Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esik nehezemre tanulni?...

Miért esik nehezemre tanulni? Hogyan milyen teknikákkal vegyem rá magam? (többi lent)

Figyelt kérdés

valami nem

stimmel mert nem vagyok lusta ember például egy fárasztó fizikai munkát (amihez nagyon de nagyon nincs kedvem) is elvégzek csak mert tudom hogy meg kell csináljam de bármit amit tudom hogy meg kell csináljak megcsinálok viszont ha tanulnom kell (és tudom hogy meg kell csináljam) akkor az nem megy ma példáúl 5 mondatot kellett volna bememorizáljak amit tudom hogy elég párszor elolvasni de még se csináltam valamiért semmit nem tudom mit tegyek lassan már utálom magam emiatt általánosba meg gimi első pár évében sose volt gondom ha kellett tanultam de ebben az évben valami nem stimmel vagy nem tudom...


2019. márc. 3. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit kellene megtanulni?
2019. márc. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jobb agyfélteke túlsúllyal, tehát játékosan, élményszerűen, humorral, asszociációsan, ötletesen, és így tovább (bár egyéb, prózai okokra is kell figyelni, friss levegőtől a dinamikus időbeosztásig, tehát az agyi aktivitást növeli a megfelelően elhelyezett szünet is). Itt rengeteg technika elhangzik, több részre van bontva a youtube-on, és fura a számozása, emlékeim szerint egy, három, öt, mert a vhs videóról nem lett minden feltöltve, de így is hatékony és rengeteg infó, íme az első része, ez 38 percnyi rész:

https://www.youtube.com/watch?v=DBhn3ggo0L4

2019. márc. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is szerettem mindig tanulni, sőt szín jeles tanuló voltam az érettségiig. De csak "nemes, küzdő, szabad lelkű diák"-ként. De mikor a fősulin a tanárok komcsi fullajtárnak vagy rabszolgahajcsárnak képzelték magukat és nem teljesült a következő idézet:


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz amit akarsz, és nem azt amit mondanak.",


akkor úgy elment a kedvem a tanulástól hogy a suli elvégzése után soha többé nem tanultam tovább. De azért otthon szereztem hasznos ismereteket, de a következő idézet betartásával:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

2019. márc. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!