Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan előzzem meg ezeket a...

Hogyan előzzem meg ezeket a gondolatokat?

Figyelt kérdés

Régóta jellemző rám, hogy általában bulik másnapján borzalmas szorongás tör rám, mert elkezdem átvenni az előző nap eseményeit, és mindig arra jutok, hogy elszégyellem magam egyes cselekedeteim miatt.És ez borzalmasan frusztráló.

(Itt amúgy nem kell borzalmas dolgokra gondolni, a legapróbb cselekedeteimbe is képes vagyok beleképzelni, hogy nagyon gáz voltam.)

Most viszont randizgatok egy sráccal, és ezesetben méginkább felerősödtek ezek a gondolatok.Másnap mindig támadnak a kérdések, hogy "vajon még mindig vonzónak talál?"; "nem csináltam valami olyat, ami nagyon visszataszító volt?", és még sorolhatnám..

Teljesen kikészítenek ezek a gondolatok, főleg, hogy itt most egy kiemelten fontos emberről van szó, akinek nyilván egyelőre a legjobb önmagam szeretném mutatni, és nem szeretnék neki csalódást okozni.

Hogyan lehetne megelőzni ezeket a felesleges aggodalmaskodásokat?Nagyon lelomboznak, pedig tudom, nagyrészt ezek a saját magam által kreált problémák.



2019. márc. 23. 10:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve a kérdések mellett még támadnak a "ezt másképp kellett volna mondanod", "ezt sokkal jobban is elmesélhetted volna", stb. gondolatok.
2019. márc. 23. 10:58
 2/7 anonim ***** válasza:

Valamiféle szociális fóbia-jellegű dolog lehet, félsz hibázni, félsz a kudarctól, félsz attól, hogy mások kinevetnek, megszólnak, valamely cselekedeted alapján negatív képet alakítanak ki rólad...

Erre utal az, hogy sorraveszed cselekedeteidet és biztosan a "jajj, mások mit gondolnak erről-arról-amarról" jellegű rettegés van emögött...

Iskolapszichológus nincs? (feltételezem középiskolás lehetsz), jó lenne ezeket átbeszélned valakivel.

2019. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha kamasz, akkor simán ki is nőheted. Ez majdnem mindenkivel megesik.
2019. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
19 vagyok, már nem középiskolás.
2019. márc. 23. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Énekelj.

[link]

2019. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az még közel van a kamaszhoz, sőt. Szerintem el fog múlni. De egy kis önbizalom azért sose jön rosszul.
2019. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki szeret,legyen az barát,elfogad úgy,ahogy vagy!!!!
2019. márc. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!