Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális ha valaki egy...

Az normális ha valaki egy rokona halála után bulizni megy?

Figyelt kérdés
Szóval meghalt kedden a nagymamája, aki beteg volt, és aki velük lakott egy lakásban. Szombaton meg elment bulizni. Ez normális?
2019. márc. 10. 04:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy dolgozza fel, lehet neki így könnyebb elterelnie a figyelmét a gyászról.

Vagy csak pszihopata és nem érdekli az egész.

Bármelyik lehet.

2019. márc. 10. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A halál feldolgozásában nincsen bevált szokások, mindenki másképp éli meg.

lehet, leragadt abban a fázisban, amikor még nem is fogta fel, tiltakozik az egész ellen.

Úgy érzi, az élet megy tovább, ami igaz is. Az esze már felfogta, (talán)csak az érzéseivel nem tud mit kezdeni.

Nem is könnyű. Ne ítélkezzünk, a gyász sokszor feldolgozhatatlan, nem véletlenül mondják, normális, ha egy évig tart.

2019. márc. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én apám temetésének a reggelén elmentem a kocsmába és megittam pár kört. Attól még gyászoltam.
2019. márc. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked azzal nem kell foglalkozni, hogy a gyász alatt más hogyN viselkedik, mrt ahogyan azt felettem is írták, mindenkinél másképp zajlik. Próbálj meg a saját dolgoddal foglalkozni!
2019. márc. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy dolgozza fel az én jó barátnőm kb fél évig "vadult" miutáneghalt az apukája.
2019. márc. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Apám halála után 2 héttel több napos kirándulásra mentem haverokkal. Alkoholista volt, egyáltalán nem szerettem, így inkább örültem a halálának.
2019. márc. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt egy nagyszülő halálára általában fel lehet készülni előre, hosszabb betegség, leépülés előzi meg, vagy csak simán idős és leélte azt amit le lehetett.


Csak a saját nagyszüleim nézve is több érzés él bennem.


Egyik nagymamám 80 évesen ment el. Voltak előjelek, de alapvetően egészséges és életvidám volt. Gyakorlatilag 1-2 hét alatt leépült és meghalt ami valahol mindenkit erős csapásként ért. A halála után nagypapám egyedül maradt, és gyakorlatilag árnyéka lett önmagának. Így is 90+ évet megélt, a végén egyszerűen látszott rajta, hogy el akar menni. Így az ő halála sokkal kevésbé volt megrázó, mert leélt egy teljes életet, és elfogadta, hogy itt a vége.

2019. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a halálom, hogy egyeseknek ilyen szilárd elképzeléseik vannak arról, hogy mit illik, mit nem illik, mi a szokás, mi nem a szokás stb., és én kifejezetten gusztustalannak tartom azt, hogy még halál, gyász kapcsán is képesek ilyeneket emlegetni. Az én nagymamám például beteg volt és pont a ballagásom előtti héten halt meg, amikorra már mindenki meg lett hívva, minden meg lett szervezve és ki lett fizetve, úgyhogy attól még ugyanúgy elmentünk vacsorázni, ahogyan az meg lett tervezve. Ennek ellenére mindenkitől azt hallgatta a család, hogy ez milyen undorító, milyen gusztustalan tőlünk, megünnepeltük, hogy meghalt stb., stb., hát mondhatom, hogy baromi jól esett. A nagymamámnak nem túl szokványos elképzelései voltak a temetésével kapcsolatban (igen, előre tervezte, hogy mit és hogyan szeretne) és ezeket is mindenki kritizálta, nekünk is mindenki mondogatta, hogy mi miért így van, miért nem így stb., holott mi csupán mindent úgy szerettünk volna, ahogyan azt a mama megkívánta tőlünk. Mikor a másik nagymamám meghalt, akkor azért is megszóltak, hogy miért nem járok feketében és még akkor sem vették észre magukat, amikor megmondtam, hogy azért, mert egy darab fekete ruhám sincsen és nem igazán vagyok shoppingolós kedvemben, különben sem gondolom, hogy ez fejezi ki az ember gyászolását... Szóval én ezt utálom.
2019. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!