Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek az iskolai szekálás...

Mit tegyek az iskolai szekálás ellen? (Hosszabban lent).

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben írattak be a szüleim egy városi gimnáziumba,eddig 8 évig a falusi iskolában tanultam otthon.Soha nem volt gondom a szekálással,jól megvoltam mindenkivel.Jelenleg kollégiumban lakom,és a szobában van egy fiú,aki folyamatosan piszkál.Folyamatosan ok nélkül beszólogat,ha visszaszólok,egyből fenyegetőzik.Már többször is összeverekedtem vele,de nem adtam bele mindent,mert féltem,hogy ha megtudják,kirúghatnak a gimiből.A fiú ahhoz képest,hogy a 160 centit alig éri el,elég nagy képe van,és elég idegbeteg is.Az egyik verekedés végén már a kést is a kezébe vette.Mit kellene tennem?Esetleg szóljak valakinek, vagy tényleg verjem meg komolyan,hátha abbahagyja végre?

2019. márc. 1. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan állítsuk meg az iskolai szekálást

https://www.youtube.com/watch?v=--3iSh4TA0M

Maradj nyugodt, ahogy a linkelt film második szekálásánál a fickó is tette, mert az a célja hogy végsőkig felidegesítsen.

Könyvtárban meg a Verbális önvédelem c. könyvben írnak további hasznos tanácsokat.

2019. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szólsz a kollégiumnak hogy bajok vannak a lakótársaddal és hogy cserélnél szobát vagy valami.
2019. márc. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Attól tartok,hogy akkor gyávának és árulkodósnak fognak tartani
2019. márc. 1. 23:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy széket és jól baxd fejbe vele ha máskor kést fog rád.

Nyugodtan elmondhatod,hogy csak védekeztél...Vagy hagyd helyben,hogy kiköpje a fogait.


Te csak védekeztél,a nevelők dolga,hogy a kölőknél ne legyen kés stb.


Édesanya vagyok és sajnos ezt kell írjam.Védd meg magad.

2019. márc. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Állami gondozásban nőttem fel, ahol ezek a gondok naponta ütötték fel a fejüket a gyermekotthonban, ahol laktam. Az ilyen gyerek egy megkeseredett, gyenge idegzetű, gátlásos, skizofrén alak. Ismerem a fajtát, undorító retek az ilyen... Mindenképp kérd át magad másik szobába! Viszont sajnos ugyanúgy fogsz vele találkozni a folyosón pl. ezért ez sem 100%-os megoldás. A további piszkálódások alkalmával ne szólj semmit, nézd levegőnek. Ezzel tudod őt legjobban bántani! Hidd el, majd fel fog robbanni. 19/f
2019. márc. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.A más szobába költözés tényleg jó megoldás lehet,igaz,nem 100%-os,mert attól még a suliba,meg a folyosón ugyan úgy látni fogom
2019. márc. 2. 00:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem áll le nyugodtan szólj nekem, a sz@rt is kiverem belőle!
2019. márc. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Úgy szívem, hogy a talpadra állsz és kiállsz magadért.


Jelenteni kell mi zajlik köztetek s követelni másik társat vagy szoba csere.

Amennyiben ez nem megy, akkor szülőket is vond bele - pl nem itt kellene kérdezned helyette.


A sráccal szembe határozottan lépj fel s mondd meg neki, attól hogy alacsonysága miatt kisebbség érzete van azt ne rajtad töltse le.


Ha a kollégium vezetők tudtára hozod s azt is, hogy neked megy... De ók semmit nem tesznek...

Nos jogos önvédelemre hivatkozhatsz (már ha igaz s úgy is van).

Sőt ha abba a kórházba kerül be a srác, ahol van sürgin ismerettségem ott még szét is kapják s leültetik a kis fenekére az ilyeneket.


Én pl kicsi korom óta kilógok, mert jóval érettebb voltam korombeliekhez + művészeti beállítottságú vagyok a mai napig.


Feleslegesen nem beszéltem soha, elvoltam a tonnányi ötleteimmel s kivitelezésekkel foglalva. Jelentéktelen tényezők hidegen hagytak, nah de amikor engem vett bárki célba:


Nézek unott fejjel s leközöltem"szánalmas vagy",

Ha jobban pampogott s fenyegetőzött, annyit kérdeztem "mennyire nagy a szád?"

Ha valami dolgomhoz hozzá nyúlt vagy tönkre is tette elkaptam az ujját és kicsavargattam mosolyogva "ártottam én neked eddig bármiben?"


Volt olyan csaj csoport a feljebb lévő osztályból, akik kiszemeltek.


Attól hogy valaki csendbe saját dolgával foglalkozik az nem biztos, hogy nyomi, ahogy gondolják.


Tudtam, hogy mosdóba is kijönnek utánam, főleg mivel feldultam a pici lelküket azzal, hogy lenéztem s lekezeltem őket.


Ahogy lépett be a 2. belső ajtón a csaj elkaptam a kis kezét és kicsavartam s az egyik ajtónak nyomtam.

"mi a francnak kell mindig valakit ba***gatnotok unalomból?"


A másik kettő nekem jött... Pár fogással olyanok lettek, mint a terelhető birkák. Rájuk zártam az ajtót és a tanárt oda hívtam.


Persze ment a hiszti ki hogy lett bántva... De mivel ismert a tanár, tudja s látja is milyen vagyok.

Ok nélküli cselekedet nem rám vall.


Azután a közelembe se jöttek s az általuk piszkált oszt társaimnak is nyugtuk volt.


Mai napig úgy nézek ki, mint egy tizenéves. Sok alja pasi is ki kezd velem...volt aki erőszakosan hozzám ért. Pl kezemet megragadta...

Az ilyenek betegek s veszélyesek is sok esetben.

De tudtam s tudom, hogy ha sürgire bekerül ott az ismerősöm s a kollégái is kezelésbe veszik.


A küzdősportokat se véletlen tanultam.

Jó kikapcsolódás, stressz oldás nah meg önvédelem az igazi nyomik ellen, főleg mai világunkban.


Ha a szavak s figyelmeztetések ellenére nem bír valaki magával s még bánt is...nos vessen magára.


Tedd meg a "diplomatikus"lépéseket, na nem válik be üsd le s onnantól kezdve hivatkozhatsz önvédelemre s arra is hogy a kollégium emberei is hibásak, mert jelezted, de letojtak.

2019. márc. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az nem gyávaság, hogy békésebb formában szeretnéd megoldani a primitív idegbeteggel szemben.


A "verés" nem mindegy milyen ember s mi okból teszi meg a lépést.


De nézz pár fogást amivel tehetetlenné tudod tenni s nem ártasz neki, max kiugrik pár csontja a tokból, ami helyre rakható egy mozdulattal.

2019. márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2019. márc. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!