Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lelkifurdalásom kellene...

Lelkifurdalásom kellene legyen amiért többször veszek ki szabadságot mint más?

Figyelt kérdés

Miért gondolják azt a kollégáim, hogy bármi közük van ahhoz, hogy én hányszor megyek el szabadságra és ők hányszor? Ahhoz, hogy én mennyi szabadságban egyeztem meg a vezetőséggel?


Miért kellene lemondanom a jogosultságomról csak azért mert ők szorgalmas kis hangyákként (vagy beszarikként) nem vesznek ki csak felét annak amit én veszek?


Ilyenkor gondolom egyedül az irigység beszél belőlük, nem? Én tisztában vagyok a jogaimmal és azt mindig ki is fejtem interjún, vagy bármikor a vezetőségnek. Nem ér annyit nekem egyetlen munka sem, hogy lemondjak a jogos szabadidőről.


2018. jún. 19. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Te honnan szerzed a dupláját a szabadidődnek?

Elvileg csak akkor lehet neked kétszer annyi, ha sokkal idősebb vagy.


Kérdés, hogy egyeztetsz-e velük, vagy kisajátítasz minden rövid hetet és ünnepet? A legtöbb helyen van elvárt létszám minimum és helyettesítési rend...

Mennyire vagy csapatjátékos? Férfi vagy vagy nő? Gyermeked van?

2018. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazad van. Ha jogosult vagy a szabadságra, ezért te kivennéd azt és a vezetőség ezt jóvá is hagyja, akkor hajrá.

Elvileg mindenkinek szerződésben meghatározott szabadnapja van, ami az évek számával, illetve a gyerekeid számával meghatározott mértékben növekszik. Elvileg a rendszer igazságos, ezért nem kellene, hogy másnak szúrja a szemét, hogy te épp szabadságon vagy, hiszen más is megtehetné, hogy szabadságra megy.


Azonban ha csapatban dolgozol és te folyamatosan szabira mész mondjuk projektleadás előtt, és ezért mások helyetted dolgoznak, és mondjuk ez többször előfordul, akkor a többieket is meg lehet érteni. Mondjuk ilyen esetben a management dolga, hogy nemet mondjon a szabadságigényedre és ne szúrjon ki a többiekkel.

2018. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

1: Mi az, hogy kisajátítás? Ez hülyeség. A dolog úgy működik, hogy aki kapja, marja! Ha én szabadságigényt nyújtok be egy bizonyos időszakra, és előttem még senki nem kért, és a főnökség rábólint, akkor a többiek így jártak, sorry! Ha valaki más kapja meg addigra, amikor én szólok, akkor meg én jártam így! Ez egy ilyen játék.

Ha az adott munkahelyen éves szabadságterv működik, az megint más tészta, akkor a főnökség esetlegesen jogosan mondhatja azt, hogy "Te tavaly szabad voltál ezeken a napokon, most át kell, hogy engedd xy kollégának."

2018. jún. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
2: No igen. Dolgoztam egy étteremben (külföldön élek), ahol a téli ünnepekre kértem hazalátogatási szabadságot két egymást követő évben. És a második előtt nem sokkal megtudtam, hogy a nagyfőnöknek nem egészen tetszik, hogy akkor megyek haza, mert akkor nagy forgalom van, és mindenki keményen dolgozik. Csak úgy félig poénkodva, ironikusan odavetette egy dolgozóknak tartott partin. Ez is egy hülyeség, mert akkor a kérelmemkor miért nem közölte a menedzserrel, hogy "Sorry, abban az időszakban senki nem mehet el."? Vagy lehet, hogy ő csak azután szerzett tudomást a dologról, hogy már jóváhagyták, de ez megint csak nem az én problémám, az ő felelőssége tájékozódni.
2018. jún. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

1. Én is kiveszem, undorító, hogy néhány cég beleszól ebbe. Ami jár az jár..

2. Engem nem érdekel ki mit gondol. Kértem már fizetes nélküli szabit is. Muszáj volt, szerencsére talált helyettest a főnököm. Nincs potolhatatlan ember.. max. vezetőség aki nem akar megolást találni.

2018. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vajon ki pontozta le a 4-esemet? Esetleg valaki, aki magára ismert, mint nem megfelelően tájékozódó, szétszórt főnökre?
2018. jún. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja szerintem is undorító, hogy sok helyen azzal takaróznak, hogy túl sokan vettek ki szabit egy bizonyos időszakra. Mi van, akkor ezek szerint csak az alkalmazottak egy részének szabad nyaralnii, a többi meg vegye ki ősszel? Pfff
2018. jún. 20. 09:11
 8/14 A kérdező kommentje:

1


Én megegyeztem már az elején, hogy 30 szanadnap plusz 10 fizetetlen. Ha más ezt nem tudja elintézni akkor magára vessen. És ehhez tartom is magam, értsd mind kiveszem sosem marad elhasználatlan.


Ha más be van rezelve mert nem meri kivenni az összesz ami jár az így járt, miért kellene idegeskednem miattuk?

2018. jún. 20. 09:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Engem nem erdekel, ki mikor vesz ki szabit, en akkor veszek ki, ha ugy erzem, de elpazarolni nem szeretem oket, szoval arra veszem ki a szabit, ha valami dolgom van, nyaralni akarok, stb. Masok meg kiveszegetik oket allandoan, gyakorlatilag nincs olyan het, hogy ne lenne letszamhiany es normalisan tudnank dolgozni, maximum ez idegesito, de onmagaban az, hogy xy szemely mikor van szabin, nem nagyon erdekel.
2018. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Normális csapatban, ahogyan nálunk is működik, nincs aki kapja, marja. Megbeszéljük.

Ha én elmegyek október 23 körül, akkor a helyettesemnek "meghagyom" a nov elseje körülit, és csak akkor megyek el, ha ő marad.

Ha én bent vagyok két ünnep között, akkor elmegyek szilveszter után.

Egy kulturált, intelligens munkakörnyezetben igenis megbeszélik a kollégák, és csapatban gondolkoznak.


Aki kapja marja, és erősebb kutya b... ...nos, ilyen az állatoknál van :)

2018. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!