Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is volt már hasonló,...

Veletek is volt már hasonló, amikor betegek voltatok, fájt valamitek?

Figyelt kérdés

Sajnos elég sokszor voltak már erős fájdalmaim, fejfájás, fogfájás, görcsök, felfázás...

Sokszor, amikor konkrétan nagyon fáj valamim, és úgy érzem, hogy már alig vagyok magamnál, fura gondolataim támadnak. Olyan dolgokra kezdek emlékezni, amikről nem is tudtam, hogy "elmentettem" őket.

Pl hogy közel 10 éve egy iskolai kiránduláson papírzsebkendőt adtam egy ismeretlen lánynak. És olyan élesen látom magam előtt a csomag zsebkendőt, a színét, a feliratát. Tehát jelentéktelen emlékképek, de annyira élesek, mintha most történne. Ilyenkor másodpercekre teljesen ki is kapcsolok.

Ugyanígy ha már nagyon nagy fájdalmaim vannak, egy idő után kikapcsol a fájdalom-érzés, és olyan semleges, semmi érzés lép a helyére, olyan a világon minden mindegy. Kicsit olyan, mint amit akkor érzek, amikor kezdek álomba zuhanni.

Az eddigi életemben a legnagyobb átélt fizikai fájdalom az volt, amikor érzéstelenítő nélkül végzett gyökérkezelést a fogorvos.

Eleinte azt hittem, ott fogok meghalni, akkora fájdalmaim voltak, egy idő után meg már nem éreztem mást, csak valami békés semmit, valószínűleg elájultam, mert beszéltek hozzám, hogy tessék észhez térni, és nagyobbra nyitni a szám, mert oldalra döntöttem a fejem (az a fogorvos egy barbár, tudom).


Illetve amikor nagyon fáj valamim, akkor arra koncentrálok, hogy elképzelem, milyen, amikor jól vagyok, amikor nem fáj semmi, és hogy mindjárt megérkezik ez az érzés, amikor már nem fáj, mindjárt minden olyan lesz, mint régen, csak még egy kicsit. Volt, hogy így sikerült "elmulasztani" egy nagyon erős fogfájást, amikor nem volt lehetőség fájdalomcsillapítóra vagy lefeküdni aludni.


25N


2019. febr. 24. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a kerdes pontosan?
2019. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
te vagy a kiválasztott.
2019. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hogy volt-e mással is hasonló, mint amiket leírtam.


Hogy amikor nagyon fájt valamid, akkor hasonló érzéseket éltél át.

Mint pl:

Olyan dolgokra kezdek emlékezni, amikről nem is tudtam, hogy "elmentettem" őket.


Pl hogy közel 10 éve egy iskolai kiránduláson papírzsebkendőt adtam egy ismeretlen lánynak. És olyan élesen látom magam előtt a csomag zsebkendőt, a színét, a feliratát. Tehát jelentéktelen emlékképek, de annyira élesek, mintha most történne. Ilyenkor másodpercekre teljesen ki is kapcsolok.


Ugyanígy ha már nagyon nagy fájdalmaim vannak, egy idő után kikapcsol a fájdalom-érzés, és olyan semleges, semmi érzés lép a helyére, olyan a világon minden mindegy. Kicsit olyan, mint amit akkor érzek, amikor kezdek álomba zuhanni.

2019. febr. 24. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak olyan szokott lenni, ha fáj valami, akkor elkezdek felejteni:embereket, velük kapcsolatos élményeket...
2019. febr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában nem fájdalom hatására jön elő, de van olyan hogy véletlenszerű emlék jön elő, ami addig eszembe se jutott azóta.
2019. febr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, és szerintem el kéne menned neurológushoz. Az érzéstelenítés nélküli gyökérkezelést még megértem, de fejfájástól meg görcsöléstől nem szabadna annyira szenvedned, hogy hallucinálj meg elájulj.
2019. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem nem jó gondolataim vannak ilyenkor. Ma fájt pl a fejem és elég nehéz volt. Megkérdőjelezek dolgokat ilyenkor.
2019. febr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!