával kapcsolatban. Nagyon rossz a pánikroham, de nem kell a Dunába ugrani tőle.
2018. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
#3: A jó szocializmusban, sok minden nem volt...vagy legalábbis nem tudtunk róla. Nem terjedtek így a hírek, az információk, stb.
2018. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem is volt rá szükség, hogy tudjuk ki mikor fingott. Bocsi.
2018. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1, Sokuknak "jobb" a virtuális világban élni, ezáltal összekeveredhet a valóság vs. virtualizált világ;

2, Alkesz, drog, mindenféle stimuláns "kedvez" ennek;

3, Gyors a világ, amivel szeretnék tartani az iramot, de nem mindenkinek megy;

4, A szóbeli, valós kommunikáció, az együttlétek száma,minősége egyre csökken.

2018. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!