Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet előbb megismer...

Miért nem lehet előbb megismerni egy embert, és aztán véleményt alkotni, és nem pedig első látásra lenézni?

Figyelt kérdés

24 éves egyetemista lány vagyok, szerencsére az egyetemen normális emberek vesznek körül, és egyáltalán nem bánnak velem kirekesztően, nem néznek le, és ezt az érzést “iskola/munkahelyi” közegben még sohasem tapasztaltam meg.

Egy barnabőrű cigánylány vagyok, erős cigány vonásokkal (értsd első látásra látszik, hogy cigány vagyok). Általános és középsuliban mindig csak a “cigány” voltam. Nem voltam soha koszos, sem büdös. Mégis. Volt egy srác gimiben 9. osztályában, akibe szerelmes voltam, és egy idő után el is mondtam neki, aztán ő azt mondta, hogy: “felejtős, miért foglalkoznék egy cigánnyal, dikkk moree”.- aztán többször is rámköszönve úgy a suliban, hogy “szevasz more, szoszi van dik?” És egyebek. Ekkor 2 hónapig nem jártam suliba.(Bejártam, csak mindig 2-3-4 órára, magam alatt voltam.) Nagyon depressziós lettem, nagyon megalázó volt, annyira szerelmes voltam. Ezután mondanom sem kell, hogy az osztályfőnököm még jobban rám szállt, hisz ezzel bizonyítottam a “cigány mentalitást”. Minden óráján szóban feleltem, (azelőtt csak néha hívott ki engem + még egy embert, de én mindih benne voltam) azután is minden órán feleltem, hogy utána normálisan bejártam, és az ő tantárgyain kívül mindenből 4-es voltam(kivéve angolból, az 5-ös volt). Amúgy rajtam kívül akkoriban 2 cigány volt az osztályban, az egyik megérdemelte, hogy kirugassa, a másik viszont egy normális srác volt. Kifejezetten ezek után szeretett célozgatni a származásomra. A napi felelések miatt romlott az átlagom a többi tárgyból, mivel az csak az ő tárgyára koncentráltam, hogy mindennap teljesíteni tudjak( 3 tantárgyat tanított). Végül iskolát váltottam a következő tanévben, ahol normális osztályfőnököt kaptam, (neki sem voltam a szíve csücske, de nem szivatott) viszont az angol tanárom rasszista volt, szóval valamivel jobb helyzetbe kerültem. Szerencsére az érettségin már nem tudott megszivatni senki.

Az egyetemen senkit nem érdekel, hogy cigány vagyok, miért? Hiszen a rasszista tanárok, akikkel volt lehetőségem megismerkedni, egyetemre jártak. Pedig érettségi után tetováltattam is, van egy telikaros tetoválásom, egy kézfej, és egy a combomon, sem a tetoválások, sem a származásom miatt nem bánnak velem másképp. Jelenleg 4 hónapja vagyok kapcsolatban egy sráccal, nagyon tetszett nekem, de ezt sosem mutattam ki, mivel nem gondoltam, hogy lehet esélyem. (190cm magas, szőke, kék szemű, fehér, a szülei ügyvédek.)

Miért mások itt az emberek?



2019. márc. 5. 22:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj meg, de szerintem valamennyire te is túlreagálod ezeket, a sráccal történteket. Lehet, hogy bunkóság volt a srác részérōl az, hogy emlegette a származásod indokként, de máskülönben az ilyen visszautasítás sokmindenkivel elōfordul. Azt nem veheted zokon, hogy miért nem akarnak megismerni, ilyesmi nem csak veled történik, hanem bárkivel, tehát ennek semmi köze ahhoz, hogy cigány vagy-e vagy sem. Ha valakit nem a származása miatt koptatnak le, akkor meg azért, mert ronda, vagy mert buta, vagy mert nem elég népszerū, unalmas, fárasztó. Sok más ember is kerül ilyen helyzetbe, hogy nem akarják megismerni párkapcsolati célból, tehát ezzel nem vagy egyedül. Hogy nézne már ki, ha mindenki hanyagolná az iskolát, akit visszautasítottak?-,-
2019. márc. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
10.-es, amint már elmondtam, azelőtt is többször feleltem, csak utána napi szinten. Másrészt én úgy gondolom, hogyha tanár leszek és egy diák későn jár be az iskolába, akkor beszélek vele és a szüleivel, nem pedig feleltetem minden órán, (hogy esetlegesen egy olyan gyerek, aki nem valami okos, és azért a jó teljesítményhez sokat kell tanulnia). Ha egy tanár képtelen ennek a következményeibe belegondolni, az egy gonosz ember. Szándékosan közrejátszani abban, hogy ne tudjon jól teljesíteni. Mindegy, nem ragozom túl. Sosem pofáztam vissza, tudtam viselkedni. De persze ez egy szép, és békés világ, és nincsenek rasszisták, csak a kisebbség képzeli be. Rendben van, hiszen tudom a véleményeden úgysem tudok változtatni, hisz nem tapasztaltad.
2019. márc. 6. 10:04
 13/34 A kérdező kommentje:
11.-es. Természetesen az sem lett volna probléma, hogy megmondja, hogy ne haragudj, de nem szeretnélek jobban megismerni, mert cigány vagy, és nem tetszenek a cigánylányok, vagy esetleg szimplán ronda vagy, vagy bármi. De onnantól elkezdett mások előtt is megalázni. Tény, hogy ezt nem úgy kellett volna felvennem, hogy 2 hónapig késve járok suliba, természetesen ez egy butaság volt, de egy akkor 9.-es lánynak ez nagyon is mély depressziót tudott okozni. Nem csak szimplán a srác beszólogatásai, hanem az is, hogy ezt a srácot szerettem azelőtt.
2019. márc. 6. 10:11
 14/34 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen kötelezően ki kell emelni a végén, hogy szőke, kék szemű, és a szülei ügyvédek, mint ahogy azt minden cigány -- meg egyébként amerikában minden niqqer -- teszi, amelyik ilyen helyzetbe kerül. :D Kifogtad a nagy halat, hát még a szeme is kék, meg szőke is! :D Igazán nagy teljesítmény ez tőletek, nem? Vagy nem értem, mi másért jegyezhetnéd ezt meg. :D


