Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy félek attól...

Normális hogy félek attól hogy valaki ki fog beszélni? Le lehet ezt küzdeni valahogy?

Figyelt kérdés

Általánosban több évig ki voltam közösítve és mindenért kibeszélés tárgya voltam. Pár évvel később voltak olyan volt osztálytársaim akikkel össze futottam véletlenül és érdeklődtek irántam, ebből adódóan féltem magamról és az akkori életemről beszélni.

Általánosságban félek akárkinek őszintén véleményt nyilvánítani bármiről, vagy mesélni magamról mert nagyon félek hogy mit gondol majd rólam és hogy másoknak elmondja és kibeszélnek.


Van akiben voltak hasonló érzések de le tudta küzdeni? Ez normális? Vagy hogyan lehetne rajta változatni. Eredhet ez önbizalomhiányból?


18L



2019. márc. 19. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen. Majd kinövöd. Ha igyekszel, könnyebben fog menni.

Próbáld növelni az önbizalmadat új élményekkel, erőpróbákkal, meg annak az átgondolásával, hogy mennyi mindent sikeresen teljesítettél már az életben.

2019. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az idő megoldja. illetve az önfejlesztés. :) Önbizalomhiány is lehet mivel esetleg nem tudod hogy milyen értékeket képviselsz és ugye nem mered felvállalni magad a hibáiddal és önmagaddal együtt véve önmagad. Ez nekem több hónapba tartott míg elértem ezt a szintet mert szenvedtem én is kisebbségi komplexusban,önbizalomhiányban mára már nem érdekel ki mit gondol mert ismerem magam és szeretem magam illetve felelősséget vállalok önmagamért, és ha az ember szereti magát akkor bizony önbizalom is lesz. 21/F
2019. márc. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Na és ha kibeszélnek, mi van akkor?! Ha ettől ő boldog lesz! Nem?

Te meg ne foglalkozz vele, csak saját magaddal törődj.

2019. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már általános iskola végén tudtam, hogy mi akarok lenni. És nagyjából tudtam milyen vagyok. Sosem érdekelt, hogy ki, mit beszélt rólam, és ma sem érdekel. Mindig Önmagamat adtam. Mindig ugyanazt láthatták a cselekedeteimben is, amiről beszéltem. Tökmindegy, hogy azt beszélték ki, amit megtapasztaltak belőlem, vagy azt amit mondtam, mert a amit mondtam, összhangban volt a cselekedeteimmel.


"Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned!"

> Mark Twain <

2019. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdd el megfigyelni, hogy van-e olyan ember (nincs :) ), akiről mindenkinek egyformán jó a véleménye. Ha nincs (tényleg nincs), akkor valami sokkal reálisabb célt találj ki magadnak, ne azt, hogy mindenki jó véleménnyel legyen rólad. A vélemény egyébként is csak olyan, mint a segg: mindenkinek van. ;-)
2019. márc. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj tőle. Mindig ki fognak beszélni. Akkor is, ha semmit nem közölsz magadról. Akkor kitalálnak valamit.

Ilyen az emberek természete. Ritka kivétellel.

2019. márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

#3 vagyok.


Igen, és arra is számíts, aki neked beszél ki másokat az bizony jó eséllyel téged is kibeszél mások előtt.

2019. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!