Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak átlagemberek...

Miért akarnak átlagemberek luxusholmikat vásárolni?

Figyelt kérdés

Semmi közöm hozzá, csak úgy elgondolkodtat.


Most ilyenekre gondolok, hogy pl keres az ember lánya 300 ezret havonta, de összespórolja a pénzt egy 250 ezres cipőre.

A luxusholmiknak pont az lenne a lényege, hogy nem spórol rá az ember, hanem megtetszik, besétál, megveszi, meg se kottyan az összeg. Amire spórolni kell, az már nem luxus.


Egy ismerősöm volt ilyen. Legújabb Iphone, UGG csizma, Prada táska (300 körül keresett szintén), de egy szobát bérelt a külvárosban, mert minden máson, ami nem ruha meg cipő spórolt.


Nem arról van szó, hogy irigy vagyok, nem érdekelnek a márkák, meg komolyabban a ruhák se. Turiból veszem a sajátjaim, inkább annak örülök, ha olcsón kifogok valami ízlésemnek megfelelő darabot, nem az tesz boldoggá, ha minél nagyobb összeg szerepel a cetlin, amit úgyis levágok róla, amint hazavittem.


Nem ítélem el a luxus dolgokat sem, ennek is megvan a maga vásárlóközönsége, csak nem értem, amikor valaki "LV táskára és Dior cipőre gyűjt". Hisz ezeknek ponthogy az életérzés lenne a lényege, ami meg nem összeegyeztethető a kuporgatással (a "kuporgatást" most kizárólag mint spórolást az az adott tárgyra értem)


2019. márc. 18. 20:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy szerintem az embereknek mindig nagyobb katarzis azt birtokolni, amiről tudja, hogy nem engedheti meg.


Régen csak gyenge laptopom volt, meg olcsó telefonom. Mindig erős gépről álmodtam, nézegettem a jobbnál jobbakat. Manapság meg van egész jó gépem, de csak használati tárgy. Így, hogy megengedhetem messze nem ad olyan vágyat, mint régen míg nem lehetett.


Telefon ugyanez. Mindig vágytam egy jóra, erősebbre. Nem azért hogy mutogassam, egyszerűen csak egy jobban működik mint nekem az olcsó. Mióta megtehetem, hogy megveszem már nem is érdekel igazán. Vettem egy "flagship killert" ami nem is iPhone árkategória, de nem is olcsó, azóta csak használom és természetes hogy van.

2019. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

@21:14


"

Én általában csóró embereket látok gazdag holmikkal.



Aki valójában gazdag érdekes módon csak szimplán igényesen ötlözködik ...nem gucci meg f..om."



Mikor ténylegesen csóró kinézetű emberen látsz "Guccit" arról elkönyvelheted hogy 98% hogy szabadkai piacos hamisítvány...

2019. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Aki valójában gazdag érdekes módon csak szimplán igényesen ötlözködik ...nem gucci meg f..om."


Ezt a hipotéziseted is gyorsan megdönteném.


Floyd Mayweather Versace-be:


[link]


Dan Bilzerian Gucci papucsba:


[link]


Mohamed Beiraghdary supreme pulcsi:


[link]

2019. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

utolsó ezek hülye példák, mert ezek az emberek reklámarcok. nekik nem kell nagyzolniuk, mert mindenki tudja, hogy ők bármilyen luxust megengedhetnek maguknak.


az a menő aki a gazdagsága ellenére is puritán marad, mert megnyugtatja a gondolat, hogy ha akarna akkor megengedhetne magának bármit.


a nagyzolás egy gyermeteg viselkedésforma.

2019. márc. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Akkor James Stunt. Nem sztár, nem celeb, nem reklámarc csak egy brit milliárdos. Aztán még is ilyen kísérettel járkál.


[link]

2019. márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Olyan jókat kacagok, amikor itt olyan emberek légből kapott elképzeléseit olvasom a gazdagok világáról, akiknek fogalmuk sincs róla... 😂

“Szimplán csak igényes ruha, nem Gucci, akármi.” Elárulom, hogy az a szimpla igényes ruha is valószínű valamelyik divatház terméke. Nem mindenen van felirat kívül. Mindegyik divatház gyárt személyre szabottan is öltönyt pl. Mellesleg amit látsz a “csórikon”, az 2 forintot nem érő hamisítvány. 😄

2019. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"A luxusholmiknak pont az lenne a lényege, hogy nem spórol rá "

Nem. A luxusholminak az a lényege, hogy a 'hozzáértő' másik lássa rajtad, hogy luxusholmi van rajtad.

2019. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

En is sporolok luxus ruhakra,de a folyoson kint van a wc- m!

Mert meno akarok lenni!😃

2019. jún. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szeretem,ha tisztelnek,csodalnak a meno ruhakban. Elismero,irigykedo tekintetteket zsebelek be.


Mert amikor rossz ruhaban vagyok,levegonek neznek,vagy ugy neznek ram,mint a veres mosogatorongyra.

2019. jún. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jo ruhaban respekt van, rossz ruhaban levegonek nezes.
2019. jún. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!