A konkrét ellenséges hangulat nem a személyed ellen szól, hanem a fajtád ellen. Akár tetszik ez neked, akár nem, eddig még a liberalizmusnak sem sikerült eltörölnie minden identitást. Amíg pedig ez így van, addig te a cigányokhoz tartozol (meg hát egyébként is, nem mintha nem oda tartoznál pusztán azért, mert nem veszünk erről tudomást), más népek meg másokhoz. A "mi" és az "ők" kiválóan leírják ezt a dinamikát.


Na már most, a fajtádnak, mint minden fajta ember típusnak (a magyarnak is), vannak bizonyos általános tulajdonságai. A te esetedben ezek nem jó tulajdonságok, ezért az emberek számos okból kifolyólag (védekezés, a dolgok kezelésének egyszerűsége, stb.) tapasztalatokon alapuló -- nem feltétlen a saját tapasztalatukon, mivel mint mondtam, itt keleten még mindig csoport vagyunk (mint ahogy az utóbbi néhány millió évben voltunk, és egész jól működött; még itt vagyunk), menjél nyugatra, vagy ahogy mondod, a liberalizmus úttörőinek számító ultrafelvilágosult egyetemekre, ha mást akarsz --, logikai szűrőket alkalmaznak azokra a helyzetekre, mikor a fajtáddal kell valamilyen interakcióba lépniük.


Ezeket a logikai szűrőket nevezik a liberalisták "rasszizmusnak", meg "előítéletnek" (tényleg az, csak azt gondolják, hogy ezzel valami baj van), meg "butaságnak", holott éppen ez az, ami megvédte az embert az ellenséges csoportok támadásaitól. Mint tudjuk, itt Magyarországon egyedül igen sok ember sokkal jobban járhatott volna -- mondjuk megtarthatta volna az életét, meg egyéb apróságok --, ha hallgat az előítéleteire.


Egyébként, ha a fiúnak a szülei maguk nem totálisan elborult liberalisták -- megkockáztatom, hogy ha pestiek vagytok, akkor valószínűleg azok --, akkor igencsak ellene lesznek a fiuk mindenféle komolyabb elköteleződésének melletted, teljesen jogosan és érthető okokból (és nem azért, mert "buták", meg "rasszisták").


Elküldöm ezt levélben is, hátha a >véletlen ez a válaszom is csak úgy eltűnik<.

2019. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Ha a barátod is megcsináltatja a tetoválását, azt a szülők a te befolyásodnak fogják betudni. Még ha nem is így van, akkor is az lesz a véleményük, hogy miattad lett neki is teljes karos tetoválása. Nem fognak túlzottan szeretni. Kivéve, ha a szülők is tele vannak tetoválva, de ezt kizártnak tartom. Nem kelt kellemes benyomást egy teletetovált karú egyén, így a szülők azt fogják gondolni, hogy rossz hatással vagy a fiukra, neked "köszönhetően" tette tönkre magát.


Az emberek meg lehetséges, hogy a jövőben még inkább nem fognak veled barátkozni, hiszen csak azt látják, ha rád néznek, hogy cigány is vagy, tetovált is vagy, nem kicsit, nagyon, gondolják magukban: olyan is.

