Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A személyiségzavar komoly...

A személyiségzavar komoly diagnózis? Vagy nem kell tőle megilyedni?

Figyelt kérdés
Mert pszichiáter személyiségzavarosnak diagnosztizált mondom ez meg mi. AZt mondja olyan a személyiség mint egy nagy torta és ennek a tortának vannak rossz részei. Mondom aha de súlyosságba olyan mint egy szorongás kérdezem erre mondja hogy valami olyasmi. :) Szerintetek?

2016. nov. 6. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A pszichiáter orvos, tehát igen, ha adott róla hivatalos papírt is, valamiféle zárójelentést. Megvizsgáltathatod magad másik dokival is.
2016. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
???
2016. nov. 6. 21:27
 3/11 A kérdező kommentje:
és erre milyen gyógyszer való hogy meggyógyuljak?
2016. nov. 6. 21:28
 4/11 anonim ***** válasza:

A személyiségzavar nem betegség, valójában nagyon sok mindenkinek van, csak különböző mértékű.

A személyiségzavar lényege, hogy bizonyos területeken a személyiségfejlődés, szocializáció során problémák merülnek fel, és ezek a későbbiekben életvezetési, kapcsolati nehézségeket okoznak. Vannak, akik ezt érzékelik, vannak, akik kevésbé. Például a nárcisztikus személyiségzavarban szenvedők nem rendelkeznek a belátás képességével, így nem érzékelik a problémáikat - a környezetük annál inkább.

A személyiségzavar gyógyszeresen NEM kezelhető (esetleg bizonyos tüneteire lehet gyógyszert adni, mint például a szorongás és hasonlók). Ugyanakkor pszichoterápiával a legtöbb személyiségzavar kiválóan orvosolható: úgy, hogy a személyiség attól még ép marad, csak a problémákat okozó gondolkodás, viselkedés változik meg.

2016. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt is meg kellene kérdezned tőle, hogy milyen személyiségzavarod van, mert szerintem nem egyformán kell kezelni őket. Ennyi fajta van:


1. antiszociális

2. borderline

3. dependens

4. elkerülő

5. hisztrionikus

6. nárcisztikus

7. obszesszív-kompulzív, vagy kényszeres

8. paranoid

9. passzív-agresszív

10. skizoid

11. skizotípiás

2016. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
# 5: A pszichoterápia szinte ugyanúgy zajlik mindegyik személyiségzavar esetében, ami eltérés van, az abból fakad, hogy minden ember más. Egy jó terapeuta soha nem a címkét kezeli, hanem az egyént. (Plusz nincsenek "tiszta" típusok, a legtöbb személyiségzavar kevert.)
2016. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kérdező helyében azért én tudni szeretném, hogy mégis melyek keveréke vagyok.
2016. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, ez jogos.
2016. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na akkor a leírás: Energikus inkonvencionális személyiség melyben passzív-agresszív karakter valósíznűsíthető. Erős elfojtási készség miatt agresszív impulzusok blokkolódnak, melyek szomatikus panaszokban manifesztálódnak. Szociális szorongás hiánya. Altruizmus és másoknak fokozott megfigyelés észlelhető. Érzelmileg éretlen és függőségekre hajlamos személyiségszerkezet mely összességében hisztrionikus személyiségzavart jelöl
2016. nov. 7. 19:39
 10/11 anonim ***** válasza:

3.: Szerintem te nem fogsz kapni gyógyszert, de ha kapnál, nagyon óvatosan vele, mert van olyan "ismerősöm", aki alkohollal keverve teljesen tönkretette magát, miközben gyógyszerrel kezelték. - laikus vagyok


Te lány vagy egyébként?


Köszi a leírást, de laikusként ez nekem nem sokat mond, ebből, még teljesen egészségesnek, normálisnak gondolnálak. Nem a diagnózis és a betegség a lényeg, hanem a betegségben elöltött évek életminősége!


Azaz, hogy boldogan él-e az ember, vagy nyomorult módon, magányban! Az szerintem a legsúlyosabb betegségekre is igaz.

2016. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!