Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet Budapesten élni?

Hogy lehet Budapesten élni?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem szidni akarom a várost, sőt kedvelem, és szívesen is élnék ott, de valahányszor meglátok 1-1 környéket, elkap a szorongás.

Hozzáteszem vidéki vagyok, egy nógrád megyei kisvárosban élek, ahol sötétedés után többnyire embert is alig látni az utcákon, viszont amikor pesten vagyok, nem tudom nem meglátni a veszélyesnek tűnő helyeket, hogy ilyen hülyén fogalmazzak. Mint amikor a buszról egy utcába betekintve lépcsőkön ülő, lepukkadtabb embereket látok, akik már esetleg ittasak is reggel tízkor, vagy csak maga az utca nem tűnik bizalomgerjesztőnek, és cigányokat látok tanyázni csoportokban a lakásoknál, esetleg a tömegközlekedésben látom, hogy egy igazán nem beszámítható valaki száll fel aki hangos, és kötekedik azzal, aki csak rápillant.


Megjegyezném, nincs bajom a cigányokkal általánosságban, de nyilván tudható, hogy melyik fajtáról beszéltem.


Tehát a pestiek ezt hogy bírják? Egyáltalán mennyire tartják veszélyes városnak? Én inkább a pesti oldalt ismerem, arról van véleményem, biztosan vannak olyan kerületek ahol nyugalom van, de amerre én jártam, mindenhol tapasztaltam olyat, amitől kicsit szorongani kezdtem.

Persze eleve szorongó típus vagyok, szóval ebben nincs is semmi meglepő, de kíváncsi lennék, hogy mégis milyen Budapesten élni.


2019. márc. 25. 22:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Akkor ideje lenne a budai oldalt is megismerned. Én újpesti vagyok, ami ugye peremkerület, de sosincs bennem félelem, amikor késő este jövök haza egyedül. Még önvédelmi eszközeim sincsenek. Lekopogom, az utóbbi 10-15 évben egyszer támadtak meg az utcán, de az speciel Budán volt, a Batthyány téren (nem cigány volt, hanem hófehér bőrű, kissé lökött fazon, aki valamiért azt hitte, hogy korábban megloptam őt). Egyedül a VIII. kerület belső bugyrait szoktam sötétedés után nagyívben elkerülni, de ott amúgy sem lenne semmi dolgom.
2019. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Késő van, szóval most csak annyit hogy elég nehezen sajnos,vagy is leg több embernek.
2019. márc. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

A villamost kifejezetten veszélyesnek tartom, a járaton majdnem mindig részegek és kötekedők, sok a zsebtolvaj is és a megállóban a drogosok. Este az utcán járkálást veszélyesnek tartom, (7.-8.-9. Kerület) ha lehet kerülöm.

Sok sértő, szexista beszólást kaptam eddig.


N24

2019. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
24%

Uhh ne is mondd.

Engem férfi létemre már 34-szer erőszakoltak meg, 22-szer raboltak ki és 19-szer szúrtak le, 3x bele is haltam - és ez csak a március hónap volt!

2019. márc. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem rohamosan romlik Budapest közbiztonsága és egyre több környék lesz egyre veszélyesebb.


Én amúg nem szeretem, kiskorom óta nem szeretek itt lakni és álmom, hog elkölltözhessek.


De egy 10 éve még sokkan nyugodtabb, biztonságosabb volt minden.

2019. márc. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, egyébként a VIII. kerületben van albérleted?
2019. márc. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Nem para a város. Énitt nőttem fel és soha semmi attrocitás nem ért (koppkopp) pedig nő vagyok ès a NYÓCKER-ben laktam, azóta odább költöztem. De ezek a félelmek benned vannak. Nem minden sunyi külsejű ember akar egyből ártani, sőt.

A bácsi akit láttál, lehet csak melós, és pihent, akik nem ritkán vidékről jönnek, mint a Budapesti nyüzsi fele is mindenféle “gyüttment”. :)


Nem kell parázni. Olyan helyeken mászkálj majd, ami neked nem para vagy jobb a “hangulata”.

2019. márc. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon túlreagálod és paranoiás vagy. Aki piás, rossz arc, azt kikerülöd és kész. Nem kell akkor cigány környékre járni, közel nem olyan gettós Pest, mint azt te állítod. Ha minden egyes ilyen helyzettől szorongsz, ott benned van a hiba. Közel 30 éve élek itt, nem a levegőbe beszélek. Alapvetően egy elég tipikus nem budapesti szokás, hogy a gyengébb idegzetűen ki vannak borulva ezektől, mert a faluban/kisvárosban látnak naponta átlag 5 embert...
2019. márc. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Normális környéken kellene járni, nem a lepusztult részeken...
2019. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Jó, csak egyre több rész pusztul le + nehéz elkerülni őket már csak a lakásárak miatt is
2019. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!