Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez lehet kezdeni így az...

Mihez lehet kezdeni így az életemmel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom mit kezdjek magammal. Fiú vagyok, utolsó évemet taposom a fősulin. Utána, hogy mi lesz fogalmam sincs. Nyelv szakon vagyok, tehát nem értek semmihez különösebben. Azért mentem erre mert nem volt más ötletem 18 évesen és beszéltem 2 nyelvet a magyaron kívül.

Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz valamit is találni, esküszöm már nincs sok kedvem élni sem szinte.



2019. márc. 9. 22:15
1 2
 11/16 Pupusz ***** válasza:
A másik véglet az lenne, ha tele lenne a naptárad előre 30évre. Gondolom, az sem tetszene annyira. Fiatal vagy, ez tőke. Szabad vagy, ez is. Beszélsz két nyelvet, ez is. Diplomád lesz, ez is. Beszélgess több korosztályból emberekkel, beszélj a kétségeidről, kérdezd meg, ők hogyan oldották fel ezeket. Az iskolapadból kiszállva meg kell ismerned a valódi életet a burkon kívül. Nem szükséges még elkötelezned magad, gyűjts információt a világról, annak működési mechanizmusairól és ezek birtokában dönts majd! Szerezz tapasztalatokat! Sok sikert!
2019. márc. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Na igen, ez is igaz. Mármint, hogy sok cégnél előny az idegen nyelvek beszélése. Ingerszegény környezetben nőttem fel, ahol az emberek legjava nem vitte semmire. Mindenkiben az van benne, hogy jó úgysem lesz, elégedett élete nagyon keveseknek van. Persze, én jöttem-mentem mindig, világot láttam, de nem találkoztam számomra hasznos dologgal (még). Az álmomtól pedig egy akadály választ el, az sem igazi nagy akadály viszonylag.

A másik gond, hogy senki nem segít, lehet nem is tud. Bárkit kérdezek, hogy mit fog tenni egyetem után, de senki nem mond semmit. Nem tudják, még meglátják stb. Most nem tudom, hogy tényleg ennyire lazán veszik vagy csak altatnak. A korombeli dolgozókat is szoktam kérdezgetni, akiknek nincs semmi végzettségük, hanem egy gyárban robotolnak, hogy meddig csinálják, nem szeretnének többet elérni? Erre egy vállrántás a felelet.

2019. márc. 10. 10:59
 13/16 Pupusz ***** válasza:
Ahhoz, hogy az embernek legyenek tervei a jövőre nézve, tudatosság szükséges. A legtöbb ember nem tudatos, csak sodródik. Te is választhatod a sodródást, a jövőkép nélküliséget, halaszthatod a komolyabb döntéseket, amíg megfelelően informálódsz. Ez azonban többnyire azt jelenti, hogy nem azt csinálod, amit szeretnél. Egy egy munkahelyen sok tapasztalatot gyűjthetsz, amit később kamatoztathatsz. Akármilyen munkahelyről is legyen szó. Munkaerőhiány van. Most a legjobbak az esélyeid. Akár jobb helyekre is. Nem szabad kishitűnek lenni. Lehetsz asszisztens, titkár, bármi ezzel a végzettséggel. De akár korrepetálhatsz gyerekeket is, ha nem jut jobb az eszedbe, vagy taníthatsz nekik nyelvet pl. A lehetőségeid szinte korlátlanok.
2019. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Úgy a legjobb ha az ember tudatos és tudja mit akar elérni, és ennek tudatában építi magát. Sokkal könnyebb úgy küzdeni, hogy ha van miért.
2019. márc. 10. 15:36
 15/16 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt gondolom én is,kérdezgetek embereket akik gyárban dolgoznak vagy suliba jár de eddig nem sok tervet hallottam tőlük, az egyik gyári dolgozónak viszont van terve,mondtam is neki hogy ez szuper ötlet, csak még meg kéne szereznie az érettségit ami majdnem meg is lett neki, állítólag most meg fogja próbálni bár ő is csak halogat 2 éve, kíváncsi leszek rá, de ahogy találkozunk múltkor nem nagyon hiszem hogy meg fogja próbálni, pedig biztos hogy sikerülne neki.
2019. márc. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem olvastam, miket írtatok, de talán említették: 2 idegen nyelvet tudsz, és nem mész külföldre dolgozni? Nem örökre szólna kint.
2019. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!