Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapesten élni/lakni?

Milyen Budapesten élni/lakni?

Figyelt kérdés

Voltam 2-szer több napot és nekem nagyon tetszett.

Egyszer majd szeretnék felköltözni.

Imádom Budapestet :D


2018. aug. 3. 22:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%

Undorító szär moslék emberekkel.


voltam olyan szerencsétlen hogy ide születtem

2018. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Ja... Nagyon jó... Ketten lakunk a barátnőmmel egy albérletben amire a fizetésem háromnegyede el is megy. Az ő fizetése is annyi kb mint az enyém. Egy nyugodt perce sincs az embernek mert mindenhol emberek vannak akárhova mész. Ha szereted a csendet, nyugalmat és természetet akkor minimum Zuglóig menj mert addig csak betonaszfaltot látsz kb. Párommal mindketten vidékről jöttünk fel és nem tudjuk megszokni ami itt megy. Ha a vidékre azt mondják hogy sok a bunkó akkor itt kétszer annyi bunkó jut 1 emberre mint vidéken. Nem olyan jó itt élni mint ahogy az be van állítva. Itt sokan csak muszájból élnek mert itt magasabbak a keresetek. De vannak a régióban ezerszer normálisabb városok. Pécs, Szeged, Debrecen... Mi hamarosan lépünk innen, mert itt élni nem lehet, csak lakni.


27/f

2018. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Belvárosban szar

Külsőbb kerületekben jobb,nyugisabb.legalábbis ahol én jártam ott jobb volt.

A belváros zajos és tele van emberrel. Ha bírod az állandó nyüzsgést akkor Budapest a te városod.

2018. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sokféle beállítottságú s anyagi lehetőségű ember van ám s Budapestnek sok része.

Én laktam a legpiszkosabb, zajosabb belvárosban, ahol még saját szobám se volt végig (de amikor igen, akkor is csak egy lyuk volt, belsőudvarra nézve, de az ablakot úgyis takarta a szerkrény), pesterzsébeti házban, ahol kertrészem is volt és sok lakótársam, akik túlfűtöttek télen, lakótelep sokadik emeletén saját szobában s külön lakrészben budai zöldövezeti házban. Eléggé másak voltak s közben anyagilag sem álltam ugyanúgy...


Budapestnek sok arca van. Lehet bulizni, múzeumba járni és hegyet mászni is. Én ez utóbbi iránt érdeklődtem, úgyhogy azt csináltam, de azért jó kis japán éttermezéseim is voltak. A haverok pedig már egyénfüggőek...

2018. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Ha otthonülő típus vagy, akkor kibírható, emberek közé menni nem érdemes...
2018. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4. voltam s ha már mások írtak szubjektív véleményt, leírhatom énis. Nos, a zöldövezet tetszett, amíg a munkahelyem sem volt a belvárosban. Amúgy nem nekem való, túl nagy, túl zajos, túl rossz levegőjű hely. Vannak régi épületek, de őszintén szólva nem értem, miért szeretik annyira a külföldiek, én csak akkor megyek Budapestre, ha muszáj, sajnos nehéz elkerülni, ha átszeli az ember az országot, de volt már, hogy inkább kerültem Szlovákián át.


De nekem a nyugalom, a természet fontos, több fát szeretek látni, mint embert és boldogan megvagyok egy kis faluban, sőt minden lakott területtől távol is. Nyilván megvannak Budapest előnyei, de azok nekem általában nem fontosak.


Az emberekkel semmi bajom nem volt a Budapesten töltött sok év alatt, szerintem kb. olyanok, mint másutt, vannak rendesek is, bunkók is. Jó, a jelenlegi kis falumban érzékelek némi különbséget, de nem hatalmasat. Amúgyis az számít, milyen körökben mozogsz. Mindenütt vannak értelmes, rendes és sötét, bunkó emberek is.

2018. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :D

Zugló része jó

2018. aug. 3. 23:16
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

En Budan lakom, imadom. Csendes zoldovezet, nincs sok ember.

A belvarosban dolgozom, de ha tehetem inkabb otthonrol teszem. Tele van szakadek, alja emberrel, mocsokkal, csovesekkel, keregetokkel, reszeg turistakkal. Persze vannak ott is jo reszek, de aranyaban lenyegesen kevesebb. Ahogy mar elottem is irtak: sok arca van a varosnak, a kerdes hogy nyuzsire vagysz, vagy nyugira.

2018. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%

Budán lakom, Pest a proliké, Zugló is egy putriproli kerület tele panellal, hajleszokkal,romos raktárakkal,és bűzzel.

Ha tehetem a 2. Kerületből ki nem mozdulok.. (max az elsőig)

Plázákból is csak a mammut, mom játszik

2018. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%
En egy videki kisvarosbol koltoztem ide, nyugati reszebol az orszagnak, orszagszinten gazdag telepulesrol. hat szerintem BP borzalmas ugy tobbnyire. pedig az I. keruletben lakom, de amint at kell mennem a Dunan elvan b***szva a napom. Buda egesz jo csak sok a sznob. Pest otvaros, budos, lepukkant lepra telep. A kozelekedes katasztrofalis. Biciklivel nem jarok mert szenmonoxid mergezest kapok. Ami jo benne, hogy nem ismer senki, nem pletykalnak rolam. Sok a munkalehetoseg, viszont a fizetesek nem sokkal jobbak, mint nyugatabbra. Az ‘aljamunkat’ itt sem fizetik meg, akinek meg olyan vegzettsege van az mashol is talal jo munkat... A vasarlasi lehetoseg sokkal jobbak, mint videken, tobb a program, latnivalo. Amint lehetoseg adodik koltozom is el innen.
2018. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!