Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék ezen változtatni?

Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Szociális analfabétának érzem magam.

Nagyon nehezen nyitok, mindig úgy érzem mintha a teremben mindenki utálna, meg lenézne pedig tudom, hogy észre se vesznek szinte. Azok akikkel jól kijövök is csoda, hogy a eltűrnek. Külső szemmel nagyon idegesítő lehetek. Mindig próbálok normálisan viselkedni, de rástresszelek a dolgokra, aztán összevissza beszélek, meg nem jutnak eszembe olyan gyorsan a szavak és csak habogok. Próbálok mindenre odafigyelni, de az egész olyan stresszes, meg lefáraszt a napvégére. Másnak ezek tökre automatikusan működnek, simán elbeszélgetnek akárkivel, én meg rágörcsölök még arra is, hogy hogy fogok köszönni az eladónak a boltban.

Fiúk előtt még nehezebben szólalok meg, a szemkontaktust se tudom tartani, csak ha jobban megismertem és már 'biztonságban' érzem magam az illetővel, viszont barátom még nem volt, nagyrészt amiatt mert inkább kerülöm a beszélgetéseket.

Az emberek ezt jobban fogadják, mint régen, de mégis úgy érzem, hogy nem szívesen vannak csak az én társaságomban, mert kellemetlen, és olyan mintha végig pesztrálniuk kellene, ha megyünk valahova.

Mit tudok tenni annak érdekében, hogy ne legyek ilyen életképtelen? 21/L



2019. febr. 7. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak látszólag megy mindenkinek olyan jól magától, és nem is mindenkinek, és nem is olyan jól, és általában ők is csak megtanulták ezt háttérbe szorítani, de minden egyes embernek vannak hasonló gondolatai. Egyrészt ne aggódj, ez tényleg a korod egyik sajátos jellemzője, ami magától is változni szokott, másrészt nem annyira feltűnő mások számára mint ahogy te ezt érzed. Ha úgy érzed egyre rosszabb irányt vesz ez a dolog, akkor érdemes lenne szakembert keresni, lehetőleg olyat aki nem nyugtatókkal indít, de van hogy egy ember alapjáraton ilyen marad, ennek ellenére megtanul vele úgy együtt élni, hogy az nem akadályozza a hétköznapi életben. Pl. ha kimondod magadról, hogy te hajlamos vagy jobban rástresszelni helyzetekre, vagy hogy nehezebben tudsz ismeretlenekkel kapcsolatot teremteni, de ezt el tudod fogadni és inkább az ebből adódó kellemetlenségeket próbálod kezelni és nem kicserélni magad valaki másra, akkor az is működhet. Nem kell hogy mindenki egyforma legyen, sok olyan ember van mint te, és szükség van arra hogy legyenek, mert előfordulhat hogy okkal érzik magukat így, ami nem belőlük, hanem a környezetükből adódik mondjuk, csak mások már hozzászoktak. Lehet van amihez nem lehet vagy nem kell hozzászokni, lehet néha pont az olyan emberek mutatnak rá erre mint amilyen te is vagy.
2019. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából leginkább az zavar, hogy rossz társaságnak érzem magam, ha egy ember mellett vagyok, akkor mindig kellemetlen a légkör, és érzékelem, hogy alig várja, hogy mások is ott legyenek a baráti körből.

Nem akarom elfogadni, mert ha lehet akkor tennék ellene valamit, mert nagy ívben megnehezíti a mindennapjaimat.

Köszi a választ.:)

2019. febr. 7. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet, hogy mikor így érzel, akkor egyszerűen csak ezzel indítod a beszélgetést? Így hogy, "bocs hogy rossz társaság vagyok, de sajnos nekem nehezen megy elkezdeni a beszélgetést" ... vagy hasonló, de nem olyan amiből az jön le, hogy kisebbrendűségi komplexusod van, mert ez nem az, hanem amivel ki tudod fejezni mi a viselkedésed oka. Ha valami rendesebb emberrel kerülsz össze ilyenkor, akkor megérti és adott helyzetben segítségedre is lehet abban hogy ne érezd rosszul magad. Ez már egy lépés lenne részedről, és magadtól is elindulhatnál a változás útján.
2019. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld jól érezni magad a bőrödben. Olyan ruhákat hordj, ami te vagy ezáltal magabiztosabb leszel és ezt meg is fogják érezni rajtad. Pl nekem barna szemem van, nem éreztem magam különlegesnek, se szépnek, mert kis barna szemeim voltak, átváltottam kék kontaktlencsére így szeretek belenézni másoknak a szemébe, mert tudom milyen szépek, az utcán se magam elé nézek már hanem magabiztosan megyek az utcán. De ez csak egy példa, kis dolgokkal megváltoztathatod magad. Nem azt mondom, hogy gyorsan válts szemszínt, hajszínt és az egész ruhatárad, de néhány kis dolog amitől jobban érzed magad, sokat segít. :)
2019. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, magabiztosságot kell építeni. :)
2019. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!