Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megfertőzött a fogyasztói...

Megfertőzött a fogyasztói társadalom?

Figyelt kérdés

Gyerekként megszoktam, hogy az új ruha, új cipő, édesség, mozi olyan dolgok, amik különleges alkalmakkor járnak.

Bár most anyagilag jobban állunk, nem lettek magas igényeim. Nyilván emiatt.

A technikai dolgok egyáltalán nem érdekelnek, telefonom se lenne, ha nem lenne alap a mai világban. Másom viszont nincs, a számítógépem minden egyes része használtan került hozzám, úgy lett összerakva itthon több gépből.

(Nem én csináltam, sajnos nem értek hozzá)

Ruhákat venni nem szeretek, mivel egyedül a vintage dolgok tetszenek, ilyesmit meg nagyon ritkán találok.

Sminkelni csak nagyon keveset szoktam, a bőrápolásban, hajápolásban inkább a natúr vagy "tiszta" dolgokat keresem.

Ha tényleg nagyon odafigyelnék, hogy sose vegyek semmit soron kívül, akkor szerintem max 2000Ft-ra jönne ki havonta a költségvetésem ilyen téren.

Viszont én se tudom mindig megállni, hogy ne vegyek semmit. Van, hogy meglátok valamit (legyen az egy pár fülbevaló, ajakbalzsam, valami szép lakásdekor), és nem hagy nyugton, szeretném.

Ilyenkor mindig rosszul érzem magam valahol, mert megvenni valamit nem eredmény. Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy pénzköltés helyett inkább leülök tanulni, nekiállok tornázni, kitakarítom a lakást, mert elkölteni X ezret nem eredmény, megtanulni egy nyelvet, megcsinálni egy gyakorlatot helyesen, rendet tenni a lakásban, de még elolvasni egy könyvet is nagyobb eredmény, mint megvenni egy harmadik díszpárnát.


2019. márc. 31. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Ha ekkora szentnek képzeled magad, akkor csatlakozz egy amish közösséghez. Az átlagember szeret néha hátradőlni és élvezni az életet, nem pedig a nap 24 órájában azon görcsölni, hogy úristen, remélem minden percemet hasznosan töltöm és úristen, nehogy egy forinttal is többet költsek a kelleténél, mert az milyen csúnya és ördögtől való dolog. Nem-nem, a luxus megrontja az embert, nem szabad semmire se több pénzt áldozni a minimálisnál.
2019. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért attól még messze állsz. Ez szerintem nem olyan vészes meg inkább a fizetésedhez mérten érdekes a dolog, mert ha az ilyen "fölösleges" kiadások nem befolyásolják a fontos költéseid akkor nincs baj.


Én is kicsit ilyen aszkéta típus vagyok ha költök is akkor is inkább másokra de nem hinném, hogy ennek sok értelme van, ha csak megszokásból csinálja az ember és nincs valami konkrét célod amire spórolsz.

2019. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó érzés elkölteni a munkánk gyümölcsét, ha megtehetjük, és olyan dolgokra megy el amiket szeretünk/régebben is akartunk, és nem csak úgy szórjuk mindenfélére. Persze az emberben előjön néha valami birtoklási vágy, főleg ha konkréten gyűjt valamit, de amíg ez nem megy más rovására akkor szerintem nincs gond. Engem is úgy neveltek, hogy osszak be mindent, de pont emiatt tudok normálisan úgy költeni, hogy jut is marad is.
2019. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen tiszta a pénzköltés és a produktív tevékenységek közti párhuzam.. miért zárják ki egymást? Egy 5 perces párnavásárlás nem vesz el számottevő időt az életedből. Viszont olyan összkomfortot nyújt, amitől sokkal hatékonyabban tudod végezni a teendőidet. Nem igaz, hogy nem eredmény. Egy vágyott dolog megszerzése dopamint szabadít fel a szervezetedben, amitől boldogabb és kiegyensúlyozottabb leszel, sokkal könnyebb így az élet. Állj hozzá így, a boldogság is egy kielégítendő szükséglet, amit táplálni kell az ilyenekkel annak érdekében, hogy hatékony legyél céljaid elérésében!
2019. ápr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!