Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire számít ritkának, ha...

Mennyire számít ritkának, ha valaki több, mint 5 idegennyelvet beszél?

Figyelt kérdés

Mármint, minimum 5 idegennyelvet folyékonyan, tehát minimum felsőfokon.


Mennyire ritka ez magyar-, illetve világviszonylatban?


2019. febr. 25. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt még azon is meglepődnek az emberek, ha egy másik nyelven beszél az ember... Magyarország nincs a legjobb helyzetben ezt illetően.
2019. febr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
2% de lehet csak 1 vagy 1000-ből egy
2019. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
Nagyon. Én úgy beszélek 5-öt hogy abból 2 csak alapszint, társalgási. És még így is csodálkoznak ha kiderül.
2019. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak itt, de máshol külföldön is elég ritka lehet.

Nekem amúgy csak németből van egy középfokú nyelvvizsgám, meg az angollal is úgy állok, hogy talán egy középfokú sikerülne, de még így is csodálkoznak a legtöbben, ha elmondom, meg jönnek a "Wow, jó okos vagy o_o" kommentek..Úgy vettem észre, errefelé már az is ritkaságnak számít, ha valaki egyáltalán a saját anyanyelvét helyesen beszéli, nem hogy még egy vagy több idegen nyelvet is.

2019. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég ritka.
2019. febr. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Svájcban élünk, én 4 nyelven beszélek folyékonyan, 5.et tanulom hobbiból. Fiam 5 évesen a 4. nyelvet "tanulja" (inkább ragad rá), magyar, angol, német már megy neki.


Ismerőseink között is 3 nyelv teljesen alap, 4-5 sem ritka egyáltalán.


Amúgy trianon előtt magyarországon is teljesen általános volt a soknyelvűség, hiszen egy átlag magyarnak magyar volt az anyanyelve, a hivatalok nyelve a német volt, aki kicsit is művelt volt az tudott latinul is, és minimum valamilyen kisebbségi nyelv (pl horvát, szlovák, román) közelében nőtt fel amit minimum alap szinten beszéltek. Igazából a mostani "tisztított" nemzetállam a meglehetősen furcsa állapot ami miatt kialakulhatott ez a korcs egynyelvűség ami europában sosem volt jellemző. Pláne az osztrák-magyar monarchiában ami kvázi egy sablonja volt a későbbi európai úniónak.

2019. febr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!