Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt, hogy valakiről túl...

Volt, hogy valakiről túl sokat feltételeztetek és csalódtatok utána?

Figyelt kérdés

Engem sajnos mindig okosabbnak, vagyonosabbnak, befolyásosabbnak hisznek mint aki vagyok. Valamiért van egy olyan stílusom és kiállásom, udvariasságom, hogy azonnal pozitív jelzőket társítanak hozzám. De sajnos attól, hogy jólnevelt vagyok még nem vagyok okos és művelt. Sokszor fordult már elő, hogy csalódtak bennem, többet hittek rólam. A héten is egy orvos ismerősöm akivel kb köszönőviszonyban voltunk eddig, mondta azt nekem hogy többet nézett ki belőlem :(


Hogyan lehetnék önazonos?


2018. dec. 16. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, fordult már elő. Nagyon csinosan, elegánsan öltözködik, középhosszú haj, szép barna bőr, kék szem, alkata "törékeny",alacsony, (egyszóval tényleg nagyon szép lány) visszahúzódónak, csöndesnek látszott. Azt hittem egy jó barátság lesz. Hát nem. Idővel egyre több olyan tulajdonsága jött elő ami egyáltalán nem tetszett benne.Többek között, aki nem annyira szép megszólja. Aki nem öltözik olyan divatosan mint ő megszólja. Aki okosabb, az stréber. Beszólogat, ha valami kivetni való van az ember külsejében,és ha ez nem elég ezt többször nyomatékosítja is(és ezekből a szórásokból én sem maradtam ki) és még sorolhatnám. Inkább megtartom a pár lépés távolságot. Nálad mi volt az orvos ismerősödnek a kivetni valója benned?
2018. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én fiú vagyok, és úgy nézek ki, meg úgy öltök mint egy bölcsész értelmiségi, vagy valamilyen elit gyerek. De iszonyú műveletlen vagyok, és trehány. A családom viszonylag gazdag, én meg szeretek öltözködni, meg a külsőmmel bíbelődni, de kb ha megkérdeznének bármiről, nem tudnék mit mondani, a barátaimmal csak ökörködni szoktunk. Nem tudok mondani egy Ady verset sem. Ha valaki elkezd velem beszélgetni, egyből levágja, hogy nem olyan vagyok mint akire számított. kb úgy nézek ki mint Sean Lennon. (már ami az öltözködést illeti. Meg a tejfehér bőr ugye...)
2018. dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: hát igen, sajnálatos hogy rosszindulatú az ismerősöd. Az ilyeneket én sem szeretem akik visszaélnek az adottságaikkal és mások csúfolására használják őket.

Az orvos ismerősöm azt hitte, hogy értelmiségi, egyetemet végzett vagyok, valami komoly irodai állással. Nem szólt meg, nem nézett le, csak láttam rajta a csalódottságot, hogy többet hitt rólam. Onnantól már nem tudok vele komoly témákról beszélgetni mert nem hozza fel őket, elkezdett sportokról meg gagyi tv műsorokról beszélni velem. Elég látványos volt a váltás.


2: velem is hasonló ami van. Túl elegánsan öltözök, túl komolyak a témáim. Én nem tudok úgy beszélgetni: “szeva tesó, igen nagy volt a tegnapi vv, speciálba adta”. De mivel nem vagyok tanult ember ezt várják el tőlem. Amikor kiderül hogy nem vagyok okos, nem tartanak többet önazonosnak.

2018. dec. 16. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!