Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről a felfogás...

Mit gondoltok erről a felfogásról? (gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

Az embert az különbözteti meg az állatoktól, hogy nem ösztönből cselekszik, hanem tudatosan irányítja a cselekedeteit, életét.

Nem ösztönlények vagyunk.


Ezért gondolom azt, hogyha valakiben felnőtt korára megjönnek az anyai ösztönök (vagy férfiként a nemzési cél), akkor a gyerekvállalás úgymond már csak féltudatos.

Ilyenkor azt tesszük, mint az állatok, azért csinálunk utódot, mert elkap egy erő, ami cselekvésre késztet minket.


Engem nem érdekelnek a gyerekek, nem szeretem őket, egy légtérben sem vagyok szívesen velünk.


Viszont volt, hogy elképzeltem, hogy nekem is lenne egy sajátom, hogyan tartanám a karomban, stb, ilyenkor mindig elhessegetem, mert tudom hogy ez nem egyezik az én kontra gyerek felfogásommal, ez csak a kialakuló ösztön hülye játéka velem. Ha emiatt vállalok gyereket (holott nem szeretnék), akkor én is csak egy állat lennék...


2019. márc. 25. 12:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

Az éhségröl annyit, hogy ha megéhezel, akkor bemehetsz a legközelebbi helyre és vehetsz magadnak snickerst vagy hambit, mint egy ösztönlény, vagy elöveszed az otthon elöre elkészített kis marhahúst zöldséggel, mint egy tudatos, gondolkodó ember.

A gyerekvállalás is hasonló. Lehet, hogy pillanatnyi örömet tud okozni, de ha hosszú távon gondolkodik az ember, inkább nem nehezíti meg a saját dolgát 20 évre vele.

2019. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%
Az is lehet, hogy csak a korod miatt látod így. Még sok minden változhat
2019. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%
Az analitikus pszichológia szerint (lást Freud és Jung munkásságát) az emberi lélek jóval nagyobb részét képezi a tudattalan, mint a tudatos működés. Ebből adódóan a szabad akarat nagyrészt fából vaskarika, nemcsak a gyerekvállalás tekintetében. A fejlődés iránya persze az, hogy egy személyiség ahogy érik, úgy válik egyre tudatosabbá, de kétlem, hogy egy rövidke emberi élet alatt ez a folyamat teljesen végbe tudna menni. Szóval igen, sok tekintetben ösztönlények vagyunk, akár tetszik akár nem.
2019. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
9%
Aki a gyereknevelésre teherként tekint, az gyáva ember. Fél a felelősségtől. Igen, valóban sok időbe, pénzbe kerül egy gyerek, de egy "egészéges " ember számára ez nem kihívás, nem teher, sőt...inkább egyfajta örömforrás.
2019. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%

"... inkább nem nehezíti meg a saját dolgát 20 évre vele"


Te is ugyanott tévedsz, ahol a kérdező. Azt kellene megérteni, hogy nem mindenki gondolkodik ugyanúgy, mint te! Ami neked nehézség, másnak öröm. Tény, hogy nagyon sok (a legtöbb) embernek nem való a gyerek, mert nem elég érettek hozzá, de van, akinek örömet jelent. Hasonlóan például, ha van egy kutyám, az a külső szemlélő számára úgy tűnik, hogy megnehezíti az életemet, kaját veszek neki, sétáltatni viszem még akkor is, amikor beteg vagy fáradt vagyok, néha felkelek az ugatására, de összességében nagyon sokat ad hozzá az életemhez.

2019. márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

De az, hogy valaki miként tekint valamire, azt nem választja. Ha nekem teher edzeni egy maratonra, akkor gyáva vagyok? Mikor tudom, hogy azért teher, mert utálok futni, nem érdekelnek a maratonok, és olyanra pazarlom az időmet, amit nem szeretek.


Engem az jobban érdekel, hogy aki akar gyereket vagy van neki, az azért szúr oda a gyerekeseknek, mert nem meri a valódi énjét felvállalni, hogy neki a háta közepére sem kell a gyerek?

2019. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Metionin ***** válasza:
79%
Szerintem ez ennyire nem fekete-fehér. Akkor lenne tisztán ösztönlény ha érezné az anyai ösztönt és azonnal teherbe ejtetné magát, tojva arra hogy később mi lesz. Aki tudatosan készül a gyerekvállalásra (megfelelő partner, megfelelő egészségi állapot, anyagiak stb.) arra már nem mondható hogy ösztönből szaporodik, míg vannak bizonyos embercsoportok akiknek eszébe sem jut a gyerektervezés, csak szülnek amint termékeny korba érnek, mert az kell és amúgy is mindenkinek van. Na ez utóbbi inkább ösztönszerű és ami azt illeti felelőtlen is.
2019. márc. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Aki a gyereknevelésre teherként tekint, az gyáva ember. Fél a felelősségtől."


De a felelősség nem olyan dolog, hogy rád mutatok, és mondom, hogy ezért kell felelősséget vállalnod. Az ember maga dönti el, hogy miért tud és akar felelősséget vállalni.


Pl. eléggé értek a gépekhez, sok barátom laptopját helyrepofoztam már. De volt olyan alkalom, mikor megnéztem, és úgy éreztem, kevés vagyok hozzá, nem mertem piszkálni, féltem, hogy csak rontok a helyzeten.


Akkor a felelősség az lett volna, hogy hiába vagyok *gyáva* (mert félek piszkálni), csak azért is belebuzgálkodom? Ha valaki tudja, hogy nem elég a gyerekvállaláshoz, az miért gyáva? Miért kell embereknek olyan felelősséget vállalni, amilyet nem akarnak vállalni?

2019. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
26%
A férfiúság beteljesedése apának lenni. Lehet nekiállni lepontozni.
2019. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
De miért vagy annyira beképzelt, hogy a véleményedet univerzális igazságnak tekinted?
2019. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!