Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire ciki, hogy félek a...

Mennyire ciki, hogy félek a sötétben?

Figyelt kérdés

23f


Többnyire kislámpával alszok.



2019. márc. 10. 02:02
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Az ember három dologtól fél ösztönösen: a sötéttől, a leeséstől és a hüllőktòl. Ez természetes.
2019. márc. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is.Ha van még valki a lakásban, akkor semmi bajom a sötéttel, de ha egyedül vagyok. Akkor csak tv-vel tudok aludni,ami viszont idegesít.De még mindig jobb, mint a tök sötét.Mondjuk én alapból érzékenyebb vagyok a para dolgokra, láttam már fura dolgokat, tehát nem ok nélkül félek.

44/n

2019. márc. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire sem ciki.

Mindenkinek van valamilyen apró szokása, amihez ragaszkodik, csak vagy bevallja másoknak vagy nem.


Ha cikinek érzed, ne mondd el senkinek sem és kész. Aki tudni fog erről (mert veled alszik éjjel) annak meg nem lesz fontos, mert szeretni fog.

2019. márc. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, ösztönös mert védtelennek érezzük magunkat. Nálam is mindig van irányfény éjszaka, úgy nyugodtabban alszok ha látok valamit. Bár én nő vagyok, de szerintem nem kortól és nemtől függ. Régóta vagyok egyedül, és mondhatni már megszoktam, hozzá lehet szokni. Mikor a férjem elment külföldre dolgozni, először maradtam egyedül a házban, és eleinte majd megőrültem. Aztán átprogramoztam az agyamat, hogy az én házam az én váram, és nincs mitől félnem benne. Nekem kell uralnom. Mostanra már teljesen eltűnt a félelem. Volt olyan egyik este, hogy elment az áram az egész utcában, és magamon is meglepődtem, hogy nem éreztem félelmet. Gyújtottam gyertyákat, és elmentem megfürödni gyertyafény mellett. Régen ettől frászt kaptam volna, most pedig már teljesen nyugodtan viseltem a helyzetet. Szóval meglehet tanulni leküzdeni a félelmet.
2019. márc. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak helyek ahol még nappal is félnék.
2019. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy szerintem házon belül a sötétség a barátunk.


Felnőttként úgy vagyok, hogy szellemek, mitológiai lények nem valószínű. hogy pont nálam bukkannának fel. Viszont ha valaki be akar törni, akkor a sötétben ő is hátrányban van. Ha kivilágítom neki a lakást akkor látja mi merre van. Sötétben vagy bukdácsol zajt csapva, vagy lámpával jön amivel szintén felhívja magára a figyelmet.


Bár a legbiztosabb a programozható világítás ami időnként fel-le kapcsol helyiségekben és olyan mintha valaki ébren lenne.

2019. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem ciki, sokan vannak így ezzel. Ha nem szeretnéd, hogy mások tudjanak erről, akkor nem mondod el nekik, és kész. Én is nagyon sokáig aludtam kislámpával, de aztán lett egy cicánk, aki a szobámban alszik, és ettől sokat javult a helyzet. Hallom,ahogy mocorog, tudom, hogy van velem valaki, és ez megnyugtat. Mindenkinek vannak ilyen félelmei, csak sokan nem vallják be őket. Ezzel nincs semmi probléma.
2021. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!