Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Többnyire miért az panaszkodik...

Többnyire miért az panaszkodik, aki jól áll anyagilag?

Figyelt kérdés

Az életben is, meg sokszor itt az oldalon is.

Fél milliós, milliós fizetés, aztán megy a panasz, hogy mert másnak mennyivel jobb, kétszer ennyit keres, vagy milyen jó a gazdagoknak, ennyiből meg se lehet élni...

Apukám szokta anno mondani (egy konkrét ismerősre), hogy "Még amikor panaszkodik, azzal is dicsekszik".

A szomszédunknak 3 autója van (jó abból egy nyilván céges), most megint egy vadonatújjal állt be a feljáróra.

Nem irigylem, nem érdekel, csak nem tudom kinyitni a garázsajtót tőle (oda teszik be a postát).

Meg neki nyilván nincs olyan, mint ma velem, hogy a boltban a kasszában számolgatja, elég lesz-e a pénz, ami nála van, jajj, csak nehogy valami apróval nagyobb végösszeg jöjjön ki.

Jó, most én is panaszkodtam. Csak nem értem, az miért teszi, akinek van bőven.


2019. márc. 26. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
A pénz nem boldogít. Én nem keresek kimagaslóan jól (nem éri el a 300-at a nettóm), mégis boldog vagyok. De nem a pénz miatt.
2019. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem a pénz az, ami boldogít. Lehet egy milliómos is pl magányos vagy találkozhat olyan problémába, amit egy ember nehezen tud elfogadni/feldolgozni.


Pl kicsit abszurd azt mondani


"Senki se kívánja a társadságom, csak kihasználnak, bántanak, magányos vagyok, de sebaj, van pénzem"


vagy


"Azt mondta a doki, hogy gyógyíthatatlan beteg vagyok, hónapjaim vanna hátra és semmit se tehetek ellene... De legalább van pénzem."


vagy


"Elhunyt egy közeli rokonom /jó barátom... de minek búslakodni??? VAN PÉNZEM!!!"


stb.

2019. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak áldozat típusu emberek.

Ezeknek az az öröm ha magukat áldozatként láthatják.

Àllandóan panaszkodnak nem csak anyagiakban hanem minden más dolgoban. Sajnos ök képtelenek a bajaikon túl látni.

2019. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom szerinted a pénz megold minden problémát.


Én elég jól keresek, de attól ha csak az anyagi részét nézem még nem fogom a megkeresett pénzemet bármire költeni. Informatikus vagyok, van 1 milkás gépem, mellette egy régebbi gamer laptop és most kellett új eszközt vennem ami minden téren megfelelő ahhoz amit kerestem. Amiket találtam 400-900 között mozogtak, de szerencsére kifogtam egy egész jó akciót.


Pénzem van, időm viszont nem sok, így azok akik otthon ülnek és kb 0-24 unatkoznak azokat nem tudom megérteni, anyám mondta régen, csak a buta ember unatkozik, ami igaznak is bizonyul főleg ilyen téren. Szívesen kipróbálnám 1-2 hétre én is ezt, hogy otthon ülök és nem csinálok semmit és nem is tudok, csak unatkozok.


A kasszás számolgatásnak is meg van a maga varázsa. Hiába rakok félre jobb hónapokban kb fél milkát, attól még ezek a "kihívások", hogy 1 hónapban az átlagos dolgokra max 80-at költsek (kaja, utazás, szórakozás...) adnak sikerélményt.

Amikor havonta 74-et kerestem és most, hogy 8x annyit keresek ugyanúgy szeretem beosztani a pénzemet és nem 2 kézzel szórni. Fontos, hogy az ember kényelmesen tudja magát érezni és ne kelljen szorongani anyagi vagy más dolgok miatt.


Ami a legviccesebb, hogy régen sokan sírtak, hogy így-úgy nincs pénzük adtam nekik tanácsot, sőt volt akivel elég sokat foglalkoztam, segítettem nekik, de felesleges...Nem is akarnak többet keresni, csak sírni sírni sírni.

Szerencsére ilyen téren is megtaláltam azokat akikkel elég jól együtt tudok dolgozni és hosszabb távon kitartóak és ez elég jó eredményeket fog hozni számukra is.

De már elegem van abból, hogy olyanoknak próbáljak segíteni akik csak sírni akarnak és igazából nem is tennének egy balkanyart sem azért, hogy ténylegesen jobb legyen.


A pénz egy eszköz ami kiváltotta a cserekereskedelmet, jó dolog, de az, hogy a rabja vagy és mindenáron pénzt akarsz az nem jó dolog. Sokaknak a pénz a céljuk, pedig a cél csak egy eszköz.

2019. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Most ez is olyan, hogy kinek mi a "jól áll anyagilag". Meg alapból relatív. Átlag gyári melósnak a havi 1 millió elképzelhetetlen álom fizetés. Egy 3 céggel rendelkező vállalkozó meg felkötné magát, ha csak ennyit kapna egy hónapban.
2019. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Akinek sok pénze van, az tized annyira sem tudja beosztani, mint akinek kevés van. Az ilyenek mindig egyre többet és többet akarnak, mert elkapja őket a gépszíj. Az ember elégedjen meg azzal, ami van. Pont van egy ilyen kérdés a családi kapcsolatokban, olvasd el.
2019. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

"Akinek sok pénze van, az tized annyira sem tudja beosztani, mint akinek kevés van." Ez hülyeség.


Van ismerősöm, akinek a szülei gazdagok, ő is jól keres. De ez alig látszik meg, mivel nagyon vigyáznak és nem költekeznek.

Sógorom meg kb. 120 körül keres, de kell hitelre nagy tévé, xbox, legdrágább pia, most fajtatiszta kutyát akar, valami drágábbat, mert villogni akar.

2019. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Azt azért tegyük hozzá, hogy többnyire NEM az panaszkodik aki jól áll anyagilag. Mint ahogy maga a kérdés is ezt mutatja, hiszen a kérdező panaszkodik, hogy neki nincs elég.
2019. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Mert nem veszi észre, hogy mennyire szerencsés...
2019. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!