Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a félelmem?

Radish kérdése:

Hogyan győzzem le a félelmem?

Figyelt kérdés

A problémám pedig az hogy egyszerűen mindenkitől és mindentől félek. Mondok rá pár példát: Ha fölöttem hangos a szomszéd és joggal szólhatnék rá, akkor se merek mert félek attól hogy mi lesz a következménye (akár szóbeli, akár fizikális értelembe), vagy ha megyek át a zebrán teljesen szabályosan és egy idióta sofőr kiüvölt rám mert éppen zavarom a versenyét akkor is inkább elnézést kérek vagy oda se szólók pedig teljesen jogosan megtehetném.

Még sok ilyen példát tudnék mondani az életemből, de remélem ezen a kettőn keresztül is érthető volt. Sajnos már nagyon zavaró kezd lenni hogy mindenki átgázol rajtam és lenéz, én pedig közbe nem merek semmit se tenni sőt még csak megszólalni se merek. Ami pluszba zavar hogy 25 éves, fiú vagyok, viszonylag jó kiállással de egész egyszerűen nem tudom legyőzni ezt a mindenkitől és mindentől való félelmem. Kérlek segítsetek hogy lehetnék határozottabb, kicsit tökösebb gyerek! Előre is köszönöm!



2019. márc. 12. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Kicsit parásabb vagy az átlagnál, de ezt inkább konfliktuskerülőnek nevezném. Ha idegbeteg emberekkel konfrontálódsz, akikből simán kinézed, hogy aggresszívan reagálnak, azt jobb is kerülni. Olyan esetben, amikor szomszéd zavar vagy kocsis pofázik, szóban siman kioktathatod, hogy ha lehet egy kicsit halkabban, vagy nézzen az orra elé ez nem versenypálya, ettől senki sem bántani kivéve ha pszicho, de az látszik.

Szóbeli konfliktusoktól pedig ne félj, próbálgass kiállni magadért, 25 éves felnőtt férfi kinéz olyan idősnek, hogy legyen tekintélye. Aki meg olyan sötét, hogy a szóból sem ért, annak a szintjére felesleges lemenni, ott kell hagyni, mert csinálsz amit akarsz, úgysem lesz más.

2019. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!