Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet előbb megismer...

Miért nem lehet előbb megismerni egy embert, és aztán véleményt alkotni, és nem pedig első látásra lenézni?

Figyelt kérdés

24 éves egyetemista lány vagyok, szerencsére az egyetemen normális emberek vesznek körül, és egyáltalán nem bánnak velem kirekesztően, nem néznek le, és ezt az érzést “iskola/munkahelyi” közegben még sohasem tapasztaltam meg.

Egy barnabőrű cigánylány vagyok, erős cigány vonásokkal (értsd első látásra látszik, hogy cigány vagyok). Általános és középsuliban mindig csak a “cigány” voltam. Nem voltam soha koszos, sem büdös. Mégis. Volt egy srác gimiben 9. osztályában, akibe szerelmes voltam, és egy idő után el is mondtam neki, aztán ő azt mondta, hogy: “felejtős, miért foglalkoznék egy cigánnyal, dikkk moree”.- aztán többször is rámköszönve úgy a suliban, hogy “szevasz more, szoszi van dik?” És egyebek. Ekkor 2 hónapig nem jártam suliba.(Bejártam, csak mindig 2-3-4 órára, magam alatt voltam.) Nagyon depressziós lettem, nagyon megalázó volt, annyira szerelmes voltam. Ezután mondanom sem kell, hogy az osztályfőnököm még jobban rám szállt, hisz ezzel bizonyítottam a “cigány mentalitást”. Minden óráján szóban feleltem, (azelőtt csak néha hívott ki engem + még egy embert, de én mindih benne voltam) azután is minden órán feleltem, hogy utána normálisan bejártam, és az ő tantárgyain kívül mindenből 4-es voltam(kivéve angolból, az 5-ös volt). Amúgy rajtam kívül akkoriban 2 cigány volt az osztályban, az egyik megérdemelte, hogy kirugassa, a másik viszont egy normális srác volt. Kifejezetten ezek után szeretett célozgatni a származásomra. A napi felelések miatt romlott az átlagom a többi tárgyból, mivel az csak az ő tárgyára koncentráltam, hogy mindennap teljesíteni tudjak( 3 tantárgyat tanított). Végül iskolát váltottam a következő tanévben, ahol normális osztályfőnököt kaptam, (neki sem voltam a szíve csücske, de nem szivatott) viszont az angol tanárom rasszista volt, szóval valamivel jobb helyzetbe kerültem. Szerencsére az érettségin már nem tudott megszivatni senki.

Az egyetemen senkit nem érdekel, hogy cigány vagyok, miért? Hiszen a rasszista tanárok, akikkel volt lehetőségem megismerkedni, egyetemre jártak. Pedig érettségi után tetováltattam is, van egy telikaros tetoválásom, egy kézfej, és egy a combomon, sem a tetoválások, sem a származásom miatt nem bánnak velem másképp. Jelenleg 4 hónapja vagyok kapcsolatban egy sráccal, nagyon tetszett nekem, de ezt sosem mutattam ki, mivel nem gondoltam, hogy lehet esélyem. (190cm magas, szőke, kék szemű, fehér, a szülei ügyvédek.)

Miért mások itt az emberek?



2019. márc. 5. 22:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
90%

Ásd el magad 42%-os! Én szégyellem most magam helyetted! Van neked véred egyáltalán? Hány éves vagy egyáltalán? 13?

Úgy beszélsz, mintha a magyarok szuperior nép lennének! Miközben 1919-ben románok minden, ami mozdítható volt ellopták. Első világháború végén mi álltunk a vesztes oldalon. 2/3-részt leszakítottak az országból.

50 éven keresztül Moszkva diktált. Egyébiránt Sztálinvárosról hallottál már? Undorodom az ilyen emberektől amilyen te vagy. Egy népnél sem vagyunk különbek, egy másodpercig ne hidd el a náci fajtáiddal együtt!

2019. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

#13 Nem tudom hogy nézett ki ez az alázás, a leírásban nem sokat írtál róla, viszont az ilyen sulis beszólások is sok embert érintenek, nem csak téged, emiatt írtam, hogy talán túlreagálod, nem föltétlenül a származásodra megy ki az egész.

Jómagam is ugyanezt tapasztaltam: suliban szekáltak engem is és másokat, rosszul estek akkor az ilyen kisebb-nagyobb bunkózások, de igyekeztem nem figyelni rájuk. Egyetemen már én sem találkoztam ilyen viselkedéssel, “normális” emberek vesznek körül.

2019. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
21-es, erre már nem mondok semmit. A volt osztályfőnököm is ilyen volt, szerintem nincs miről beszélnünk. Szia.
2019. márc. 6. 12:08
 24/34 anonim ***** válasza:
27%

"Azon kívül pedig, azt azért ne felejtsük már el, hogy TI vagytok a MI országunkban, jó? :D Hadd tegyünk már azt az országunkban, amit szeretnénk, mindenféle jött-ment ex-rabszolgák vezényelése és óbégetása nélkül."


