Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez autizmusra utal vagy más...

Ez autizmusra utal vagy más is okozhatja?

Figyelt kérdés

18 éven felüli vagyok, de soha nem utaztam még sehová sem egyedül. Mármint a sehovát úgy értem, hogy más városokba. Valósággal rettegek pl. attól, hogy vonattal kelljen utaznom valahová, mert csak osztálykirándulások alkalmával vonatoztam és sosem értettem, mások honnan tudják, hol járunk épp, mert akárhányszor kinéztem az ablakon, mindig csak ilyen random földeket láttam, de sehol semmi kiírást, hogy most épp hol vagyunk vagy mi van...Szóval attól félek, nem tudnám, mikor kell leszállnom és eltévednék. Emiatt az eltévedés miatt amúgy sokat szorongok, pl. amikor itt a városomban kell mennem egy olyan helyre, ahol azelőtt még nem jártam, akkor is próbálom úgy intézni, hogy valaki elkísérjen, vagy ha nem megy, akkor ilyen google maps utcaképeket nézegetek a környékről, meg a telefonomra letöltök térképeket, hogy ha eltévednék, tudjam, merre induljak el és ne kelljen másoktól útbaigazítást kérnem, mert félek, fogyatékosnak néznének, amiért képes vagyok egy ilyen kicsi városban is eltévedni. De amúgy mindezek ellenére is kb. pánikrohamot kapok, amikor ismeretlen helyre kell mennem és ez csak a saját városomon belül van, szóval el se tudom képzelni, mi lenne egy tök idegen helyen, ahol még úgy nagyjából se ismerem az utcaneveket, néhány ismertebb helyet vagy ilyesmi..

Autista vagy szellemi fogyatékos lehetek?


2019. ápr. 3. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semelyik, csak szorongsz.


Vonaton én is rendre parázok, ha olyannal megyek amin nincs kiírva a következő állomás akkor a google maps-et nézem, hogy tudjam hol kell leszállnom.

2019. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!