Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok, ha kevésbé...

Rossz ember vagyok, ha kevésbé kedvelem azokat, akik elutasítják a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Semmi bajom a 21. századdal. Egy nőt se zavarnék a szülőszobára. Semmi radikális dologról nincsen szó, mielőtt valaki agyon üt virtuálisan. A lényeg most jön: ha valaki azt mondja, hogy utálja a gyerekeket, nem szeretne és másét sem viseli el, akkor bennem egy savanyú, megkeseredett ember képe jelenik meg. Ez viszont nem mindig igaz. Van, hogy totál nyitott az illető, jókedvű és barátságos, de az első benyomásom mégis mindig a világot utáló "macskás öregasszony". Pedig nem a világot utálja, csak a gyerekeket. Ez az egész nem tudatos, csak jön. Természetesen nem adok neki hangot. Rajtam kívül senki sem tudja, hogy akaratlanul is ez az első gondolatom.
2019. márc. 22. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rajtad kívül nagyon sokan gondolják ezt. Sőt... már többször megkaptam szó szerint ugyanezeket a szavakat. :)

Nem vagy rossz ember, csak nem látod át.

Nagyon sokan vannak olyanok is (velem együtt) akik nem szeretik a gyerekeket és nem is akarnak.

De had ne kezdjem magyarázni miért, mert a sok véresszájú játszótéri anyuka majd jön és megmondja miért gondolom rosszul.

Nem vagy sem jobb, sem rosszabb, de NE ÍTÉLJ ebből.

Ellenben én is gondolhatnám rólad, hogy ki vagy te, mi közöd ahhoz hogy más miért nem szereti a gyerekeket.... és különben is... Ennyi.

2019. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy miért csak a nőkre vetíted ezt ki?


Nem szeretnék én sem gyereket, nem is olvadok tőlük, egy kisbaba nem vált ki belőlem semmit, maximum idegenkedem tőle stb.


Viszont múltkor is például beszélni kezdett hozzám egy kislány a buszon és én normálisan, mosolyogva válaszoltam. Általában nagyobb gyerekekkel jól elvagyok.

Átadom a helyem a kisebb gyerekekkel utazóknak, kismamáknak.

Stb.

Egyszerűen én alkalmatlan vagyok szülőnek és nem akarok megnyomorítani lelkileg egy gyereket sem.


Benne voltam egy childfree csoportban, de annyira ocsmányul beszéltek páran a gyerekekről, terhes nőkről, hogy nem bírtam tovább ott maradni. Az ilyenek miatt hiszik azt, hogy idióták vagyunk.

2019. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Az magánügy hogy te mit gondolsz, szíved joga. Én kicsit hasonlóan vagyok azokkal, akik elutasítják a háziállatokat, egyszerűen ez nem közös bennünk és nem lehet "kedvelési tényező" a másik ember iránt. Nem szeretem a gyerekeket de én sem hangoztatom amíg valaki az arcomba nem nyomja.
2019. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne elgondolkodnod azon, hogy neked miért fontos ez a téma? Miért fontos neked a gyerek? Szerinted miért utasíthat valaki el egy gyereket, vagy hogy saját maga nem szeretne gyereket? Mit ad egy gyerek? Mit ad, ha nincs gyereke valakinek? Miért fontos az neked, hogy más miért utasítja el ezt a témát?


Szerintem mindenki saját maga érzi azt, hogy szeretne, tudna-e felnevelni egy gyereket. Aki úgy érzi, hogy ő nem szeretne gyereket, szerintem ugyanolyan tudatosan (és okkal) gondolja ezt, mint az, aki nagyon is szeretne, így szerintem 1:1.

2019. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy exem (ffi az illető), aki dettó azt mondta h nem szereti a gyerekeket. Na ehhez képest amikor volt egy-egy gyerek a társaságunkban, szuperül bánt vele, vicces volt, rajongtak érte a gyerekek. Persze napi szinten nem biztos hogy ugyanez lett volna...


Szerintem az utálat szó inkább csak egy kifejezés arra, hogy úgy gondolja az a valaki, hogy ő maga nem érett vagy nem alkalmas a szülői szerepre. Aztán ez vagy változik, vagy nem, de még mindig jobb nem vállalni gyereket, mint késöbb rossz-, vagy elhagyó szülönek lenni.

2019. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És hogy ne offoljak, az h te mit gondolsz, az a te dolgod.
2019. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Az, hogy nem akar gyereket, meg az, h utálja őket, nem ugyanaz
2019. márc. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!