Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről a felfogás...

Mit gondoltok erről a felfogásról? (gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

Az embert az különbözteti meg az állatoktól, hogy nem ösztönből cselekszik, hanem tudatosan irányítja a cselekedeteit, életét.

Nem ösztönlények vagyunk.


Ezért gondolom azt, hogyha valakiben felnőtt korára megjönnek az anyai ösztönök (vagy férfiként a nemzési cél), akkor a gyerekvállalás úgymond már csak féltudatos.

Ilyenkor azt tesszük, mint az állatok, azért csinálunk utódot, mert elkap egy erő, ami cselekvésre késztet minket.


Engem nem érdekelnek a gyerekek, nem szeretem őket, egy légtérben sem vagyok szívesen velünk.


Viszont volt, hogy elképzeltem, hogy nekem is lenne egy sajátom, hogyan tartanám a karomban, stb, ilyenkor mindig elhessegetem, mert tudom hogy ez nem egyezik az én kontra gyerek felfogásommal, ez csak a kialakuló ösztön hülye játéka velem. Ha emiatt vállalok gyereket (holott nem szeretnék), akkor én is csak egy állat lennék...


2019. márc. 25. 12:16
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
63%

"Aki a gyereknevelésre teherként tekint, az gyáva ember. Fél a felelősségtől. Igen, valóban sok időbe, pénzbe kerül egy gyerek, de egy "egészéges " ember számára ez nem kihívás, nem teher, sőt...inkább egyfajta örömforrás."


Ha tudnád mennyi felelősségem van folyamatosan akkor nyilvánosan kérnél elnézést ezért a hülyeségért...


"A férfiúság beteljesedése apának lenni. Lehet nekiállni lepontozni."


Egy férfit szerinted egy dolog tesz férfivá, a gyerek? Hogyan értékeled azokat a férfiakat, akik gyereket csinálnak, majd elválnak, lelépnek, rossz apák stb. Ők megfelelnek ennek az egybites sztereotípiának?

2019. márc. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!