Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert keres fel hirtelen egy...

Miert keres fel hirtelen egy reg nem latott ismeros/barat, ha miutan valaszolok neki, eltunik megint?

Figyelt kérdés

Valaki meg tudna magyarazni ennek mi ertelme? Mostanaban tobb evek ota nem latott ismerosom (pl volt osztalytast legjobb baratno) megkeresett kozossegi oldanon, rakerdezven hogy megismerem e meg, mi a helyzet?

Majd miutan kedvesen valaszoltam es visszakerdezek, hogy es amugy veled mizu, hirtelen eltunik es soha tobbe nem reagal ( szinte egesz nap online van)?

Ebben mi a jo?

Nem mintha tulzottan zavarna, csak barhogy is probalom megerteni, nem tudom.


2019. márc. 17. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne keress rá logikus magyarázatot! Kb. úgy működhet ez, hogy meglát, hirtelen előjönnek az emlékek, ismerősnek jelöl, rád ír, aztán hamar rájön, hogy igazából veled sincs miről beszélni, és te is csak egy leszel 328 ismerősből, és bőven elég, ha a nyaralós képeit lájkolod.
2019. márc. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Összee se tudom számolni hányszor jártam így... Harminc éve nem látott ismerőssel kapcsolatban...

Az első pár perc után üzenetek válasz nélkül maradnak... Én ezért nem akartam regisztrálni, mert az ilyet nem bírom. Persze tudom: nemcsak ilyenből áll...

2019. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is bejelentkezett egy rég nem látott ismerős, és megkérdezte hogy vagyok. Néhány óra múlva reagáltam egy-két mondatban és visszakérdeztem felőle. 2,azaz kettő hónap elteltével válaszolt (hogy sok minden történt, ha akarom mesél) pedig ő is aktív fb használó. Most én úgy döntöttem, hogy két hónap múlva leírom, hogy persze, nagyon érdekel, alig várom. :)

A lényeg, hogy én is gondolkodtam, hogy ezt miért csinálják, talán

- ennyire feledékeny (nem hiszem)

- nem tud mit írni (de akkor minek jelentkezik?)

- nem érdeklem (akkor ne írjon)

- szívat (nem az a típus, ráadásul sosem voltunk rosszban)

- hülye (igen)

2019. márc. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Aki ilyet csinal az egy taplo paraszt. Jelold ki az ismeroseid kozul.


Nagyjabol ezek az emberek igy mukodnek:

Bejelolom. O rairok mert ahhh milyen reg volt mi van ha nem emlekszik ram jaj akkor nem fog visszajelolni o az milyen ciki lesz. Es ekkor felteszik a higy vagy kerdest. Naluk ez olyan mint az angolban a How do yo do? Erre nem igazan kell valaszolni, csak ugyanezt how do yo do?

Vagy masik verzioban egy pszichologiai konyvbol: sokan megkerdezik amikor talalkoznak valakival az utcan a koszones utan hogy hogy vagy? De erre nem varnak oszinte valaszt csak annyit hogy kosz jol es te? Es ok is csak anynit mondanak en is. Ezert fordulhat elo, hogy valaki azt feleli a higy vagyra, hogy rosszul meghalt az anyam es a valasz ez: de jo hallani en is megvagyok!


Csak hogy ertsd ezek a kerdesek komolytalanok...felteszik udvariassagbol. Te torod magad es leirod de ha te visszakerdezel "eltunnek". Nem tunnek el csak NEM AKARNAK valaszolni. Na es ez a taplosag. Irhatna ennyit: koszi hogy megirtad orulok hogy jol vagy vagy jo kalandos az eleted vagy sajnalom remelem ezek utan jobban alakul. Irhatna ket sort magrol es utana elkoszon hogy bocs megy a dolgara.

De ha ezt az udvariassagi kort is keptelen megfutni, akkor NEM ERDEKLED, mint ahogy evekkel korabban se erdekelted es azert nem keresett mar evekig...

Az iylet miutan bejelolt es adsz neki ketto napot hogy valaszoljon a te erdeklodesedre es nem reagal szepen unfriended (kijelolod hogy megse ismeros), ne felj nem fogja eszrevenni es ugyis csak evek mulva og ujra bejelolni hihi.

Ha meg eszreveszi es rakerdez ezt kell irni:

Figyelj en valaszoltam a hogy vagy kerdesedre. Te nem. Azt hittem annyira akkor nem fontos neked ez az ismerettseg. Szia.

2019. márc. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én épp ezért töröltem magam fészbukról 1-2 hónap után. Az ismerőseim, barátaim, munkatársaim tudják, hogy hol lakom, tudják a telefonszámomat, aki kíváncsi rám, hívjon fel, jöjjön el, vagy én hívom fel és/vagy megyek el hozzá. Ezért nem fogom naponta nézni a sok idétlen megosztást, "vicces" képek/gif-ek/videók százait, "bölcsességeket", idézeteket, ki milyen sütit sütött, ki hol nyaralt stb. Vicces, de azért nem szóltak, hogy 30 éves osztálytalálkozónk lesz, mert nem találtak meg fészen, de az senkinek nem jutott eszébe, hogy személyesen keressenek meg, pedig kicsi falu, mindenki tudja, hogy hol lakom. Én jól elvagyok ilyen emberek nélkül.
2019. márc. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ezt túldrámázni.


Van, hogy az embernek eszébe jut a másik, szívesen váltana pár szót, aztán valahol az első pillanatban realizálja, hogy a régi ismeretség elmúlt és igazából nulláról kellene újra építeni mindent azt meg nem akarja.

2019. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!