Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ciki ha egy 12 éves lány fél...

Ciki ha egy 12 éves lány fél a sötétben? És mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem nézek mostanába semmi horrort.

Nagyon félek "valamitől,,.

Nyugtatgatom is magam hogy "semmi baj nem lehet és hogy nincs ott semmi .

De nem segít.

A lámpát meg nem hagyhatom égve mart anyukám szól hogy kapcsoljam le, a tv se mehet.

És egyadül alszom.

Mit tegyek hogy ne féljek?



2016. febr. 12. 00:10
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Ne szégyelld, néha én is félek egyedül a sötétben pedig már 21 éves vagyok. Lehet kapni jelzőfényt, ez egy mosolyka vagy valami kis cucc, amit bedugsz a konnektorba és világít egy pici fénnyel de egyébként jól csinálod, fejben győzd le a problémát, hisz tudod, hogy tényleg semmi sincs ott.
2016. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold fel a villanyt és nézd meg azt amitől félsz. Miután a saját szemeddel meggyőződtél arról hogy nincs ott semmi, elmúlik a félelem. Persze 2-3 alkalommal is szükség lehet erre, ebben is az ismétlés a tudás anyja.
2016. febr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Majd kipróbálom és a lámpát is! :D

Köszi a válaszokat! :)

2016. febr. 12. 00:51
 4/15 gnoomage ***** válasza:
79%

Rám most is rám tör néha, pedig 16 éves vagyok és nem egy kis félős típus, meg nem is van nagyon olyan dolog ami letudna győzni, ha rám támadna, max a fegyver.. Valaki felnőttkoráig nem szeret a nagyon sötét helyeken sétálni...


Én elkezdtem késeket gyűjteni... ez egy nagyon rossz fajtája a megoldásnak, de hatásos és gyors ha egy tárgyba rakod a bátorságod.... igen.... mint egy kisgyerek egy takaróba, de a kés legalább tényleg hatásos ha valaki jön...

2016. febr. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha "fegyverkezni" akarsz sötétben, akkor szerezz be egy minél vakítóbban világító LED-es lámpát. Régen sokat kerékpároztam éjszaka is akár erdők mellett, és egyszer még egy harcias kóbor kutya ellen is bevált. A szeme nem volt a fényhez szokva, egy ilyen fejlámpa meg elvakította és magatehetetlenné vált.
2016. febr. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Valaki felnőttkoráig nem szeret a nagyon sötét helyeken sétálni..."


Nem felnőttkoráig. Az utcán pl. mindig veszélyben vagy a sötétben, figyelni kell, bárki elkaphat.

De a saját lakásodban biztonságban vagy. Legalábbis szörnyek nincsenek ott.

2016. febr. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

a lakásunkban nincsenek szörnyek, csak a fejünkben.

a sotétségtől való félelem, az egyik leggyakoribb fajta

2016. febr. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Lassan 20 vagyok, de ugyanúgy felek a sötétben. Házban nem felek annyira. De ha hajnalban indulok suliba vagy gyakorlatra akkor rettegve megyek ki a saját udvarunba. Érdekes, hogy jobban érzem magam miután kiértem az utcára.

Én mindig a telefonom vakujával világítok. Telefonommal elég nagyot lehet ütni. Szóval, ha valaki megtámadna tuti a Nokiámmal verném szét😅😂

2016. febr. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Engem megnyugtat ha mostfigyelj késsel alszok ott van akezemben de vban rajta egy tokk is ugyhogy nem lehet baj 14/F
2016. febr. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Eddig az utolsó tanácsa a legjobb. Aludj késsel, ami egy tokban van, ergo: bárki is támadna rád, esélyed sincs használni. Ez igen!


Kérdező: a fejedben létező szörnyeket irtsd ki - vagy írj versikét rá, gyújts előtte gyertyát, stb. :)

2016. febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!