Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges 4 év alatt anyanyel...

Lehetséges 4 év alatt anyanyelvi szinten elsajátítani egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Tanulás nélkül, csak azzal, hogy olyan környezetben él az ember, így olvas, néz filmet, stb.
2019. márc. 28. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Kizartnak tartom. Max többet megértést és valamivel jobban tudsz beszélni. De anyanyelni szintén esélytelen.

Hacsak nem vagy egy géniusz, hiper memóriával.

2019. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A saját anyanyelvedet is megtanultad 4 éves korodra nem? :D
2019. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igaz, utolsó, de egy 4 éves gyerek szókincse nem hasonlítható össze egy felnőttével.
2019. márc. 28. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Szinte lehetetlen.
2019. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem egyetemen mondta a tanárom, amikor felmérni mentem hozzá. Mármint, hogy nem tud melyik csoportba tenni, mivel egy anyanyelvűével egyszintű a tudásom, és hogy csináltam.

Nekem is hihetetlen kicsit.

2019. márc. 28. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Ember függő, meg, hogy hogyan töltöd azt a 4 évet. kb 600-1000 óra alatt lehet megtanulni egy nyelvet. Ha elég intenzíven tanul valaki, akkor 3-6 hónap alatt is meg lehet tanulni, szóval kicsit sem tűnik irreálisnak a feltevésed. Inkább az a kérdés, hogy a gyakorlatban mit jelentenek a leírtak, illetve, hogy azért volt-e valami alap tudásod, vagy úgy néztél filmet, hogy egy szót sem értesz belőle (ez utóbbi nem túl hatékony)
2019. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges, ha jó a nyelvérzéked. Nekem sikerült, de kiskoromtól kezdve kétnyelvű vagyok, így nagyon könnyen ragadnak rám a nyelvek.
2019. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!