Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet ilyen apám?

Hogy lehet ilyen apám?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok még tanulok, és anyagilag jó helyzetbe vagyunk, de egyszerűen apám minden pénzét tippmixelésre költi!Tavaly vett egy passat-ot 2017-es modellt de azt is eladta most decemberbe és azt a pénzt is eljátszotta!Most tőlem kér pénzt, mert hétvégén hazamegyek, de már elegem van, de mégis csak az apám és adok neki!Ez odáig fajult, hogy ha azt mondom nem, akkor én vagyok a szar gyerek meg a fejemhez vágja, hogy mit vett nekem!(Igaz kocsit meg lakást vett nekem, mert 2 éve nagyon jól ment neki, de mostanra mindent elvesztett vagy felélte!) Ez miatt olyan depresszió s vagyok, de nem tudom mit lehet vele tenni!Csődbe nem visz engem, mert papám kezébe van a családi vagyok, vagyis ami maradt azt megmentette!Valakinek hasonló tapasztalata?

2019. márc. 9. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
2%
Ezerszer rosszabb tapasztalatom van az apámmal, mint neked.
2019. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

1. HOZZÁÁLLÁS: (Szerencsejáték)függőnek nem szabad pénzt adni, mert az feneketlen hordóba hordott víz. Ezt így, egyszerű mondatokkal kell közölni vele, enyhén szeretetteljes hangon. Esetleg a papád jelenlétében.

Az már érzelmi zsarolás, hogy azt mondja, hogy mi mindent tett érted, vett neked. Ez nem számít, ugyanis azért tett, hogy 1. előrébb juss, 2. majd öregkorára segíthess rajta stb. Erősnek kell lenned, most ez a szereped. Most is segítségre van szüksége, de nem anyagira. Ha mégis megszorul, akkor be kell neki vásárolni előre.

2. OKOK? : Mi történt, amikor illetve mi az, ami után elkezdett játszani? Nem biztos, hogy tudsz róla, mert nem mondta, nem látszik. Ez a szerencsejáték pótszer. Pl. anno jól ment az üzlet, aztán nem. Akkor az üzleti sikerek elmaradása miatti búfelejtés. Anno felállt neki, 2 éve nem. Akkor ez lehet az oka. A nője elhagyta, stb vagy más.

3. MEGOLDÁS: El kell vele beszélgetni, de valami óvatosan, hogy kevés esélye legyen támadásnak minősíteni. Én pszichoterápiát javaslok. De annak a működéséhez kell a betegségtudata is.

2019. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szabad adni neki, akármilyen csúnyákat is mond. A szerencsejátékfüggőség nagyon súlyos dolog, ezrek kerültek már az utcára, nyomorba emiatt. Az ilyen emberek szó szerint a legutolsó, összekoldult pár forintjukat is képesek a játékra költeni, hátha bejön.

Beszélj vele, mondd el neki, hogy aggódsz érte, és ez így nem mehet tovább.

Plusz a család többi tagjának is tudni kéne erről a problémáról.

Ha nem hajlandó megoldást keresni és továbbra is csak követeli a pénzt és leüvölti a fejed, akkor pedig jobb, ha távol tartod magad tőle. Ne hagyd, hogy teljesen megmérgezzen a hülyeségével.

2019. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!