Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne függjek másoktól...

Hogyan ne függjek másoktól érzelmileg? Hogy ne törjek össze ha valaki kilép az életemből? Vagy ha más társat, barátot, társaságot választ?

Figyelt kérdés
Már nagyon zavar, hogy ilyen érzékenyen reagálok ezekre a helyzetekre. Nem akarok többet az érzelmeimtől függeni és más emberektől, vagy szenvedni, ha már nincs jelen az életemben, és őt még csak ez meg sem hatotta. Mindig nekem jelent többet és fontosabbat. :( Hogy legyek kevésbé szerencsétlen és életképesebb, érzéketlenebb a kapcsolataimban és az emberekhez való hozzáállásban?
2019. márc. 4. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az emberek jönnek-mennek, de az igazi barátok nem. Ők állandó részei az életednek. Ha ilyen nincs, nincsenek és nem is voltak igazi barátaid. Nekem sincsenek és nem is voltak. Egy hamis barátot viszont ne bánj, nem éri meg velük foglalkozni.
2019. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, de egy érzelmes ember ezzel nem tud sokat kezdeni. Ezért is szeretnék kevésbé érzelmes lenni...
2019. márc. 4. 11:07
 3/4 anonim válasza:
Az hogy szeretsz másokat, és ha elveszted őket az megvisel egyáltalán nem szerencsétlenségre vall. Azt sem jelenti hogy hogy nem vagy elég életképes. Kitől szedted ezt a hülyeséget? Én inkább akkor aggódnék ha nem ìgy történne. Az ember aki nem tud kötődni másokhoz és gyászolni ha elveszt valakit az gyenge. A felszínes érzelmeken alapuló kapcsolatok kb semmit sem érnek
2019. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom, nem vigasztal, de majd megszokod. Az emberek nem egyformák, máshogy működünk, máshogy kötődünk. Aki mélyen kötődik, az jobban a lelkére veszi, ha valami nem sikerül. Meg kell tanulnod elengedni azt, aki/ami már nem viszi előrébb az életedet, meg kell tanulnod nem mindenkihez egyformán kötődni.

Amikor nem jön össze egy kapcsolat (baráti, vagy szerelmi), tarts önvizsgálatot, hogy mennyiben múlt ez rajtad. Ha semmiben, akkor ezt tudatosítsd magadban, mert van, hogy nem rajtunk múlik.

2019. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!