Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, ha nem...

Velem van a baj, ha nem szórakoztat, ha más szenved?

Figyelt kérdés

Annyi itt a mocskolódó, kárörvendő válasz, amikor mások kifejezik, milyen boldogok attól, ha az az idegen, akit nem is ismernek, szenved, mert elhagyták, megcsalták, megbántották, ne adj isten, beteg vagy valakije meghalt.

Nem tudom, hogy képes valaki ilyenkor örömet érezni.


Volt, hogy valaki rettentes dolgot követett el ellenem irigységből, majdnem ráment a jövőm teljesen, de nemhogy nem éreztem elégtételt, amikor kiderült, rákos, hanem sajnáltam, és őszintén megkönnyebbültem, mikor felépült.

Nem szeretem, nincs iránta semmilyen pozitív érzelmem (legjobb barátnők voltunk gyerekként), de negatív sem.

Csak ezer éve nem hallottam felőle, és nem érdekel mi van vele már.


Komolyan az lenne a normális, ahogy sokan beállítják, másokat ártatlanul szenvedni látni a legnagyobb öröm?


2019. febr. 21. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szorult beléd empátia, ami másokról nem mondható el.
2019. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. Vannak a szemét gcik és vannak a jóérzésű, kedves emberek.
2019. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokak elnyomják magukban a gyűlöletet, kisebbrendűségi érzést, mindenfélét és amikor valakibe bele lehet rúgni, akkor hirtelen kiszabadulnak belőlük ezek az érzések és mivel saját életükben, vagy velük erőszakot tevőkkel szemben nem tudták magukat megvédeni, más áldozatokat kezdenek el hibáztatni...

Az áldozathibáztatás, a "padlón fekvő" ember rugdalása elég népszerű, sajnos.

2019. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
engem az szórakoztat ha az szenved aki megérdemli.
2019. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem kifejezetten jó érzésekkel tölt el, ha pl. egy sorozatgyilkost kivégeznek.
2019. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!