Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szörnyű lelkifurdalásom van,...

Szörnyű lelkifurdalásom van, amiért sokat költöttem?

Figyelt kérdés

Tegnap este már aludni sem tudtam emiatt, rettenetesen éreztem magam.

Összevissza 25 ezer Ft-ról van szó.

Ebből 15 ezret ugyan visszakapok, mivel amit vettem, az ajándék, de csak egy hónap múlva kerül hozzám az ára.

A maradék 10 ezer még nem fix, aukciós oldalon áll az összeg jelenleg 2 tételért, de attól, hogy még nem fizettem, nem nyertem meg, már számolhatok azzal, hogy az a pénz elúszott, mert ugye visszavonni nem tudom már.

Hogy mi volt 15 ezer, az annyira nem lényeg, nem ruha vagy ilyesmi.

A másik 10 ezer kozmetikumok, pontosabban parfüm és egyéb kozmetikumok. 10 ezerbe fog jönni így, egyébként olyan 40-50 ezer lenne körülbelül, ha bolti áron próbálnék megvenni mindent (új dolgokról van szó). Persze annyit az életben nem fizetnék ki ilyesmire, ezért is engedtem meg magamnak most 10-ért.

Illetve én is adtam el valamit, nekem is tartoznak 3000Ft-tal.

Viszont csak elsőre tűnt jó ötletnek, most viszont már utálom magam, hogy olyasmire áldozok, ami nem létszükséglet, főleg, hogy minden hónapban megfogadom, hogy a következő hónapban már nem veszek semmit és írni fogom a kiadásaim az utolsó kávéig.


Nincsenek anyagi gondjaink, viszont nekem bevételem sem, a férjem keres csak.


Tegnap éjjel elhatároztam, szeptemberig egy árva rongyot nem veszek magamnak, mert ez így nem rendszer. Iletve mindent szigorúan írni fogok.


A páromat nem érdekli, mire költök, ameddig az nem okoz nekünk anyagi kárt. Ilyen szerencsére még sose volt, annyit én se vásárolok.


25l


2019. márc. 25. 09:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Úgyis rákérdez valaki "Mi a kérdés?":


Lényegében leginkább az, hogy jogosan érzem-e ennyire rosszul magam.

2019. márc. 25. 09:16
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Miért nem mész el dolgozni?
2019. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mert rendes 8 órás munkát nem tudok vállalni jelenleg.

De ez most a kérdés szempontjából lényegtelen.

2019. márc. 25. 09:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 nem biztos az, hogy nincs jelentősége.

Ha lenne jövedelmed, más lenne a hozzáállásod is. Talán nem bántana akkor ennyire a dolog.

2019. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem lenne más a hozzáállásom, ugyanis korábban nekem is volt munkám és jövedelmem, semmivel sem voltam engedékenyebb magammal szemben.

Illetve néha nekem is van valami bevételem (nem 8 órában, és nem minden hónapban, januárban dolgoztam legutóbb), de nem tekintem annak, mivel töredéke a pároménak, és nem rendszeres.

2019. márc. 25. 09:44
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

én 300ezer forintot kaszinóztam el... igaz jól keresek... nagyon is (havi 400at) de attól még pocsékul éreztem magam

szóval nem összeg amit te eldobtál, ne aggódj.

24/f

2019. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1; Ha az ajándékot szívből vetted akkor nem szabad megbánni!


2; Ha a párom kozmetikumot venne nem bánnám, mert úgy gondolom, hogy egy nőnek erre szüksége van.


3; A férjed is biztos költ olyan dologra, ami kifejezetten neki hasznos/tetszik, miért ne vehetnél te is?

2019. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az ajándékot én kapom, csak megkértek, vegyem meg, mert nekem van rá módom (rendelni kellett), majd visszakapom a pénzt érte. Szóval így értve ajándék.

Ha én veszek valamit másnak, arra persze nem sajnálom.


Igen, a páromnak is vannak dolgok, amikre költ, de ezek valahol a hobbijával ill a munkájával kapcsolatosak, tehát kicsit más kategória azért.

2019. márc. 25. 09:47
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem az egész fizud hagytad ott(vagy a háromnegyedrészét), akkor semmi ok aggodalomra. Én is nemrég elplázáztam egy huszast, de nem annyira izgat, mert a százezres fizetésem mellett eltörpül. Pillanatok alatt a plázába hagytam azt az olyan lelkesen lengetett húszezrest.
2019. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néha belefér, kozmetikumokra mindig szüksége van egy nőnek, szóval hasznos dolgokra költöttél.

"minden hónapban megfogadom, hogy a következő hónapban már nem veszek semmit és írni fogom a kiadásaim az utolsó kávéig." Ebben a részben magamra ismertem. :D

2019. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!