Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez súlyos gond?

Ez súlyos gond?

Figyelt kérdés

Pszichiáterem csináltatott mindenféle tesztet és a következőkre jutott a leletet másolom.


"Személyiségét inkonvencionális jegyek jellemzik: energikus impulzusok, időnként ezek robbanásaként agressziv meegnyilvánulások, vagy szomatikus panaszok jellemzik. Fokozott megfelelési kényszer, altruizmus mellett emotionális éretlenség, függőségekre való fokozott hajlam.


Másokkal való kapcsolata időnként provokativ, inadekvát jelek kisérik. Érzelmei gyorsan változnak, gyakran felszinesek. Rendkivül befolyásolható mások által. Kapcsolatok mélységének, teherbirásának nem megfelelő értékelése. Irracionális önkép alapján hiszteroid, nárcisztikus karactervonások emelhetőek ki, munkamódjában projectio, hasitás, omnipotencia, devalváció, idealizáció jellemzi. Alacsony frusztrációs tolerancia, impulzivitás megjelenik."


Vélemény:F6090



2019. márc. 22. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden 4. ember.
2019. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Magyarán önmagát kereső tipikus kissé beképzelt kamasz.
2019. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Engem nem minden 4.dik ember érdekel hanem az én saját problémám. Az enyém nagyon súlyos? Tehát ez gyógyithatatlan?
2019. márc. 22. 22:48
 4/10 A kérdező kommentje:
25 vagyok nem kamasz4 Amúgy valaki lefordithatná nekem hogy ezek a latin szavak mit jelentenek! KÖszönöm előre is
2019. márc. 22. 22:50
 5/10 anonim ***** válasza:
google nagyon sokat segít. komolyan.
2019. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
29%

Érettségivel és esetleg Google-lal meg kell értsed.

A leírtak szerint hatalmas katyvasz van a fejedben, párkapcsolatilag rémálom.

2019. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jónak egyáltalán nem hangzik. A nárcisztikus embereket kifejezetten kerülöm.

A könnyen befolyásolhatóságból, és a függőségekre való hajlamból arra tippelnék hogy határozatlan, magadtól döntéseket nehézkesen meghozó személy vagy.

Ez sem túl szimpatikus, pláne nem 25 éves férfinál.


Ha a saját életedet, vagy a közvetlen környezeted életét ezek a személyiségjegyeid negativan érintik, magyarul szarul érzed magadat ettől, vagy a családod nem bír elviselni ezek miatt, akkor súlyos.

Minden betegséget az tesz súlyossá hogy mennyiben rontja a Te és környezeted életminőségét.


Változtatni lehet ezeken. Szerencsére még nem is vagy valami túl idős, mondhatni formálhatod még tudatosan magadat.

A pszichiáteredben érdemes megbizni, és vele megbeszélni ezeket, pontosan mit is ért ezalatt a diagnózis alatt.

Gyógyszerekkel, és egyéni terápiával rengeteg minden elérhető, de ehhez piszok sok türelem kell.

2019. márc. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ez súlyos gond? Tehát ez gyógyithatatlan?"


Terápiával kezelhető


- - -


"Amúgy valaki lefordithatná nekem hogy ezek a latin szavak mit jelentenek!"


Hát persze


***


impulzus jelentése

hirtelen hatás


***


szomatikus jelentése

a testre vonatkozó


***


altruizmus jelentése

önzetlenség


***


inadekvát jelentése

helytelen


***


hiszteroid jelentése

hisztérikus


***


nárcisztikus jelentése

önimádó


***


karactervonások = karaKtervonások


***


projekció jelentése

kivetítés; vetület


***


hasitás https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


***


omnipotencia jelentése

Mindenhatóság, korlátlan hatalom.


***


devalváció jelentése

Pénzegység aranytartalmának illetve külföldi értékének törvényi vagy kormányzati eszközökkel való csökkentése.


***


idealizál jelentése

Valamit jobb színben tüntet fel, mint amilyen valójában.


***


inkonvencionális https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2019. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, devalvációra nem ezt akartam, hanem


Alulértékelés: a saját személy alulértékelése, ill. mások negatív tulajdonságainak eltúlzása.

2019. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Szóhoz sem jutok ez olyan mintha, miiinthaaa, MIIIIIINTHAAAAA áh mindegy hagyjuk. Nem értek hozzá
2019. márc. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!