Ha nem lenne a Gorbacsov a mai napig Moszkva diktálna, aztán elmondhattad volna ezt a monológot, szép nagy golyót kaptál volna a fejedbe. A másik szobában meg a családtagjaidat kínozták volna (főleg anyukádat meg a család lánytagjait), hogy milyen "embert" sikerült kihozni. Persze akkoriban kuss volt, de amikor önként kivonultak az oroszok akkor megjelentek a te hozzád hasonló fajták és verték a mellüket, hogy ők aztán kikergették az oroszokat miközben azelőtt jól be voltak szarva.

2019. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
40%

"Igen, többek között ezért hívják például Magyarországnak, azaz a magyarok országának. Ha mindenkiországának hívnák, el kellene ismernem, hogy mondasz valamit, de így sajnos csak az eddig megszokott hülyeséget hajtogatod."


Húúhaa..mekkora mekkora magas labda atyaúristen!!!! Te kétbites Fidess szavazó!

Hát hihetetlen! Ennyire csőbe húzni!


Akkor Szlovákia, Szerbia, Ukrajna, Románia, Szlovénia, Horvátország magyarjai! Rajtatok a sor! Románia kizárólag a ROMÁNOKÉ! Deșteaptă-te, române, din somnul cel de moarte!!!

Szlovákia a szlovákoké! Kifelé a magyarokkal! Ukrajna az ukránoké! Horvátország a horvátoké! Így tovább...Tapsvihar...

2019. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

#31


Lehet, hogy az őseid nem jártak még Európa közelében sem a múlt században, de errefelé volt egy olyan dolog, amit úgy hívnak, hogy Első Világháború, aminek a következménye egy olyan előnytelen béke volt a vesztes hatalmakra nézve, ami azt eredményezte, hogy Magyarország elvesztette a történelmi területeinek a kétharmadát ("deazorbán" visszaszerezte a kétharmadot, amirite?! :D), vagy körülbelül úgy 72%-át, így több millió magyar rekedt a történelmi Magyarország határain belül, de a jelenlegi Magyarország határain kívül.


Persze nem csoda, hogy ilyesmiről fogalmad sincs, ha az őseid abban az időben valahol éppen kecskéket erőszakoltak.

2019. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem a barátodat beszéld le az egész karos tetoválásról! Ha mindenképp a karjára szeretné tetetni, akkor csak a felkarján legyen. Ha tényleg szereted őt, és nem akarsz rosszat neki, tiszteled a szüleit, akkor tegyél meg mindent, hogy lebeszéld róla.

Te meg vágasd szépen ki a tetkót legalább az alkarodról. Még a kezeden maradhat. Plasztikai sebésznél megcsinálják, altatás sem kell hozzá. Nézz utána, nem is olyan drága. 5-600 ezerből megúszod. Semmiképp sem olyan dolog, ami 1 millába kerülne. Ha mostanában nem lenne erre pénzed, legfeljebb nyáron kimész Ausztriába gyümölcsöt szedni, még mielőtt elkezdenél dolgozni a végzettségednek megfelelő helyen, és egy-két szezon alatt félreteszed a rá valót.

2019. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"Persze nem csoda, hogy ilyesmiről fogalmad sincs, ha az őseid abban az időben valahol éppen kecskéket erőszakoltak."


A tiédben meg valószínűleg előjött a vér és egyik rokonod disznókat kezdett erőszakolni. Le is hozta a híradó.


A te logikádból kiindulva, akkor mit keresnek a Magyarországon kívül magyarok? Hiszen nem Magyarország a neve annak az országnak ahol élnek. Te még azokat az embereket is megveted, akik idejöttek, tanultak, milliárdszor értékesebb tagjai a társadalomnak, mint te, aki semmit nem tett le az asztalra, egy nagy büdös semmirekellő senki. Még egyszer mondom, egy percig ne hidd el, hogy a magyarok szuperior nép! Szapolyaitól kezdve egészen az oroszokig sok mindent feltudnék sorolni. Meg amúgy sem európai nem vagy, sem magyar! Csak hőbörgő civilizálatlan rasszista uráli fél-mongoloid billentyűharcos! Szégyelld magad!

2019. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Moncsicsi9876 ***** válasza:
80%
Atya világ...mennyi gyűlölködő komment áradat megspékelve egy kis rasszizmussal.Kedves kommentelők helyetettek is szégyellem hogy ilyen felfogás egyáltalán létezik a 21 században.Csupan származás alapján ítélkezni és pálcát törni egy ember felett úgy hogy közben nem is ismerjük ?!Ez most komoly?! Szarmazasat az ember nem tudja megválasztani ahogy azt sem, hogy milyen családba születik . Kedves kérdező kerdesedre válaszolva pedig Egyetemen és Főiskolán meg normális intelligens embereknél nem származás alapján ítélkeznek hanem a tetteid, viselkedesed, személyiséged alapján szűrik le a konzekvenciat és ez alapján visszonyulnak hozzád.
2019. márc. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Az ügyeletes libsi rendőrség törölte is a válaszaimat. Még jó, hogy üzenetben eljuttattam nektek őket. :D
2019. márc. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!