Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elégedetlen (nő) akinek...

Miért elégedetlen (nő) akinek mindene megvan? Miközben folyton dicsekszik a meglévőkkel?

Figyelt kérdés

Szép lakás, férj, gyerek, 2 autó, évi 2x nyaralás, új bútorok (mert 1-2 havonta kell venni valami drágább dolgot), lazsálós munka.

Annyira irritáló amikor ezekről panaszkodik, elégedetlenkedik, holott pl. nekünk nem adatott meg ennyi minden, de mégsem állok neki panaszkodni úton útfélen.

Vagy ha vesznek valamit akkor rám ír fb-on (elötte 1,5 hétig nem keres), hogy mi ujság, de amit írok arra 0 reakció, de ő hosszasan fejtegeti milyen bútort vettek,például. (Mi amikor tv vettünk eszembe nem jutott, hogy ezt elújságoljam, mert nem tartottam hír értékűnek. Vagy én vagyok furcsa? :D )

Ja meg bárhova mennek, mindent kiposztolni a fb-ra, meg bejelölni melyik eseményen vesz részt, és hihihi-hahaha, jaj de happy mindig minden. Totál visszázs...

Szóval herótom van tőle, már amikor meglátom is.

Ami miatt most így kiélesedett bennem ez az ellenszenv az az, hogy következő tanévben 1 csoportba kerülhetnek a gyerekeink és nem tudom napi szinten vagy legalább is sűrűn, hogyan tudnék elviselni egy ilyen személyiségű embert. Teljesen leépíteném ezt a kapcsolatot (igy is már minimális, csak közös helyekre járunk és összefutunk, vagy hív és mindig nem mondhatok kifogást) viszont bunkó nem akarok lenni. Mit tegyek?


2019. márc. 2. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor a TV-ben hallottam, hogy ilyen esetben nem azzal elégedetlenek amit mondanak. Vagyis ő sem az anyagiakkal lehet elégedetlen hanem valami teljesen más téren. Viszont anyagiak tekintetében akarja azt is kipótolni.
2019. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem jött le a kérdésből, de valószínűleg barátok vagytok/voltatok. Egy ismerősnek nem hiszem, hogy ezeket így levezetné. Valószínűleg nem a jólét a probléma, hanem valami más. Nem minden a jólét. Ha a barátja vagy, vagy voltál, akkor nem felcseszni kellene magad ezen, hanem inkább azon gondolkodni, hogy mi lehet a baj? Egyébként ne itt nyafogj. Ha nem tetszik, légy őszinte, és többé nem fog keresni, ne aggódj. Előtte 1,5 hétig nem keres? Te keresed őt egyáltalán, vagy csak ő keres féged? Nem feltétlen azért számol be, hogy nadzoljon, hanem, mert a barátja vagy. Ez nem jutott még eszedbe?
2019. márc. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1# köszönöm, 2# csak ismerösök vagyunk a gyerekek miatt kezdtünk el találkozni. Nyilván én is kerestem amig pozitívnak véltem őt/őket viszont ezt a szipiszupi maszkot egyre erősebben látom és minden alkalommal benyög valamit.

A másfél hét már a leépítésem része (mert ahogy írtam, bunkó nem akarok lenni, direktbe ezeket mégsem mondhatom neki - vagy te hogy tennél?), csak azért emeltem ki, hogy mennyire érdekes, ha én nem keresem, ő akkor ír rám, amikor el tud dicsekedni vmivel. De hogy egy másik példát is irjak, volt h voltak valahol és persze még azon melegében felrakta fbra, és ahogy görgettem és megláttam, mondtam férjemnek, hogy figyeld meg rám ír... és aznap este így is lett.

2019. márc. 3. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Értem. 2-es vagyok. Nem tudtam, hogy nem vagytok barátok, akkor érthető a reakció. Ha nyiltan megmondanád neki a dolgokat, az csak rossz lenne, mert ha jól értelmezem a gyerekek jelenleg ugyanoda járnak. Lehet, hogy a gyereked járna vele rosszul. Tényleg az a megoldás, ha szépen lassan leépíted a kapcsolatot, nem reagálsz annyira, vagy akár nem írsz vissza 1x-2x hogyha ír, mást nem nagyon tudsz tenni :(
2019. márc. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!