Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Neked mi volt a legnagyobb...

Neked mi volt a legnagyobb gyerekkori traumád (ha volt)?

Figyelt kérdés

Hány éves voltál, és mi történt veled?



Az én apukám 4-5 éves koromban súlyos depressziós lett és gyakran öngyilkossággal fenyegetőzött. Olyan is előfordult, hogy anyának meg nekem konkrétan ki kellett könyörögni a konyhakést a kezéből.

Mindeközben én végig úgy éreztem, hogy apa azért akar meghalni, mert én nem vagyok elég jó.

Pár év múlva ugyan helyrejött apukám, és többet már nem akart öngyilkos lenni, de bennem egy életre nyomot hagyott az a folyamatos bizonytalanság-érzet, hogy sosem tudtam, hogy ha aznap hazajövök az oviból/iskolából, élve fogom-e otthon találni apukámat vagy vérbe fagyva.



2019. márc. 14. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Alkoholista családban nőttem fel. És most mentálisan nem vagyok egészséges. Az egész életemre rá megy.
2019. márc. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Mikor anyám meg apám veszekedtek, és apám késsel fenyegetőzött, hogy kinyirja anyut, az meg rendőrt akart ráhívni,és üvöltöttek... :(
2019. márc. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Apám alkesz volt, állandóan szidott, ócsárólt. Én 10-12 évesen nem értettem, hogy mit nem csinálok jól, hiszen kedves, rendes gyerek voltam.
2019. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Apám több milliót elvert játékgépekbe míg kicsi voltam, akkor ugye még nem fogtam fel a problémát, azt hittem normális, hogy otthon penészes kenyeret kell ennem, mert másra nincs pénz... aztán kiderült, hogy lett volna, csak ugye elverte.

Aztán elküldtük otthonról mikor kiderült, azóta alkoholista és sikeresen elcsesz minden lehetőséget amit ad nekem az élet, mert valahogy mindig akkor bukkan fel és csinál valamit.


Nekem egyébként anyám volt ugyanúgy mint neked apád, ez is hagyott bennem sérüléseket.


Aztán tesómékkal laktam, akik vagy verbálisan vagy ha épp "gyerek voltam" (pl. megettem az utolsó sütit a hűtőből vagy késtem iskolából hazafele) akkor fizikailag bántottak.


Ez a 3 így eléggé kicseszett velem. :D

2019. márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Dióhéjban

Molesztálás

Alkesz fater akit eltartott anyám a kezdetektől+verés+lelkiterror+aludtam 18éves koromig mindden nap max 3órát és emiatt gallyra ment a tanulmányom

Bátyám otthagyott minket anyával mikor 10 voltam

16évesen suli mellett elmentem melozni h ne kelljen engem is eltartani legalább magam dolgait én fizessem aztán barátaim se lettek

Hisz egy gyerek aki amiota az eszét tudja bántják nem engefik aludni molesztálták nem tud ugy viselkedni mint a többi igy inkább megverik vagy rosszabb igy nem lehet beilleszkedni plusz tini korom végigdolgoztam

Már 22 éves koromra jobb mert rendőrségi intézkedés árán elment innen de még nem tudtunk megszabadulni tőle.

Az jó érettségim annak köszönhettem h a rendörség távoltartásit adott és 18év után végre egy honapig aludhattam és lehettem otthon nyugodtan nem lestek a fürdöszonában...

Szal már kezdek felépülni édesanya is

22/n

2019. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Sokáig azt gondoltam a gyerekkor maga a trauma. Aztán az volt a trauma mikor rájöttem hogy ennek nem így kellene lennie.
2019. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Amikor 40 fokos lázzal elcipeltek szüleim a halott nagyapám valamilyen post humus diploma osztására, mert ez életem meghatározó momentuma lesz. Én nem akartam menni mert fájt mindenem, hänyingerem volt stb. Apám erre üvöltött, hogy tettetem a betegséget, hogy ellenkezzek az akaratának, anyám pedig asszisztált hozzá. Miután vissza értünk és semmi bajom nem lett ez 'igazolta' is, hogy hazudtam a betegségről.
2019. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is veszekedtek a szülők, az egyik első emlékem egy földhöz vágott krumplis fazék, ahogy szanaszét terül a földön a sok krumplikocka. Apám egyszer meg is fojtogatta anyámat, ekkor már nagyobb voltam.

Meg az iskola, főleg, hogy volt az alsó tagozatos tanárnőnk egy boszorkány volt, minket is vert rendszeresen, de az egyik kislány a rokona is volt, őt viszont durván verte. Pl. a fejét a táblába, meg ilyenek.

2019. márc. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
83%

4 éves koromban apám egy baltával akart széthasogatni, hogy váláskor ne lehessek az anyámé. Az ágy alá bújtam be.

Egyébként mindennapos volt a balhé meg a verés, azt tökre megszoktam, ez az egyetlen ami sokáig kísértett.

2019. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Bár enyém nem akkora trauma mint a tiétek,de azért elmesélem.Én szerencsés voltam hiszen jó gyerekkorom volt,nekem igazán trauma az volt amikor saját hibámból 10 évesen balesetet szenvedtem.Bár én nem vettem észre belőle semmit mert nem fájt,csak egy egyszerű biciklis esésnek gondoltam,mások észre vették hogy a combtól lefelé vérbe úszok és amikor megláttam a combomból kiálló szöveteket sokkot kaptam és sírva könyörögtem hogy ne vigyenek kórházba.Azóta a fájdalom emlékeztet hogy legyek óvatós.Tudom tényleg nem nagy dolog,de nekem az volt,nem tudom mi szúrt bele a lábamba de az orvos mondta ha pár centivel arrébb szúr már nem lennék.
2019. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!