Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél, ha mennél az...

Mit tennél, ha mennél az utcán és hirtelen egy riporter odamenne, kérdezne valamit, az orrod alá nyomná a mikrofont, hogy válaszolj, miközben az egészet veszi egy kamera?

Figyelt kérdés

Én ezt az egészet tolakodásnak érzem, sőt, valamilyen szinten zaklatás is. És a legundorítóbb az egészben, hogy sokszor ha az embernek nincs kedve válaszolni és eltolja a kamerát vagy továbbmegy, esetleg beszól valami bunkót, hogy hagyják békén, az összeállításokba ezeket is bevágják, mintha az illető lenne a negatív figura, amiért nem akar válaszolni. Ez nagyon tisztességtelen, és szerintem a személyiségi jogokat is sérti. Nem az lenne a normális, hogy a riporter először odamegy az alanyhoz, megkérdezi, hogy szabad-e kérdeznie, és csak ezután kapcsolják be a kamerát? Sőt, még a kérdést is illene előbb elmondani, mert a lámpaláz miatt sokszor teljesen hülyeséget mondanak az emberek izgulva. Szóval tisztességesebb lenne előtte kamerákon kívül engedélyt kérnie a riporternek. És az illető eldönti, hogy akar-e szerepelni nyilvánosság előtt, és még a felelet is ki tudná gondolni előre.


Csak azért jutott eszembe a kérdés, mert ilyen videókat néztem, és nem tudnám, én mit tennék hasonló helyzetben.



2018. dec. 11. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ez azért nem mindennapos dolog, hogy akkora problémának gondolnám. Sőt, nagyvárosba élek, és eddig még egyszer se találkoztam ilyennel. Viszont a munkahelyemre gyakran jönnek filmezni, legutóbb az RTL volt kint, megmondtam nekik, hogy az arcom nem lehet benne és megszólalni se szeretnék. Jobb helyről jöttek ezt megértik és ehhez is tartják magukat. Ha az utcán támadnának le váratlanul, akkor megmondanám, hogy nem szeretnék nyilatkozni és továbbhaladnék. Ebből a helyzetből nehezen tudsz kijönni kellemetlenül és bunkó se vagy.
2018. dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Az kizárt, hogy az illetö engedélye nélkül adásba kerülhessen a felvétel - szóval akiket látsz, azok beleegyeztek, ez alap ilyen esetben.


AZ lehet, hogy elöször lerohanták, erre valahogy reagált, de AZ, hogy ez az adásban is szerepel, már az illetö döntése.

2018. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Először megmondanám, hogy nem engedélyezem a felvételt és nem fogok válaszolni, utána pedig elkérném a nevét, hogy tudjam kit jelentsek a GDPR megszegéséért ha mégis fel meri valahol használni a felvételt.
2018. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem nyilatkoznek, de ha megis adasba veszi, akkor feljelentem
2018. dec. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

" hogy hagyják békén, az összeállításokba ezeket is bevágják"


Mutatnál egy ilyen összeállítást amit leadtak a tv-ben? Másrészt mindenki tudja hogy a túlvezérelt riport a hülye és nem az utca embere a bunkó.

2018. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
„Ha bekerülök bárhova feljelentem magukat, na most zaklassanak másokat, csá....”
2018. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kizárt, mert a kisugárzásom miatt. Azért némi emberismerettel rendelkeznek a riporterek kit ajánlatos nyílatkozásra...de ha udvarias, pl. Megkérdezi " ne haragudjon, ráért? Elnézést úram. Bocsánat, ráér"

Ellenben a mikrofont a fenekébe nyomnám, a kamerába, meg beletolnám az arcát. Nálam így megy, ha valaki bunkó.

2018. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok közszereplő, ezért nem válaszolok semmire."

Ha Habony Árpád megteheti ezt, amikor kérdezik, akkor én meg pláne. :)

2018. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#5: Rengeteg ilyen példát tudnék sorolni. Jópár éve a BpTV-n Terry Black szólított le embereket valamelyik plázában, és hiába jelezték többen is, hogy hagyja őket békén, ez a transzmajom még méterekről is utánukszólt, aztán meg a kamera előtt cikizte őket, hogy biztos nem mostak ma hajat, ezért nem mernek szerepelni. Ezeket is simán betették a műsorba...
2018. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Köszönöm, nem nyilatkozom" "Kérem, a rólam készült felvételek megsemmisítését", "Ki a GDPR felelős Önöknél, és kire hivatkozhatok ezzel a felvétellel kapsolatban?"
2019. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!