Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindent magara veszek, könnyen...

Mindent magara veszek, könnyen megsértődöm. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régebben nem voltam ilyen, könnyen vettem a poénokat, vagy szimplán nem érdekelt ki mit gondol. Kb. egy éve viszont ért egy elég negatív élmény, azóta mindig keresem magamban a hibát és magamra veszem a legapróbb kommenteket is.


Pedig én aztán kő kemény szarkazmus vagyok, simán elpoénkodom azokkal akikkel lehet, oltok viccből, én viszont megsértődöm. És ez már engem is zavar.


Példa: ma melóban rámszólt felettesem - teljesen jogosan - egy óvatlan pillanatban könyököltem és jött a "nem a kocsmában vagyunk" kiosztás. ÉS képes voltam ezen lovagolni, meg egyből hogy tuti baja van velem.. Mindenért bocsánatot kérek, görcsösen akarok megfelelni, ez sem volt rám jellemző. Volt hogy már barátaim rámszóltak, hogy engedjem már el ezeket, mert mindenki kap hideget-meleget de valamiért nagyon nehéz.

Mi ez önbizalomhiány? Úgy irigylem azokat akik ezeket lesza*ják és megy minden tovább.



2019. febr. 28. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha nem veszel komolyan senkit és semmit.
2019. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hacsak nem valami vendéglátó, vagy ügyfélközpontú helyen melózol, a főnököd elmehet a nagyanyja valagába 1 méter mélyre.

Komplexusos köcsög, mond meg neki.

2019. márc. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta megfelelési kényszer, valahogy - ha nem is tudatosan - elképzeled, hogy mások rosszat gondolhatnak rólad, ha hibázol és félsz ettől, beleéled magad ebbe az érzésbe.
2019. márc. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 ügyfélközpontú, csak épp nem voltak jöttek emberek - nyilván akkor ugye nem könyököltem volna - moziban volt egyébként. De védelmemre szóljon, hogy új vagyok, első napom volt.. És direkt igyekeztem minél jobban odatenni magam, ez az 1 pillanat "hibám" volt egész nap, lehet nem érdemeltem volna meg ilyen lehurrogást. Na mindegy amúgy igen, meglfelelési kényszer az van bennem és nagyon maximalista vagyok suliban is. Tanáraimmal volt hogy ott is kisebb vitákba keveredtem ha úgy éreztem valami nem igazságos bár ott ezt pont szerették bennem, egyetemen nyilván befogom a pofám, meg itt munkahelyen is tudom hogy tűrni kell de nekem nehéz.. Mert sértődök és olyat vissza tudnék mondani.. :D
2019. márc. 1. 10:33
 5/5 A kérdező kommentje:
*voltak/jöttek emberek
2019. márc. 1. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!