Óvatosak lesznek veled, erre számíthatsz, nem fognak olyan könnyen nyitni feléd.

Hiába esetleg egy normális, rendes lány vagy, de mint írod első pillantásra látszik rajtad, hogy cigány vagy, plusz még tetovált is, rögtön balhésnak fognak gondolni.

Elég butuska ötlet volt tetováltatni. Egy olyan nőnek, mint te, akiről egyértelműen meg lehet mondani, hogy cigány, inkább arra kéne (kellett volna) törekednie, hogy minél kedvezőbb benyomást keltsen az emberekben, minél konszolidáltabb külsővel rendelkezzen, amivel kompenzálható a cigányokhoz kapcsolódó előítélet. De a tetoválásokkal csak ráerősítettél arra, hogy még távolságtartóbbak legyenek veled az emberek.

2019. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

14.-es. Köszönöm a válaszodat.

Igen cigány vagyok, ezt nem is fogom tagadni soha, és nem is tudom, de magyar is. Itt születtem én is, a szüleim is, a nagyszüleim is, az ő szüleik is. Magyar nyelven beszélek, magyar vagyok.

Elég baj az, ha mondjuk ebben az esetben a te szemszögedből a cigányokhoz tartozom. Nem tartozom én sehovasem. Ez az én hazám is. Szóval azt, hogy én magyar vagyok, tény, és ezt sem te, és senki más nem tudja elvenni sem tőlem, sem a többi magyarcigánytól.

Az meg, hogy a fajta szót úgy használod, mintha egy mopsz lennék esetleg, feletébb érdekes.

Nem érdekelnek más emberek saját, vagy akár mástól hallott tapasztalatai, más cigányokról. Szerintem nekem ahhoz semmi közöm, hogy a cigány Józsi, mit követett el, már elnézést. Nem felelek senki más tetteiért. (A te stílusod szerint, mivel te magyar vagy, én nem vagyok, ezért akkor te meg legyél elitéltetve más magyar emberek bűnétől?) Gondolom téged sem lehet egykalap alá venni minden magyarral, aki eddig elkövetett bármit is. Mit gondolsz, szerinted ha azzal érvelnek, hogy meg kell értened konkrétan, hogy hiába te személy szerint nem tettél semmit, ami miatt máshogy kellene veled bánni, csak egy másik magyar, de azért iszod a levét annak, amit egy más barom elkövetett. Szerinted ez a normális?

A párom családjáról való írásodra inkább nem is reagálok.

Igen, kiemeltem, hogy hogy néz ki. (Azt hiszem már ezt egyszer leírtam, de a gyengébbek kedvéért elmondom mégegyszer.)

Nagyon szeretem a szőke hajat, kék szemet, fehér bőrt, valószínűleg cigány származásomból kifolyólag. A magassága az csak egy plussz, mivel az is tetszik. Szóval kiemeltem, hogy pont úgy néz ki, mint az a férfi, akiről álmodoztam. A normális szülők pedig még egy plussz. De hát persze, hogy kiemeltem, mert ilyen a fajtám.

2019. márc. 6. 10:51
 17/34 anonim ***** válasza:
32%

Lógsz suliból utána még csodálkozol, hogy feleltetnek. Egy igazi, felszínes buta cigány vagy.

"Jelenleg 4 hónapja vagyok kapcsolatban egy sráccal, nagyon tetszett nekem, de ezt sosem mutattam ki, mivel nem gondoltam, hogy lehet esélyem. (190cm magas, szőke, kék szemű, fehér, a szülei ügyvédek.)"

Atyaég... ki kell azt emelni, hogy te összejöttél egy szőke kék szemű 190 centis sráccal. Mert nálatok ők a teremtés koronái! Legyen akármilyen tanulatlan segghülye tirpák proli csóró, a lényeg, hogy 190 centi-szőke haj-kék szem! Beszarok komolyan! Remélem zsák a foltját megtalálta.

2019. márc. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
47%
Most is írogatsz, nemhogy iskolában lennél! Óra kellős közepén gyakorizol? De a RÁSZISTÁÁÁ tanárok feleltetnek. Hihetetlen!
2019. márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

15.:

Igen, tényleg nem kellett volna a tetoválás, pont azért, amiért mondod. A szüleim azóta sem bírják elfogadni.

Párom említette már a szüleinek a tetoválást, nem zavarja őket, csak említették neki, hogy majd ne vigye túlzásba a tetoválást, és ne legyen rajta mindenhol. Nincs tetoválás a szülein, szerencsére ezt jól fogadták.

2019. márc. 6. 10:58
 20/34 A kérdező kommentje:

19.: Köszönöm a dicsérő szavakat.

20.: Ma nincsenek óráim.

2019. márc. 6. 11:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!